Strona główna Sport i rekreacja XIX Zimowy Bieg Trzech Jezior za nami

XIX Zimowy Bieg Trzech Jezior za nami

4236
9

20 lat temu po raz pierwszy wystartował Zimowy Bieg Trzech Jezior. Dzisiejsza edycja nie była jednak jubileuszową. To przez ubiegłoroczną przerwę, spowodowaną pandemią.

Dziś oprócz głównego biegu na 15 km zawodnicy ścigali się również na dystansie 5 km. Dłuższy dystans najszybciej przebiegł Filip Janczak z Xpattern Team z czasem 50 minut i 54 sekundy. Najszybszej kobiecie – Białorusince Katsiarynie Ptashuk, reprezentującej Achillesa Leszno – zajęło to 56 minut i 53 sekundy.

Bieg na 5 km wygrał reprezentant naszej gminy Paweł Świątkowski z Jastrzębowa z czasem 18:11. Najlepszą w kategorii kobiet okazała się trzynastoletnia zawodniczka Tlenu Mogilno Zosia Malińska (21:23).

Wśród reprezentantów naszej gminy na dystansie 15 km najszybciej pobiegł Hubert Kisiel (1:00:24), a z kobiet Dorota Bartz-Joszcz (1:11:14). Najszybszą kobietą z  gminy Trzemeszno w biegu na 5 km okazała się Kamila Kolberg (21:56).

W obu biegach udział wzięło 421 zawodników.

Szczegółowe wyniki dzisiejszych zmagań dostępne są |TUTAJ|.

9 KOMENTARZE

  1. ten bieg 20 lat temu stworzył i to jego sukces Grzegorz Grabowski, nikt o nim nie wspomnial i kto mu go odebrał. teraz się wypowiadają wszyscy nawet z lasów w Toruniu jaka to ważna impreza. Nikt nie poprosił Wasyla aby wręczył jakiś medal czy powiedział parę słów. Trzemeszno burmistrz osir wstydcie się…..

    • Teraz ten bieg broni się trasą w Gołąbkach. Nic więcej. Smutno jakoś. Nie ma juz tej atmosfery, co kiedyś. Brakuje tamtej ekipy. Dobrze,że zrobili bieg na 5km, bo ogólnie to słaba frekwencja na 15 km. No i te wypchane zwierzeta od jakiegoś czasu w hali. Masakra. Mimo wszystko dziękuję organizatorom za kolejną edycję w tych dziwnych czasach. Pozdrawiam Wasyla i biegaczy z Trzemeszna. Widzimy się za rok.

  2. Ten bieg rozkręcała pewna ekipa, nie licząca na poklask i profity komercji…Może kiedyś coś się napisze na ten temat…

    • To prawda. W czasach, gdzie nie było aż takiej mody na bieganie przyjeżdżało masę ludzi z Polski. To był bieg! To se ne wrati. Brakuje atmosfery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj