Strona główna Kultura „Z ekologią blisko” w Chatce Puchatka

„Z ekologią blisko” w Chatce Puchatka

1780
2

„Z ekologią trzymaj blisko, by nasz świat nie był jak śmietnisko” – pod takim hasłem odbył się w Przedszkolu nr 1 im. Chatka Puchatka ogólnopolski konkurs plastyczny.

Jak informują organizatorzy, celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, wzmacnianie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy oraz zwrócenie uwagi na potrzebę segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystywania.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie pracy o tematyce ekologicznej w formie plakatu, książki, gry planszowej lub lapbooka. Do konkursu przystąpiło 40 dzieci z różnych stron Polski.

Efekty ich pracy oceniało jury w składzie – Joanna Zarywska-Siwa z Urzędu Miejskiego, Sergiusz Przybylski, leśniczy Leśnictwa Smolary oraz Marceli Konieczny, artysta plastyk. Jak zapewniali jurorzy, wszystkie prace zachwycały pomysłowością i inwencją twórczą.

Pierwsze miejsce przyznano Julii Wiśniewskiej z Przedszkola nr 2 w Trzemesznie, drugie Weronice Osińskiej z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Toruniu, a trzecie Aleksandrowi Pawełczakowi z Przedszkola nr 2 w Trzemesznie.

Prace były wystawione w Domu Kultury 21 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Przedszkola nr 1 – Kinga Łączna i Magdalena Różewicz.

fot. Przedszkole nr 1

2 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Mam nadzieję, że takie inicjatywy przyniosą oczekiwane efekty i nasze środowisko nie będzie śmietniskiem. W dzieciach nadzieja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj