Strona główna Na sygnale Wysokie stężenie tlenku węgla, 2 osoby w szpitalu

Wysokie stężenie tlenku węgla, 2 osoby w szpitalu

744
2

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiejszego poranka w Jastrzębowie. Około godziny 5:30 mieszkająca tam kobieta niespodziewanie źle się poczuła, skarżyła m.in. na silne bóle głowy. Na miejsce skierowano pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną z Trzemeszna i Gniezna.

Specjalistyczne mierniki wykazały znaczne przekroczenie dopuszczalnego stężenia tlenku węgla w powietrzu. Jak poinformował mł. bryg. Bartosz Klich z PSP w Gnieźnie, wskazanie takie odnotowano w dwóch mieszkaniach. Dwoje lokatorów zostało ewakuowanych. Załoga karetki przetransportowała ich do szpitala celem wykonania niezbędnych badań. Pomieszczenia zostały przewietrzone przez strażaków.

B. Klich zauważa, że takich zdarzeń absolutnie nie można bagatelizować – szczególnie w sezonie grzewczym. Dobrym rozwiązaniem jest zakup domowego czujnika czadu. Wydatek nie jest wielki, a może uratować życie.

Prawdopodobną przyczyną dzisiejszego incydentu była awaria urządzenia grzewczego.

2 KOMENTARZE

  1. Człowieku zastanów się co piszesz!!!Niewinna kobieta mogła stracić życie a Ty z tekstem „kogo tam powyginalo?”z szaczunku do pani Genowefy zachowaj debilne pytania dla siebie!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj