Strona główna Kultura Wystawa rysunków Oliwii Balcerek

Wystawa rysunków Oliwii Balcerek

1712
0

Dom Kultury w Trzemesznie zaprasza na otwarcie wystawy rysunków Oliwii Balcerek, które odbędzie się już jutro (23 marca) o godzinie 18:00 w sali DK.

O. Balcerek jest mieszkanką gminy Trzemeszno, uczennicą miejscowego liceum, tegoroczną maturzystką.

Oliwia jak każde dziecko zaczynała od prostych kształtów i bardzo często były to masie i bazgroły. To za ich pomocą pokazywała wszystko to, czego nie mogła jeszcze powiedzieć słowami. W szkole podstawowej chętnie brała udział w konkursach plastycznych, zamalowywała ostatnie kartki czy marginesy w zeszytach. Rysowała dla przyjemności ołówkiem, kredkami, markerami. Jako licealistka uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Domu Kultury w Trzemesznie.

Dzięki zajęciom rozwijała umiejętności manualne, wizualno-przestrzenne. Od kilku lat dla Oliwi rysunek jest pomocny nie tylko, aby wyrazić bunt czy zadowolenie, ale także do zrozumienia i postrzegania rzeczywistości oraz odprężenia. Rozwijając swoją pasję, aktywność twórczą podjęła naukę w szkole Architektury i Rysunku w Poznaniu. Dzięki pozyskanemu stypendium z Gminy Trzemeszno od dwóch lat uczestniczy w kursie rysunku zoptymalizowanym pod kątem egzaminów na Wydział Architektury na Politechnikach, ponieważ z tym wiąże swoją przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj