Strona główna Kultura Wyróżnienia w trakcie sesji Rady Miejskiej

Wyróżnienia w trakcie sesji Rady Miejskiej

2068
35

Dzisiejsze obrady Rady Miejskiej w Trzemesznie miały wyjątkowo uroczysty i podniosły charakter. Jednym z pierwszych punktów obrad było wręczenie medali i wyróżnień. Miało to związek z nadchodząca 25. rocznicą pierwszych, częściowo wolnych wyborów w 1989 roku. Wyróżniono osoby, które w tamtym czasie zasłużyły się w tworzeniu nowej rzeczywistości w naszym mieście i gminie.

Honorowe Obywatelstwo Trzemeszna otrzymał Tadeusz Skrzypczak , działacz NSZZ Solidarność w ówczesnym Izopolu. Medalami Za Zasługi Dla Miasta i Gminy Trzemeszno wyróżniono pośmiertnie osoby zaangażowane wówczas w tworzenie trzemeszeńskiego Komitetu Obywatelskiego. Byli to Urszula Mańkowska, za którą wyróżnienie odebrała siostra Hanna Mackiewicz, Stanisław Drybański – medal odebrał syn Maciej, oraz Walerian Borys. Wręczono również srebrne medale Labor Omnia Vincit – „Praca Wszystko Zwycięży”. Są to wyróżnienia nadawane przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego osobom, które szerzą i wcielają w życie pracę organiczną. Zaszczytu tego dostąpili: Mirosława Olszewska, Krystyna Polachowska, Jerzy BilewskiMaciej Adamski, Krzysztof Szapował.

Medale wręczył Jan Wesołowski, przedstawiciel gnieźnieńskiego oddziału Towarzystwa.

35 KOMENTARZE

    • i im się nie dziękuje ! bo po co przecież można sobie medal zawiesić i udawać zasłużonego!!!!!!!!!!! był fundator który sfinansował większość bez medalu ! i TAKIM CHWAŁA a nie fałszywie oznaczonym !

  1. Z tą praca organiczną to pan Sz. coś mi się zdaje,że zawsze był na bakier.
    PP.Olszewska,Polachowska,Bilewski,Adamski niech przyjmą gratulacje i ukłony.

  2. Pan Szapował i „Praca wszystko zwycięży” – bo pęknę ze śmiechu.Nigdy nie sprawdzał obecności na zajęciach więc w mojej klasie były dziewczyny, które pojawiały się na koniec semestru, coś tam zaliczyły i miały taką ocenę jak te, które zawsze były i ćwiczyły. Robiłyśmy na zajęciach co chciałyśmy. Nadszedł w końcu czas gdy pan Krzysiu wypowiedział słynną już regułkę, że WINA SYSTEMU i na zajęciach WF pojawiał się w garniturze. Jedyne co trzeba przyznać to to ,że był świetnym mówcą i miał cudowne pomysły i receptę na wszystko – no i na tym się kończyło:))

  3. Pan Skrzypczak, owszem porządny człowiek ale honorowe obywatelstwo? A działalność w Solidarności opłaciła się mu się sowitą nawiązką. Ośrodek dostać za friko wielu by chciało ale nie każdy mógł.
    p.s. Ośrodek w Gołąbkach zawsze był ładny.

  4. O panu nauczycielu dawna uczennica napisała i tak oględnie.Możnaby podawać jeszcze szokujące przykłady jego „niepracy organicznej”.Ten Pan i praca?-można tylko gorzko zapłakać.
    Ale wyróżnienie jest poważne i Ci którzy wyróżnili go w tej kategorii sponiewierali to znaczące wyróżnienie.
    Żałuję pozostałych słusznie wyróżnionych,gdyż nie chciałbym być zaszczycony w towarzystwie tego pana Pozera.
    Pozostałym serdecznie gratuluję!

  5. O każdym jak się chce można napisać coś złego, znaleźć jakieś wady lub plamy w życiorysie. Dlatego staram się nie być złośliwy i w każdym zobaczyć plusy. O zmarłych mówi się dobrze albo wcale, wiec zostawiam ich w spokoju. Pan Skrzypczak z pewnością narażał się w latach 80 a teraz udziela się społecznie. Panie Polachowska i Olszewska stworzyły wizytówkę Trzemeszna. Pan Jerzy Bilewski, utrzymał zakład w trudnych czasach, efekty można dziś oglądać. Maciej Adamski, ciągle nowe pomysły, wyjazdy dla młodzieży, żadna impreza w szkole bez niego. No i zatrzymałem się niestety przy Panu Szapowale. Myślę, myślę, myślę……..staram się nie być złośliwy i nic. Kurcze, pomóżcie mi , proszę. Może o czymś nie wiem.

    • Możesz napisać jaśniej tzn. w jaki sposób Pan Skrzypczak narażał się w latach 80? Zapytaj się Pana Tadeusza gdzie działał zanim wstąpił do Solidarności i czy te wstąpienie było z chęci działania dla społeczeństwa czy z chęci zysku tzn. oddelegowania do pracy w ośrodku wypoczynkowym i czy Pan Tadeusz również odebrał odszkodowanie za pracę w warunkach szkodliwych.

  6. Pan Skrzypczak jako związkowiec zabiegał o odszkodowania dla pracowników gdy zakład był prywatyzowany i likwidowano produkcje azbestu. Pracownicy dostali godziwe pieniądze. Zapomniał niestety o swoich kolegach emerytach, którzy już wtedy nie pracowali a byli tam zatrudnieni od początku istnienia zakładu, czyli w najgorszych warunkach.

  7. Muszę stanąć w obronie Pana Szapowała, na pewno otrzymał ten medal, za zrealizowanie swojej idee fixe (bezpłatny Internet).

  8. Medal nadany za to, że firma, którą kierował laureat zaczęła się rozwijać dopiero po jego odejściu na emeryturę…? Ciekawe…
    Zasług Panów Szapowała i Adamskiego nie znam, więc nie komentuję, natomiast Panie Olszewska i Polachowska swoją pracą i zaangażowaniem bezdyskusyjnie na ten honor sobie zasłużyły, i Im serdecznie gratuluję!

  9. A kto powinien być „nagrodzony”za „przepięknie” działającą oczyszczalnię ścieków?Czy ktoś jeszcze o tym myśli?Czy już się naprawiła?Czasy styropiany się nie kończą:)I tak przy okazji…Przywódcą strajku w Izopolu był Pan Antas!A to był prosty robotnik(nic dla siebie nie „załatwił”)Te Zdjęcia przypominają podział łupów!

  10. O kurde!!! Ten gość w łańcuchu na szyi i ruro – spodniach uciekł z Gniezna???
    Ale okaz na takiej uroczystości!!! To ma być burmistrz miasta Trzemeszna?
    Jaki burmistrz, taka i impreza dla kolesiów i pociotków na koniec kadencji. Słusznie, a może nie wybiorą i będzie za późno. Dobrze kuma chłopisko.
    A z modą trzeba być na bieżąco, może do Szkła kontaktowego w TVN na prowadzącego się załapie, tam ostatnio takie spodnie w modzie?

    • Obcy lepiej się nie wypowiadaj!!!Znawca mody się znalazł.Już Cię widzę w dzwonach w komputerowych skarpetach i sandałach!

  11. Sianecki ze Szkła , ma czerwone rurki i wygląda w nich chociaż sexy ! A burmistrzowi cos ostatnio nie wychodzi , nawet jeśli chodzi o ubiór, to jedzie po bandzie

    • A co oni zrobili za darmo ? przecież biorą za wszystko kasę i to nie małą!!! kto zrobił coś za darmo , pisze z tyłu pomnika i jeszcze fundował, to przedsięwzięcie , i jest cicho ! o nim bez rozgłosów! bo po co?

  12. Bohaterem tamtych czasów był śp.Ludwik Antas.To tyle i aż tyle na ten temat.
    Pan Skrzypczak wie jak to było…Prawdziwie za robotnikami ujmował się Ludwik Antas.

  13. Pan Sz.tak w ogóle jest bardzo sympatyczny i pocieszny.I to wyróżnienie kapituły jest również ucieszne.
    Myślę,że ten nasz (rozszyfrowany już) Fantasta i Słomiany Zapał zdaje sobie sprawę z ucieszności ewidentnej pomyłki w której wziął udział.

  14. Jeśli porażająca, to dobrze, przynajmniej trafiony powinien wiedzieć, że są zasady dobrego zachowania tzw. etykieta, o której uczy się w szkole, czy nabywa w rodzinie. To nie było posiedzenie klubu sportowego, gdzie taki strój nie budziłby zdziwienia. Tutaj występował burmistrz, osoba urzędowa. Również i z szacunku dla odznaczanych, chyba Anonimie, że te odznaczenia są naciągane?
    Cenzorze Anonimie, jak można komuś zabraniać komentowania na forum internetowym?

  15. O Antasie pamietamy,pamiętamy.Jak mogła O Nim zapomnieć Rada MiejskA??nIE DOSTAŁ NIC ANI WTEDY ANI DZIŚ,ale Trzemesznianie pamiętają.

  16. Brałem udział w strajku,razem z Ludwikiem Antasem.Kto pamięta jak stracił głos?To symboliczne…Zapomniano o Nim.A reszta „styropianów”podzieliła się naszym majątkiem.Jak to się nazywało…?Przejęcie?!Dziś wasze na wierzchu…Odznaczenia,nagrody…Ale wszystko kiedyś się kończy.A nasz burmistrz,historyk…pęknę ze śmiechu!:)Z historią jest na bakier…

  17. Pan Skrzypczak i Antas brali udział w strajku ,Trzemesznianie pamiętają o Ludwiku ale też pamiętają że nie o wszystkich ludwik pamiętał nie był taki ,wspaniały,,,,,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj