Strona główna Różne Wypięknieje skwer przed dworcem

Wypięknieje skwer przed dworcem

1456
34

Ruszyły prace związane z modernizacją skweru przed dworcem kolejowym. Obecnie trwa demontaż krawężnika oraz starego chodnika. Jak poinformował Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego w Trzemesznie, powstaną tam nowe ciągi piesze, zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci.

Zainstalowane będą elementy dekoracyjne, nawiązujące do „klimatu” kolei, jak również powstaną miejsca parkingowe. Koszt tych prac to 40000 złotych – zostaną one wykonane na wniosek Zarządu Osiedla nr 1 w ramach funduszu, jakie osiedla otrzymały w 2015 roku. Wykonawcą jest firma Ogrody z Łubowa, ta sama, która wykonywała skwer przy zbiegu ulic Mogileńskiej i 22 stycznia.

Szczegóły przedsięwzięcia prezentuje załączona wizualizacja. Na przyszły rok zaplanowano w tym rejonie remont nawierzchni jezdni oraz modernizacje studzienek deszczowych.

34 KOMENTARZE

  • Zarówno budynek dworca jak i przejazd kolejowy nie leżą w kompetencjach Gminy. Jest to własność kolei i gminie nic do tego ale niektórym ciężko to pojąć. A co do skweru to uważam że pomysł bardzo fajny ale pod jednym warunkiem. A mianowicie najpierw zrobić tam monitoring a dopiero później skwer bo inaczej za długo się tym skwerem nie nacieszymy.

   • A dojazd do szyn w czyich kompetencjach leży ? Dziura na dziurze a gmina ma to wszystko gdzieś żeby coś z tym zrobić. Zresztą jak to już w Trzemesznie bywa gmina zajmuje się nie tym co ludziom jest potrzebne…

    • no niestety dojazd do szyn też nie leży w kompetencjach gminy. nie chciał bym ty pisać nie prawdziwych info ale około kilku metrów wzdłuż torów należy do kolei.

  • witam często czytam komentarze takim nikiem opatrzone
   człowieku jestes oderwany od rzeczywistosci
   teren dworca nalezy do pkp nieruchomosci ,tory przejazdy i cała infrastruktura nalezy do pkp plk (jak wiesz co to jest) a wiec nie sugeruj władzom miasta aby sie tym zajeli .czas najwyższy ze w koncu bedzie super

 1. Ludzie nie wiedzą co piszą Dworzec obojętnie jaki PKS czy PKP to jest wizytówka miasta i bardzo dobrze że powstaje skwer jeszcze Dworcową powinni naprawić.

 2. Jeśli będzie tak ładnie jak przy biedronce to tylko się cieszyć. A jeżeli komuś nie podoba się dworzec lub przejazd kolejowy, to proszę napisać pismo do właściciela tych obiektów, czyli PKP.

 3. A nowy asfalt będzie? Bo do końca dworcowej przejechać to katorga… No i najlepsze że wszystkie wiochy dookoła nają internet z serv-net’u ale oczywiście na dworcowej jak to określili specjaliści „nie ma takich możliwości technicznych” Nosz kurna śmiech na sali, 300 m od kwatery głownej a oni mówią że nie ma możliwości…

   • Racja. A najlepsze jest to że maruderzy, „narzekacze” i „krytykacze” nie wiedzą co leży w czyich kompetencjach ale krytykują. Niedługo będą mieć pretensje do władz gminy że woda w Bałtyku jest zimna albo że nie ma śniegu w Tatrach. Ja rozumiem że można nie być zadowolonym z działań burmistrza czy radnych ale trzeba wiedzieć kto, gdzie i za co odpowiada. Też mi się nie podoba stan naszego dworca ale jedyne co burmistrz może w tej sprawie to grzecznie poprosić PKP o interwencje i nic więcej. To samo tyczy się przejazdów kolejowych, dróg powiatowych czy wojewódzkich. Ale czasami trudno to zrozumieć.

    • Ja tam cudów nie chcę.Woda w Bałtyku mi obojętna..Ja chciałbym działeczkę na pl.Św.Wojciecha!Tylko nie wiem kto to załatwia,pan Matelski czy pan Peno? 🙂

 4. Skwer fajna sprawa,przydałoby się jeszcze sprawić żeby pociągów było więcej bo jak na razie to zmierzamy ku końcowi PKP w Trzemesznie.

  • Szyny na skwerze będą to może pociągi KW będą na sam skwer dojeżdżać. Maszynista wysiądzie sobie, posiedzi na ławce, odpocznie, pozbiera kasztany, posłucha wentylatorów z krochmalni i wróci sobie wypoczęty do Gniezna lub Poznania z trzemeszeńskimi pasażerami.

 5. Nie wiem czy wiecie ale zarówno skwer koło Biedronki jak i skwer koło dworca to pomysły zainicjowane przez Zarząd Osiedla nr.1 A mówi się że Zarząd Osiedla nic nie robi. Szkoda tylko że mieszkańcy tak nielicznie uczestniczą w zebraniach zarząd.

 6. Projekt bardzo fajny. Wszystko ładne, piękne, tak powinno być – jestem za. Ale! Skoro już powstaje taka inwestycja rewitalizacji terenu przy dworcu, który jest WIZYTÓWKĄ MIASTA to należałoby trochę to pociągnąć i zająć się również dwoma przyległymi do skweru terenami zielonymi – parkami. Skwer będzie ładny a parki dalej będą straszyły swoją brzydotą? A na chodnik przy ulicy Dworcowej też chyba nie ma co liczyć i oczywiście nie mam tu na myśli tego krótkiego odcinka chodnika prowadzącego do dworca, tylko odcinek dalszy, gdzie nie ma go wcale. Kto był ten wie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj