Wystąpili dla Oliwii i Olka

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Wczoraj, dzięki inicjatywie grupy teatralnej i Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1, zebrano 11620 złotych dla ciężko chorych dzieci – Oliwii i Olka. Zbiórka pieniędzy na szlachetny cel połączona została z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru.

Licznie zebrani widzowie obejrzeli dwa spektakle w reżyserii nauczycielki szkoły – Jolanty Sroczyńskiej – Pietz, natomiast scenografia i kostiumy powstały przy udziale nauczycielki Iwony Weber.

Przedstawienie poprzedził występ szkolnego chóru prowadzonego przez Michała Stochlińskiego.

Klasa IV F przedstawiła ’’Legendę o Pieśni” Janusza Korczaka. W drugiej odsłonie widzowie zobaczyli spektakl ’’Smoczy Kryzys”.

Oba przedstawienia zachęcały do głębokiej refleksji, nie brakowało odniesień do czasów współczesnych. Warto przypomnieć, że młodzi aktorzy pod kierunkiem swojej nauczycielki zakwalifikowali się w ubiegłym roku do XII ”Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolskiego”, co było znaczącym sukcesem.

Wczoraj jednak grupa teatralna i ich opiekunka odnieśli nieporównywalnie większy sukces. Zdołali przyciągnąć do szkoły i swojego teatru ludzi dobrej woli, którzy chcieli Oliwii i Olkowi przywrócić zdrowie i uśmiech. Zebrana kwota jest tego dowodem.

13 Komentarze do Wystąpili dla Oliwii i Olka

ogloszenia
 1. Anonim napisał(a):

  Było cudownie, warto pomagać!!!

 2. taka napisał(a):

  Wspaniała inicjatywa w szkole nr.1 godna Wielkiego Tygodnia. Do dobra wystarczy tylko ludzi zainspirować. Udało się Wam kochana Szkoło!

  • co ma piernik do wiatraka? napisał(a):

   to nie była inicjatywa o charakterze religijnym, dobro tkwi (lub nie tkwi) w człowieku niezależnie od kalendarza.

   • taka napisał(a):

    Pozwól, że pozostanę przy swoim zdaniu. Zgadzam się z tym, że to nie była impreza religijna, ale odbyła się w okresie Wielkiego Tygodnia. A więc piernik ma tu coś do wiatraka.
    Gratuluję szkole, pani nauczycielce Pietz i dzieciom.

 3. mieszkaniec napisał(a):

  Byliśmy, warto było … lepiej pomagać niż potrzebować pomocy … życzę powrotu do zdrowia … piękne przedstawienie … mam nadzieję, że nie ostatnie

 4. Aleksandra Bulinska napisał(a):

  Gratuluję pomysłu, zaangażowania i dziękuję za serce Opiekunów, Nauczycieli oraz wszystkim, którzy mieli udział w tej pięknej akcji. Wszystkim życzę Wesołych Świąt!Życzę zdrowia Oliwii i Olkowi!

 5. SMOK napisał(a):

  To było niezwykłe przeżycie. Aula w szkole zamieniła się w widownię i scenę teatralną. Młodych aktorów amatorów publiczność nagrodziła burzliwymi i długimi oklaskami.

 6. Brawo!!! napisał(a):

  Jestem szczerze wzruszona zarówno pięknym spektaklem jak i piękną jego inicjatywą. Życzę wszystkim, byśmy za rok ponownie się spotkali – już z Oliwią i Olkiem na widowni oczywiście! I tak już do końca świata! Brawo grupie teatralnej-wzruszyliście nas.Naprawdę.

 7. A H I M S A napisał(a):

  i jeszcze podziękowania dla pana redaktora – nie używał lampy błyskowej podczas robienia zdjęć, nie biegał pomiędzy rzędami publiczności w poszukiwaniu dogodnych miejsc do popełnienia kadrów. Czyli zrobił to, o czym wielu “reporterów” czasem zapomina. Pozdrawiam!

 8. Ktoś napisał(a):

  Piękne przedstawienia.Wspaniała inicjatywa.Brawo Artyści,brawo Trzemesznianie!

 9. Anonim napisał(a):

  Gratulacje dla młodych artystów ;dobrze,że jeszcze są tacy,którzy myślą nie tylko o sobie.

 10. do Pana burmistrza napisał(a):

  Taki szkolny teatr zasługuje na wsparcie miasta. Nie są gorsi od sportowców i innych zespołów !

 11. Tutt napisał(a):

  Dzięki za teatr i za AKCJĘ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado