Strona główna Sport i rekreacja X Trzemeszeński Marsz po Zdrowie

X Trzemeszeński Marsz po Zdrowie

2379
5

W minioną sobotę (6 maja) odbyła się dziesiąta edycja „Trzemeszeńskiego Marszu po Zdrowie”, czyli zawodów nordic walking na dystansie 6 km.

Start i meta marszu usytuowane były na ulicy Parkowej przy Wieży Ciśnień. Zawody zostały rozegrane w kategorii „open” oraz kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn. Na starcie zameldowało się 84 zawodników, którzy przemierzyli ulicę Parkową, Park Miejski „Baba” oraz malowniczą okolicę Zielenia.

Rywalizację na pierwszym miejscu ukończył Kacper Stawicki z Mogilna z wynikiem 0:39:35. W kategorii kobiet najwyższą lokatę wywalczyła Agnieszka Mielecka z Gąsawy z czasem 0:41:46.

Wśród mieszkańców Gminy Trzemeszno najlepsi okazali się – Małgorzata Szczudlik, która była druga w klasyfikacji generalnej kobiet (czas 0:44:18) oraz Grzegorz Mądry (0:43:19). Na linii mety na wszystkich czekał nietuzinkowy, pamiątkowy medal.

W klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych najlepszym wręczono statuetki oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzono także trójkę najlepszych trzemesznian – Grzegorza Mądrego, Małgorzatę Szczudlik i Aleksandrę Olejniczak. Dodatkowo wśród wszystkich zawodników rozlosowano atrakcyjne upominki.

J. Stankowska – koordynator imprezy – serdecznie dziękuje za wsparcie i współpracę restauracji „Czeremcha”, strażakom z OSP w Trzemesznie, firmie Remondis oraz wolontariuszom – uczniom trzemeszeńskiej „Jedynki”.

Pogoda tego dnia nie była dla zawodników i organizatorów zbyt łaskawa. Mimo to frekwencja dopisała, a wśród startujących znalazło się imponujące grono trzemeszeńskich miłośników nordic walking. Bardzo cieszy fakt, że ta forma aktywności fizycznej ma coraz więcej zwolenników. Zawody zdecydowanie należy uznać za udaną sportową imprezę, co potwierdzają m.in. pochlebne opinie uczestników rywalizacji.

Głównym organizatorem imprezy był Urząd Miejski Trzemeszna oraz „Kijkowe Trzemeszno” w ścisłej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 i MKS-em.

Pełne wyniki dostępne są |TUTAJ|.

Kijkowe Trzemeszno, Trzemeszno24.info

5 KOMENTARZE

  1. A zdjęć z podium nie ma ? Na tych zdjęciach tylko uczestnicy z jednej drużyny, a innych uczestników nie było? Szkoda , że nie ma zdjęć z młodzieżą ze szkoły. Corka startowała .
    Gratulacje dla wszystkich uczestników.

  2. Dobrze że nie startowały te starsze panie co to chodzą z kijkami po kościele bo by zajęły wszystkie miejsca 😃a trzeba przyznać że się nie oszczędzają mimo wieku Sport i wszelkiego rodzaju ruch na świeżym powietrzu to jednak zdrowie

    • Może sam ( sama) pokażesz swoje na pewno wielkie możliwości i kondycję?
      Gratulacje dla wszystkich uczestników. Gratulacje i podziękowania dla organizatorów i wolontariuszy, którzy uczestniczyli w organizacji tej Imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj