Strona główna Na sygnale Wypadek na oblodzonej drodze

Wypadek na oblodzonej drodze

1773
46

Dzisiaj około godziny 17:20 na oblodzonym odcinku drogi, pomiędzy Rudkami a Kozłowem, doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy marki Renault uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowały dwie kobiety. Jak się okazało, jedna z nich (pasażerka) była w ciąży.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli strażacy z OSP w Trzemesznie, którzy udzielili poszkodowanym osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierująca Renault opuściła pojazd o własnych siłach. Po dotarciu strażaków z Gniezna oraz załogi pogotowia ratunkowego ciężarną pasażerkę wyciągnięto przez bagażnik pojazdu.

Obie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przetransportowane do szpitala. Droga Rudki – Jastrzębowo w czasie trwania akcji ratunkowej była całkowicie zablokowana.

Wybierając się dzisiejszej nocy w podróż samochodem zachowajmy szczególną ostrożność. Niektóre odcinki dróg są wyjątkowo oblodzone.

46 KOMENTARZE

 1. Rzeczywiście drogi śliskie jak cholera, szczególnie te mniej „ujeżdżane”. Czy nie można tego posypać albo jakoś inaczej zadbać? Czy jest w Gminie jakiś odpowiedzialny za to podmiot?
  Miejmy nadzieję że pasażerka też wyszła z tego bez szwanku.

 2. Dobrze że nikomu nic poważnego się nie stało. Ja i tak się dziwie że na tej drodze jest tak mało wypadków ale to bardzo dobrze że tak jest. Nie wiadomo po co przydrożne drzewa stoją tam tak blisko drogi a zakręty są bardzo „zdradliwe”.

 3. Dziękujemy, że nasi strażacy są zawsze tam, gdzie trzeba kogoś lub coś ratować. Na tym Forum dziękuje im się nieustannie . Ja też się w tej chwili dołanczam.

 4. Zima w tym roku raczej bezproblemowa a jak dziś napadało śniegu to gdzie były odśnieżarki?!!!!Niektórzy jeżdżą do pracy!!!!!Skandal!!!

  • i co jeszcze może powiesz że dzisiejsza burza nie była zaskoczeniem. nie jesteśmy bogatym państwem i zawsze może zdarzyć się że będą odcinki nie odśnieżone. to jest natura. z nią nie można zawsze zwyciężyć…

 5. taaa,burza sparaliżowała miasto!hi hi.zastanów się co piszesz!drogowcy do tej pory roboty za duzo nie mieli,wiec skoro juz wieczorem i w nocy padało to mogli odśnieżać na bieżąco.skoro z moich podatków idą na to pieniądze to chce normalnie dojechac do pracy w niedzielny poranek!!!

 6. Dziękuję naszej komunalce za dzisiejsze odśnieżanie miasta. Aż dziwne, że w Trzemesznie nie było żądnego wypadku. W centrum taka ślizgawica, że ledwo 20 km//h można było jechać. Rozumiem, że skoro niedziela to nikt nie pracował?! Niedawno czytałem, że w komunalce za dużo jest pracowników? A tu chyba trzeba jeszcze zatrudnić więcej osób jeśli nie ma kto odśnieżać!!!

 7. Rolnicy powinni sie wziac za robote zima w polu nic sie nie robi to zakladac plugi i w miasto a nie strajki robic i blokady !

 8. „No nie, co rok ta sama heca” powiedziałby Sid z Epoki Lodowcowej. Z chodnika na ulicę, z ulicy na chodnik, wskutek czego mamy piękne wały śnieżne zwężające ulice i chodniki o kilkadziesiąt centymetrów. Byle do wiosny 🙂

 9. Ogólnie jest złe zarządzanie,bo zaspy śniegu i oblodzone szosy to zajęcie dla służb profesjonalnych,ale koło swoich domów sprzątamy sami ,a ponieważ jest dużo ludzi na bezrobociu,to może Pan Burmistrz weżmie to pod uwagę i da ludziom zarobić.

  • Trochę sama sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz że mamy „trochę posprzątać” później piszesz że „koło swoich domów sprzątamy sami” a na końcu że Burmistrz ma zlecić to bezrobotnym. Więc jak to jest? Z jakiej racji pieniądze publiczne mają być wydawane na odśnieżanie chodników przy prywatnych posesjach? Była by Straż Miejska to ludzie by się nauczyli odśnieżać teren należący to ich posesji. A tak to większość ma to głęboko gdzieś. No ale przecież po co nam Straż Miejska?

 10. Chodnik wzdłuż ul. Wyszyńskiego, na odcinku od cmentarza do Rudek nie nadawał się dzisiaj do użytku. Droga była odśnieżona, ale dzieci wracające pieszo ze szkół (bo przecież mieszkają za blisko, aby móc korzystać z autobusów szkolnych) miały dziś warunki nie mające nic wspólnego z XXI wiekiem, ogłoszonym tryumfalnie w trzemeszeńskiej edukacji.
  Na omawianym przeze mnie odcinku zasadniczo nie ma posesji prywatnych, wiec nie ma co psioczyć, ze nie odśnieżyli właściciele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj