Strona główna Na sygnale Wyrok za usiłowanie zabójstwa w Jastrzębowie

Wyrok za usiłowanie zabójstwa w Jastrzębowie

6430
16

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł wyrok w sprawie przestępstwa, jakie miało miejsce w sierpniu ub. roku w Jastrzębowie. W trakcie rodzinnej awantury jeden z mężczyzn uderzył swojego brata ostrzem siekiery w głowę.

Poszkodowany, zabrany śmigłowcem do szpitala, przeżył mimo ciężkich obrażeń ciała.

Rozprawa odbyła się 8 kwietnia. Sprawca został oskarżony nie tylko o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu brata. Zarzucono mu też znieważenie oraz zmuszanie do określonego zachowania innej osoby, również z kręgu rodziny.

Jak nas poinformowała Katarzyna Błaszczak z biura prasowego poznańskiego Sądu Okręgowego, za te wszystkie czyny sąd wymierzył oskarżonemu karę 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz nawiązkę w wysokości 5.000 zł na rzecz brata.

Zgodnie z wyrokiem, skazany nie może kontaktować się ani też zbliżać na odległość mniejszą niż 10 metrów do pokrzywdzonych przez 3 lata. Zakaz ten będzie liczony dopiero po opuszczeniu przez niego zakładu karnego.

Zgodnie bowiem z przepisami kodeksu karnego, „okres, na który orzeczono zakazy nie biegnie w czasie odbywania kary pozbawienia wolności”.

Wyrok nie jest prawomocny.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

16 KOMENTARZE

    • trolu Radziecki wiemy ze wam na reke jest wladza karła i pinokia bo mozecie nimi sterowac wiec nie pisz juz czy to o tusku czy o korwinie czy o kim innym tez nie musisz pisac taki z Ciebie katolik ? lewa reka sie żegnasz a prawa piszesz komentarze

      • Troll radziecki… toś teraz dorzucił do kotła! A coś mądrego kiedyś wymyślisz ? Czy tylko kota ogonem teraz odwracać będziecie na wszelkich forach, zgodnie z wytycznymi zza zachodniej granicy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj