Zaalarmowani do próby samobójczej

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Dzisiejszego wieczora strażacy z Trzemeszna, Mogilna i Gniezna zostali zadysponowani do Płaczkowa. Ze zgłoszenia wynikało, że na kominie budynku wielorodzinnego siedzi mężczyzna, chcący popełnić samobójstwo.

Oprócz czterech zastępów straży pożarnej na miejsce udała się policja oraz pogotowie ratunkowe. Po dotarciu pierwszej jednostki okazało się, iż mężczyzna bezpiecznie wrócił do swojego mieszkania. Został przetransportowany do szpitala na badania.

Niemal w tym samym czasie w Wymysłowie, na drodze krajowej nr 15, doszło do dachowania samochodu osobowego. O tym już wkrótce w osobnym artykule.

28 Komentarze do Zaalarmowani do próby samobójczej

ogloszenia
 1. kominiarz napisał(a):

  sezon grzewczy sie rozpoczyna – CZEBA Uwazac i czyscic komin nie isc na jasno ubranym

 2. Mieszkanka napisał(a):

  Pytanie mam, czy droga nr 15 jest już przejezdna??

 3. daniel napisał(a):

  nudne to jest

 4. ewa napisał(a):

  Jak to jest, ze do każdej sprawy jadą trzy różne jednostki straży? Chyba sprawa dla CBA takie dziwne marnotrawienie środków.

  • Anonim napisał(a):

   Proponuje zapoznać się z charakterystyką dysponowania jednostek, takich informacji może Pani udzielić Komenda PSP w Gnieźnie – zamiast wypisywać bzdury – myślenie nie boli – naprawdę 🙂

   • daniel napisał(a):

    A ty nie bądź taki cwany, tani gościu z Internetu. Kobieta nie wie, dziwi się i ma prawo publicznie dać temu wyraz. Ty zamiast leczyć swoje kompleksy cienki bolku, wyjaśnij jeśli wiesz i potrafisz, jeśli nie, to się publicznie nie odzywaj.

  • strazak napisał(a):

   Widzisz Ewo bo to jest tak że jedna jednostka będzie najszybciej na miejscu zdarzenia, a inna posiada np taki sprzęt jak skokochron lub drabinę mechaniczną albo sprzęt alpinistyczny do ściągnięcia delikwenta z dachu jeżeli nie chciałby sam zejść. Jak jest zagrożone życie to głównym celem straży pożarnej jest jak najszybsze dotarcie na miejsce zdarzenie i skuteczne udzielenie pomocy.

   • daniel napisał(a):

    I to jest konkretna odpowiedź! Dzięki stary.

   • anonim napisał(a):

    Strażaku nie nawijaj . System przekazywania informacji do jednostek jest niezawodny i na tyle doskonały , że można dokładnie określić czego dotyczy zgłoszenie . Ale panowie z dyspozytorni i inni mają w dupie to ,że każdy niepotrzebny wyjazd kosztuje . Nie zasłaniaj się ratowaniem czyjegoś życia
    bo jak ono w rzeczywistości wygląda doskonale wiadomo .

    • strazak napisał(a):

     Anonimie mało się orientujesz. Obecny system przekazywania informacji pozbawił prawie całkowicie strażaków kontaktu z osobą zgłaszającą – dyspozytorzy głównie wysyłają jednostki na podstawie otrzymanych wiadomości tekstowych, które przychodzą z Poznania, Bydgoszczy. To ile jednostek minimalnie ma jechać do danych zdarzeń określają tabele opracowane przez Warszawę, do tego jest mocny nacisk na czas dojazdu i czas dojazdu powinien zamknąć się w 15 minutach od czasu zgłoszenia

     • ewa napisał(a):

      A tw wyjaśnienia rzucają jeszcze nowe światło na całą sprawę. Dziękuję za odpowiedź, strażaku!

    • ewa napisał(a):

     Dziękuję za odpowiedzi, te merytoryczne, nie te idiotyczne. Odpowiedź strażaka jest sensowna, ale podzielam też wątpliwości anonima. Nie jestem przekonana, że na wszelki wypadek trzeba wysłać trzy wozy, a czasami cztery w dobie skutecznych środków natychmiastowej komunikacji. Wydaje mi się, ze tu przejawia się polska mentalność zrodzona w PRLu, liczą się stołki, stanowiska i przede wszystkim papiery. Które można wyjąć w każdej chwili, wykazać się, pochwalić lub obronić w zależności od sytuacji. Tyle, a tyle wyjazdów w roku, średnia zachowana, paliwo rozliczone, papiery się zgadzają. Chciała bym się mylić…

 5. Educh napisał(a):

  Najpierw koleżanko Ewo poznaj system straży pożarnej a później wypisuj😀

  • daniel napisał(a):

   Kolejny cienki bolek, ekspert od piwa w puszce, fify, i wszystkiego innego. Jak coś wiesz, to napusz, jak nie to chlaj ale się nie odzywaj.

 6. 3,14 napisał(a):

  dobrze, że nie zlekceważono tematu. Mam nadzieję, że potrzebujący otrzyma skuteczną pomoc.

 7. Kibic legii napisał(a):

  Szanuje strazakow , ale niedługo po skonczeniu grila dwa zastepy beda go gasic.

 8. Jaca Informatyk napisał(a):

  brawa dla strażaków, dobra robota

 9. Zycie zycie jest nowela napisał(a):

  Wiadomo kto to byl??

  • Nietoperz napisał(a):

   NO tak.. Nareszcie to Pytanie 😂😂😂 aż śmiać się chce. Jutro w sklepie sie dowiesz, tam taka rozgłośnia, nic spokojnie nie przejdzie, każdy będzie mógł tego człowieka poobgadywac. To nic że potrzebuje pomocy, to nic że się chciał zabić, ważne kto to był! Denny człowiek z ciebie..

 10. anonim napisał(a):

  a co na to vieczny vice

 11. Motyl napisał(a):

  Dzienki strazakom jest ratowane wiele ludzkich zyc a ty niemasz prawa ich komentowac i niepij tanich piw bo ponich gupoty piszeszesz

 12. Mieszkaniec napisał(a):

  W tym tygodniu również ktoś podał o skakaniu z dachu. Fałszywy alarm kilkakrotnie był zgłaszany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado