Strona główna Sport i rekreacja XXIV Bieg im. Jana Kilińskiego

XXIV Bieg im. Jana Kilińskiego

1000
14

Za nami XXIV Bieg im. Jana Kilińskiego z Mogilna do Trzemeszna. Ukończyła go rekordowa liczba 457 zawodników. W tym roku dominowali uczestnicy z zagranicy. Zwyciężył Kenijczyk Rol Abel Kibet z czasem 1:09:51. Za nim linię mety przekroczyli Ukraińcy – Anton Potosky i Anatolij Demyda.

Najszybszą kobietą okazała się Kenijka Helen Kimutai z czasem 1:24:08. Druga była Ukrainka Natalia Lehonkowa. Najlepsza Polka Ewa Huryń zajęła 3. miejsce.

Wśród mieszkańców naszej gminy dystans 21 km najszybciej pokonali:

1. Michał Szukalski

2. Krzysztof Węglewski

3. Sławomir Chojnacki

Najszybsze panie to:

1. Agnieszka Nowicka

2. Monika Szymczak

3. Justyna Stankowska

Po raz pierwszy oprócz biegu głównego zorganizowano bieg na 3,5 km. Wystartowało w nim 162 zawodników. Start i meta znajdowały się na stadionie, a trasa przebiegała podobnie jak trasa biegu głównego. Zwycięzcą został Marcin Janiak z Bydgoszczy z czasem 11 minut i 1 sekundy, drugi był Kacper Kwapiszewski z Kłecka. a trzeci Marcin Bosacki z Witkowa. Najszybszymi paniami okazały się Patrycja Bruch z Gniezna, Izabela Bąkowska z Gniezna i Wiktoria Mazur z Puszczykowa.

Jak co roku odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach, zależnych od wieku uczestników. Szczegółowe wyniki zamieszczone są |TUTAJ|.

Obszerna fotorelacja oraz reportaż filmowy dostępna jest natomiast w galerii, |LINK|.

14 KOMENTARZE

  1. I już po. Nie macie co sobą reprezentować. Upadliscie moralnie tak nisko,nawet nie chce się na was patrzeć. A szczególnie na tę […], wstyd.

    • Moralnie upadla nisko ta osoba ktora wypisuje kwestie nie zwiazane z trescia artykulu poruszajac la wszystkich biegaczy naleza sie wielkie gratulacje za ukonczenie biegu!!!

    • Moim zdaniem upadla na samo dno osoba, ktora pisze tutaj takie bzdury poruszajac czyjes zycie prywatne! I raczej to ta osoba niczego soba nie reprezentuje!!! Wszyscy biegacze zasluzyli na gratulacje ! Dla mnie ten dystans jest jeszcze nie do przebiegniecia

  2. Wielkie gratulacje dla wszystkich! A dla komentujących zanim coś napiszecie krytykującego to sami przebiegnijcie chociaż połowę tego dystansu.

  3. Mam pytanie dla organizatorów jak to jest możliwe że na odcinku od Młyna w Zieleniu do parku w Trzemesznie musiał trzy razy zaliczyć pobocze ponieważ mijały się koło mnie samochody. Mijały to znaczy przejechały obok się i obok mnie jednocześnie. Czy naprawdę jest taki problem na tak krótkim odcinku wyznaczyć jeden pas dla biegnących? Ludzi w zeszłym roku np. tir mnie wyprzedził…Jakoś w Mogilnie nie mają takich problemów. W dużych miastach całe ulicy pozamykane. Dojdzie kiedyś do tragedii. Jest to końcówka trasy i ludzie są zmęczeni. A tu jeszcze bufecik…ludzie czy to taki problem? Zamiast skupić się na biegu trzeba uważać żeby człowieka samochód nie pier…

  4. To jest racja na tym odcinku tuż przed byfetem zostałem dosłownie zepchniety na pobocze przez jeden z samochodów który próbował mnie ominąć lecz musiał skrecic w moją stronę ponieważ z przeciwka jechały samochody…

  5. Ogolnie bardzo slaba organizacja!!!! Za malo punktow z woda przy takim upale , slalom miedzy samochodami (!!!) i wydluzenie trasy! Nie wiem czy wroce tu za rok…

  6. Wielkie uznanie i gratulacje dla uczestników.Byłam kibicować ponieważ mój syn też biegł.Jednak patrząc co się działo na ulicy,samochody jechały bardzo blisko biegnących i chyba tylko cud że nie było wypadku.Nie rozumiem dlaczego na czas biegu nie zostaje zatrzymany ruch.Jeżdże jako kibic na niektóre biegi i w Poznaniu czy Gnieżnie potrafią zatrzymać ruch a w Trzemesznie nie tym samym narażając zawodników na stres.Jeszcze raz uznanie dla zawodników że mimo takiej organizacji i upału dobiegli wszyscy zadowoleni że pokonali taki dystans.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj