Strona główna Kultura „Z Trzemeszna, przez Trzemżal do Rękawczyna” – Festiwal im. Jerzego Waldorffa

„Z Trzemeszna, przez Trzemżal do Rękawczyna” – Festiwal im. Jerzego Waldorffa

2516
11

Już w najbliższą sobotę – 7 października o godzinie 16 – w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzemesznie odbędzie się Festiwal im. Jerzego Waldorffa. Jako pierwszy punkt programu zaplanowano spotkanie z Mariuszem Urbankiem – pisarzem, publicystą, autorem biografii – „Waldorff. Ostatni baron Peerelu”.

Po spotkaniu zaprezentowana zostanie twórczość bohatera festiwalu, będzie też okazja do rozmów z autorem biografii. 

Na godzinę 18 zaplanowano kameralny koncert muzyki klasycznej: Sara Powaga (skrzypce), Dorota Kuczyńska (fortepian). W repertuarze m.in. tanga Astora Piazzolli, Ennio Morricone czy dzieło ulubionego kompozytora Jerzego Waldorffa – Karola Szymanowskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Atut, a partnerami w organizacji festiwalu są Biblioteka Publiczna w Trzemesznie i Szkoła Podstawowa nr 1. 

Fundacji udało się pozyskać na ten cel środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach zadań publicznych w dziedzinie kultury z programu „Wspieranie projektów umożliwiających realizację przedsięwzięć na rzecz kultury w miejscowościach oddalonych od centrów kultury”. Dodatkowe pieniądze pochodzą ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w trakcie promocji albumu fotografii Stefana Majewskiego, którego wydawcą była również Fundacja Atut. 

Chcemy mieszkańcom Trzemeszna przybliżać kulturę wysoką, zapraszając do naszego miasteczka znanych ludzi literatury i wybitnych muzyków. Waldorff przez całe swoje życie popularyzował wiedzę o muzyce oraz literaturze i wspierał rozwój tych sztuk. Fundacja Atut realizuje te same cele na prowincji, w lokalnej społeczności. Założona została przez grupę twórców, animatorów kultury i społeczników, którzy chcą promować kulturę wysoką tam, gdzie ona jest trudniej dostępna” – wyjaśnia Jolanta Sroczyńska-Pietz, prezeska Fundacji Atut.

Motywem muzycznym festiwalu będzie piosenka Wandy Warskiej „Zaproś nas do Trzemeszna” mówiąca o miłości do swoich rodzinnych stron. Można jej posłuchać |TUTAJ|.

11 KOMENTARZE

  • Za peło i rudego nie będziesz miał czasu w internecie grzebać.Z dwojga złego jedno dobre, bo skończą się wklejanki i twoje głupie komentarze. Będziesz zapierdzielać na niemca za miche ryżu.

   • akurat internet pierwszy zalozylem za czasow PO co ty chlopie znowu sie naogladales straszysz teraz ze internet zamkna ? – za miske ryzu to akurat Twoj idol z pis mowi na tasmach mowil

    https://www.youtube.com/watch?v=qdeaVfDa5eU

    robic za miske ryzu naobiecywac a potem wygaszac ich oczekiwania

    widzisz panie i znowu pokazalem pana kłamstwo – wez chlopie leki i idz spac nie pisz po nocy bo ci sie miesza wszystko

    • Nie każdego było stać za peło, żeby sobie internet założyć. Gdzie ten darmowy internet, który wcześniejsza władza tak obiecała? Ile spełnili obietnic z przed wyborów? Ile sprzedali polskiego majątku i doprowadzili firm do upadku? A po likwidacji stoczni, rudy zaraz dostał odznaczenie od Merkel. Naprawdę trzeba nie mieć mózgu ,żeby znów się pchać w to samo g..wno, bo się już nie pamięta jak pięknie śpiewali przed wyborami. Kto finansuje ludzi, zwerbowonach na ten marsz,, fałszywych serc,,? Nawet podstawiali darmowe autobusy .Powoli sie prawda wydaje , bo chyba nie wszystkim zaplacili tak jak obiecali .

     • ale co ty chlopie opowiadasz znowu kłamiesz – za PO wnioskowalem o karte sim Aero i otrzymalem mam tękarte do dzisiaj – czego nie rozumiesz wystarczylo zarejestrowac sie na stronei Aero i kady dostawal karte teraz jest druga edycja aero2

      https://aero2.pl/

      i znowu chlopei klamiesz , tak jak twoja TVP szczuc i kłamac tylko potraficie

      majatek to teraz sprzedawany byl lotos za 3 mieisieczny jego zysk poszedl ty przestan powtarzac to co uslyszysz tylko przyklady podawaj i wez leki chlopie

 1. We wtorkowe popołudnie w Strasburgu podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbyła się debata nt. domniemanej afery wizowej w Polsce. Tyradę uskutecznili europosłowie opozycji.

  Robert Biedroń grzmiał, że „PiS stworzył mafię wizową, która zagroziła bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej”.

  Zwracając się do „100 tysięcy Polaków, którzy codziennie dojeżdżają do pracy w Niemczech” mówił: „odszukajcie w szufladach swoje paszporty, bo zaraz – przez głupotę PiS-u – będziecie ich potrzebować”.

  Show robiła też Róża Thun. – Wszyscy zostaliśmy oszukani przez rząd, który sam się nazwał Prawem i Sprawiedliwością, a który handluje naszymi wizami na różnych straganach – wykrzykiwała.

  Ubolewała, że „zaufanie zostało potężnie naruszone”. – Rząd udając, że broni naszych granic, łamie prawo. Stosując brutalne pushbacki, doprowadza do śmierci – zarzucała.

  Zadeklarowała, że opozycja zmieni ten rząd 15 października. – To będzie bardzo trudne zadanie, bo kampania wyborcza nie jest ani równa, ani uczciwa. Ale zwyciężymy – podkreślała.

  – Wśród Polaków, którzy do tej pory wspierali WOŚP, są ludzie o różnych poglądach politycznych – mówi nam Wojciechowska van Heukelom
  Wojciechowska van Heukelom dla Niezalezna.pl o akcji Owsiaka: Dzieci na mrozie zbierały na kampanie Tuska
  Jaki: Niebywała obłuda
  – Ten dzień przejdzie do historii Parlamentu Europejskiego jako szczyt obłudy i hipokryzji – rozpoczął.

  Wskazał, że „są dwie metody radzenia sobie z nielegalną imigracją”. – Jedna metoda to metoda polskiego rządu Zjednoczonej Prawicy. Blokujemy wszystkie projekty przymusowej relokacji od lat. Zbudowaliśmy mur na granicy, aby zatrzymać nielegalną imigrację. Nawet uruchomiliśmy akcję służb specjalnych, aby wykryć i zatrzymać nielegalny proceder, dotyczący 268 wiz. Sztuk! – tłumaczył.

  Przyznał, że jest też „druga metoda, wasza”. – Zaprosiliście tu miliony nielegalnych migrantów. Jak się okazało, niemiecki rząd finansuje łodzie z tymi nielegalnymi migrantami, a zarabia na tym partner jednej z posłanek do Bundestagu – zarzucał.

  Stawiając pytanie, jakie są efekty jednej i drugiej metody, odparł:

  „jeśli chodzi o naszą metodę, Polska – według waszych statystyk – należy do najbezpieczniejszych państw Unii Europejskiej. Jakie są efekty waszej metody? Setki zabitych ludzi, wybuchające bomby, zamachy, wojny gangów, niespotykana liczba gwałtów, w tych na małych dziewczynkach. To wszystko wasza odpowiedzialność”.
  – I wy śmiecie oskarżać Polskę? Was po prostu boli ten kontrast. Polska jest waszym wyrzutem sumienia. Pomnikiem i dowodem na to, że może być bezpiecznie i dowodem na to, jak zdradziliście własnych mieszkańców. Dlatego potrzebujecie Tuska, by ten kontrast zamazał. My na to nie pozwolimy- skonkludował.

  Wartościowy głos w debacie zabrała też Clara Daly, irlandzka europoseł z Lewicy. – Dzisiejsza debata sprawia, że czuję się niekomfortowo. Mamy porozumienie, by nie wpływać na wyniki wyborów. Teraz odbywamy taką debatę na niespełna dwa tygodnie przed wyborami w tym kraju. Przecież mamy posiedzenie plenarne tuż po tych wyborach. Wtedy moglibyśmy o tym mówić. Przecież w Polsce wszczęto śledztwo – moglibyśmy poczekać – zarzuciła.

  – Nie jestem fanką polskiego rządu, ale nie jestem też fanką tego, że ten Parlament wykorzystuje się do ingerowania w batalię przed wyborami. Nadużywamy w ten sposób prawa parlamentu
  – obnażyła.

 2. Może nie na temat ale pytanko co się dzieje w Rudkach piękny chodnik a ciemno jak w dopiero czy te dwie lampy dadzą tyle oszczędności nie wierze latem świeciły już tak szybko a teraz jak się szybciej robi ciemno to wyłączają może ktoś z wlidarzy zainterweniuje znowu o lampeczce a w innych miejscach co parę metrow lampa co to za rządy

  • Niczego nie będzie. Trzemeszno znowu nie wystartowało w państwowym konkursie na drogi. Wszystkie gminy starają się o dotacje państwowe tylko nie Trzemeszno. Dlaczego nie możemy być jak Witkowo ? Naprawdę musimy być najgorszą gminą w kraju ? Co nam daje taki zaczszyt ?

 3. Kaczor zawsze dziewica nigdy ,żel o PO nie powie co innego o kaczorze z brakiem uzębienia ,leszczu nawet podpisu sam nie potrafisz wymyśleć

  • podsumowując przekaz – Czyli tak… zanim wszedł do rzadu miał20 milionów porzucił świetnie płatna prace poswiecil sie dla ojczyzny harujac za Czapke Gruszek czy inna miske ryżu i nagle z 20 milionow zrobilo sie blisko 120 milionow – jak to molziwe ? ktos cos wie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj