Strona główna Różne Z przychodni na wieżę ciśnień

Z przychodni na wieżę ciśnień

4251
29

W ubiegłym roku firma T-mobile, której maszt telefonii znajduje się na budynku przychodni przy ul. Langiewicza, zwróciła się do gminy o przedłużenie umowy dzierżawy. Radni zgodzili się wówczas tylko na przedłużenie o rok, aby firma miała czas na poszukanie nowej lokalizacji.

Padały wówczas różne argumenty, mówiono między innymi o wpływie promieniowania z masztu na samopoczucie mieszkańców, a także zakłócenia w odbiorze telewizji. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Wspominaliśmy wówczas sytuację z 2009 roku, kiedy to radni również nie zgodzili się na umieszczenie masztu na Szkole Podstawowej nr 1, a firma znalazła ostatecznie miejsce na wieży bazyliki. Historia powtórzyła się.

Tym razem operator sieci zawarł umowę ze spółką Remondis Aqua Trzemeszno. Urządzenia zawisną więc na wieży ciśnień. Zgodę na takie rozwiązanie wydała gmina – właściciel obiektu. Stosowna umowa została już podpisana, inwestor musi jeszcze uzyskać zgodę konserwatora zabytków.

Co więc zmieni się w tej sytuacji oprócz lokalizacji? Przede wszystkim to, że pieniądze z dzierżawy zamiast – jak do tej pory – do kasy gminy, będą wpływać do kasy spółki. Jeśli uwagi o złym samopoczuciu i zakłóceniach w odbiorze telewizji były prawdziwe, to dotknie to już innych mieszkańców.

Wysokość opłaty jaka zasilała do tej pory budżet gminy z tytułu dzierżawy to 37294 zł.

29 KOMENTARZE

 1. Czyli Niemcy zabiorą gotówkę, zostawią u siebie i tyle gmina zobaczy kase. Wieza należy do gminy, jest zabytkiem i kto na takie oszpecenie pozwolił ? Na pocztówkach wizytówka i takie coś? Niech operator postawi swój maszt, a jakiś pracownik z urzędu za takie pozwolenie do dymisji. Tyle osób tam siedzi i widać efekty, nad niczym nie panujecie.

 2. Jak to jest możliwe, że kasa za dzierżawę nie wpłynie do właściciela wieży ciśnień czyli gminy? Może ktoś to krótko wyjaśnić? Całkiem niedawno był poruszony temat tragicznego stanu technicznego stacji uzdatniania wód w Trzemżalu, co może w ekstremalnej sytuacji skutkować brakiem wody we wschodniej części gminy Trzemeszno. W jednym przypadku (majątku dzierżawionego) przychody wpływają do spółki w innym przypadku kasa na remont ma płynąć z budżetu gminy?

  • Niemcy dali nam Remondis, środki unijne na budowanie dróg, stadiony itd. Zbudowali wielki punkt odbioru śmieci niedaleko, nie po to żeby nie czerpać z tego zysku… Włoży do worka dwa jabłka, wyciągnąć musi 4. Prościej się nie da. Sprzedajemy ziemie, spółki Niemcom, gigantom niemieckim dajemy zarządzać, czerpać zyski, polskie firmy upadają, nie maja szans przebicie… To wasz wybor. Nie dziwcie się teraz. Przecież chcecie Unii.

 3. Czyli w jednej lokalizacji maszt ma wpływ na mieszkańców a w kolejnej lokalizacji czyli na wieży ciśnień nie ma to znaczenia? Przecież wieża ciśnień również jest położona na terenie osiedla zamieszkałego przez ludzi. Zapewne przy wieży ciśnień nie mieszka nikt ważny, nikt z radnych, nikt z administracji naszej gminy, bo gdyby tak było nie byłoby takiej opcji. Druga sprawa szkoda że na zabytkowym obiekcie pozwala się na instalowanie kolejnych masztów. Tylko u nas takie rzeczy są dopuszczalne bo przypuszczam że pozwolenie to tylko kwestia czasu.

 4. Brawa Wy!!! Jeszcze podnieście opłatę za wywóz odpadów a Remondis się ucieszy. Ceny za osobę to jakaś porażka. I zero zniżki dla rodzin wielodzietnych. A i jak ktoś chce wspomnieć że przecież jest 500+ to niech sobie daruje.

  • A kto ci kazał robić sobie tyle dzieci?Trzeba było myśleć wcześniej czy i skąd będą pieniądze na utrzymanie.A skoro rodzina wielodzietna to z socjalu i 500 plusów trochę masz nie?To teraz płać i płacz i nie zapomnij zagłosować na pis…

   • A kto będzie pracował na twoja emeryturę? Jak miałem dzieci małe to mnie było stać żeby je utrzymać, wykształcić. Teraz dzieciaki dorosłe maja swoje rodziny a mnie chociaż dalej pracuje – kiedyś za wypłatę potrafiłem utrzymać rodzine, działkę i żyć całkiem niezłe. Dziś z dziećmi na swoim z żona po podwyżkach żyjemy bardzo skromnie. Głupio pytasz kto ci kazał dzieci robić… Odopowiem tak, natura. Żyjemy po to żeby przedłużać gatunek. Nie każdy jest eunuchem, czy nie wiem jaki problem inny możesz mieć, może finansowy. Nie każdy niema instynktu macierzyńskiego, nie każdy żyje tylko dla siebie, ma gdzies przyszłe pokolenie, nie każdy tez wyrzuca śmieci do lasu. Wiec nie mierz innych swoją miara, ze to beneficjenci 500+ itd. Gdybys dostał debilek + dla siebie i najbliższych to tez byś na PiS głosował.

    • A co mnie obchodzi twoja rodzina i to że żyjesz skromnie?Trzeba było się uczyć…I nie zagłosował bym na pis za 500 złotych bo się szanuje i nie można zmienić moich poglądów

     • Nie każdy może się uczyć. Nie rodzimy się równymi. Dlatego cywilizowane społeczeństwa są solidarnymi, współpracującymi dla wspólnego (nie tylko własnego) dobra.

 5. Czy to przypadkiem nie radny bisikiewicz walczył, aby zdjąć maszt z przychodni? Czy za utracone 37 tys. złotych możemy podziękować jemu?

  • podziekuj szewcowi za madra decyzje a wy placcire wiecej hhahahaah kogo zescie powybierali sie pytam a pytam juz 100km od was, patrze i dziwie sie ze nic nie robicie tylko płacicie

 6. Jak to jest,jeżeli taką umowę podpisał burmistrz to jak to mozliwe aby właściciel obiektu nie miał dochodów?przecież remondis ma dzierżawiony majątek od gminy , sieci wodociagowe, kanalizacyjne ,takze wieżę cisnień lecz dla zaopatrzenia w te media.Co tutaj sie wyprawia.Radni ,na co wy pozwalacie.W czyim interesie działa osoba która taką zgodę podpisała.Jak może mieć gmina pieniądze aby inwestowac jak to jest tylko jeden mały przykład jeżeli jest tak jak pisze redaktor -wpływy do remondisu.Patriota ty masz chyba rację jak się na to wszystko patrzy i analizuje.

  • Na co radni pozwalają? Przecież to głównie radni nie chcieli masztu na przychodni. Może warto wrócić do głosowania w tej sprawie? No i mamy efekt jaki mamy.

 7. Rację to miał Hipolit Cegielski wypowiadając te słowa. Szwaby z jednej strony panoszą się na polskiej roli z drugiej strony robią sobie co chcą w kluczowych dla funkcjonowania mieszkańców obszarach, np. komunalnych. Tak jak w czasie wojny znaleźli się tacy, którzy kolaborowali z niemieckim agresorem tak teraz są tacy, którzy nie mają problemu, aby być na usługach kapitału zagranicznego. Każdy kto stawia interes szwabów nad interes Polski i Polaków jest zwykłym zdrajcą. Każdy patriota zgodzi się z Hipolitem Cegielskim. Wybór jest prosty.

  • Jak widać nie dla każdego ten wybór jest prosty. Przykre, jest to, ze włodarze miasta nie myślą. Każdy powinien ponieść konsekwencje swojej decyzji i być z tego rozliczonym. Wtedy będzie praworzadnosc.

 8. Oto obraz naszych włodarzy. Sami ich wybraliście. Teraz wyborcy obecnej władzy niech zrobią zrzutke i uzupełnia budżet o ta kwotę. I tak samo jest z pisem.

  • Nie, to są akurat skutki myślenia wg „totalnej opozycji”. Przecież to z poparciem ludzi z waszego środowiska do władzy doszły wszystkie dyzie w samorządach!

 9. Radni na miarę naszych mozliwosci – jaki wyborca taki radny zwykle jest wiec co sie spodziewac po tych ludziach co tam zostali w tym Czemesznie
  wszystkich pociotkow zamontowanych wywalic z roboty i wtedy moze komptentni ludzie przyjda do pracy

 10. Moja propozycja jest taka: maszt zostaje na ośrodku zdrowia, z powiatu na fotoradar, przejście dla pieszych oraz chodnik ok. 80 metrów na ul. Orchowskiej w stronę parku baba, z „nowej” ul. Borowskiego ograniczenie prędkości 20 km/h przenosimy na miasteczko ruchu na os. Piastowskie oraz rondo koło Tesco. Kto jest za takim rozwiązaniem ???☺😀👶

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj