Strona główna Sport i rekreacja Wysoka porażka i pożegnanie z pucharem

Wysoka porażka i pożegnanie z pucharem

1058
7

Zjednoczeni Trzemeszno zmierzyli się dzisiaj w 1/8 finału Pucharu Polski okręgu poznańskiego z sąsiadem zza miedzy – Mieszkiem Gniezno. Brak w składzie pięciu podstawowych zawodników i gra w wyjściowej „11” trenera i kierownika drużyny sprawiły, że trzemeszeńska ekipa potraktowała mecz sparingowo.

Pierwsza bramka dla gości padła niespełna 10 minut po początkowym gwizdku, kiedy to gnieźnianie wykorzystali podyktowany dla nich rzut karny. Ta  połowa zdecydowanie należała do gości, którzy agresywnie napierali na bramkę Szymona Płoszyńskiego. Zjednoczeni zdołali wyrównać w 23 minucie – strzał Krzysztofa Majchrzaka odbija się od obrońcy, a tą dobija Krzysztof Chojnacki. Pięć minut później Mieszko korzysta ze stałego fragmentu gry i podnosi wynik na 2:1. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy gnieźnianie zdobywają kolejną bramkę i do szatni schodzą z wynikiem 3:1.

Pierwsza akcja drugiej połowy przyniosła podwyższenie wyniku na 4:1 i żółtą kartkę dla niezgadzającym się z decyzją sędziego Szymona Płoszyńskiego. Następna padła bo błędzie obrony i zamieszaniu w polu karnym, piłka przez chwilę stanęła na linii bramki ale szybciej doszedł do niej gnieźnieński napastnik zapisując po stronie Mieszka piąte trafienie. Drugiego gola dla miejscowych zdobył jeszcze Krzysztof Majchrzak po podaniu „Jemioły”, ale przed końcem meczu wynik ustanowił zawodnik gości i mecz zakończył się wynikiem 2:6.

Jak powiedział prezes klubu Sławomir Peno wynik meczu go nie załamuje, bo drużyna skupia się na meczach ligowych. Dodał, że organizowanie tego typu spotkań w środku tygodnia i w takich godzinach jest bezsensowne, bo większość zawodników pracuje lub się uczy i nie jest w stanie stawić się na mecz. Mimo tego cieszy go, że utrzymuje się w zespole wysoka forma, która w tej chwili daje im trzecią lokatę i drugi miesiąc bez porażki.

Zjednoczeni -mieszko (1) Zjednoczeni -mieszko (2) Zjednoczeni -mieszko (3) Zjednoczeni -mieszko (4) Zjednoczeni -mieszko (5) Zjednoczeni -mieszko (6) Zjednoczeni -mieszko (7) Zjednoczeni -mieszko (8)