Strona główna Różne Wymiana znaków na terenie miasta

Wymiana znaków na terenie miasta

3259
19

Trwa kompleksowa wymiana oznakowania drogowego na terenie miasta. 120 nowych znaków zastąpi stare, często uszkodzone, nie spełniające aktualnych wymogów. Wykonawcą robót jest firma INTER-ZNAK z Mogilna, a całkowity koszt to 29.500 zł.

W ramach tych prac zaplanowano też oznakowanie związane z nową organizacją ruchu na ul. Żółwiej. Ulica ta stanie się jednokierunkową, z ruchem od ul. Kościuszki do pl. Kilińskiego. Dwukierunkowy pozostanie jej „ślepy” fragment prowadzący do usytuowanych na końcu posesji.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miejskim, takiego rozwiązania oczekiwali mieszkańcy tej ulicy. Zmiany zostaną wprowadzone już w przyszłym tygodniu. W ostatnim czasie, na terenie Trzemeszna odnowiono też oznakowanie poziome.

19 KOMENTARZE

  1. Czy ta barierka stojąca na przejsciu dla pieszych koło Czeremchy została już usunięta? Miała tam stać tylko kilka dni a ile to już czasu upłynęło, rok?

  2. Wlasnie ta barierka to tylko szpeci miasto kto to tak zaprojektowal wszyscy sie smieja z tej barierki moze wreszcie sie wezma za te znaki ktore sa pozarastane przez drzewa wielki czas je odslonic jak i w miescie i nawsiach jadac wczoraj trasa z Bieslina dojezdzajac do Zielenia patrze na znak ZIELEN kto to namalowal dziecko z przedszkola szablonem Gmino juz nie stac was na oznakowanie miejscowosci to juz krucho dalej jadac od Gniezna dojezdzajac prawie do stacji pytam sie faceta gdzie dojade na Rudki on mowi obroc sie pan tam z tylu dlaczego nie ma znaku z glownej trasy gdzie sa Rudki tylko Kozlowo 4 czy nie mozna pod tym znakiem zalozyc znak Rudki 500m tak jak jest z glownej trasy do Cytrynowa

  3. Ja sunę bogata gmina… Szkoda, że lustro w Trzemżalu na wysokości wyjazdu z Dyśka nie ma komu poprawić. Ponad miesiące ludzie „wysuwają” się na czuja, bo baran motorem uszkodził. Tam należy interweniować, bo do tragedii dojdzie.

  4. Oznakowanie tego miasta ma wiele do życzenia jak i pionowe tak i poziome. Np idąc ulicą Kościuszki jak dostać się do sklepu Bystry itp ? To samo tyczy się jeśli chodzi o sklep Majster brak pasów. Jak można tam bezpiecznie przejść ?

    • Normalnie przez drogę przechodzisz. Tam masz strefę zamieszkania więc pieszy może łazić po drodze jak mu się podoba i ma wszędzie pierwszeństwo przed autami.

      • Otóż to… dlatego tak mnie bawią przejścia dla piszych w tych strefach… a później sobie przypominam co potrafią robić ludzie i już mnie nie bawią…

  5. Na konopnickiej wstawili znak na środku chodnika że rodzic z dzieckiem w wózku nie przejedzie …. Żałosne …. Panie redaktorze czy da radę to poprawić znak stoi na środku chodnika między ul Konopnicka a przejściem PKS przy bloku

    • Chodnik jest id tego by był. Zwłaszcza nowy przed wyborami. A nie do chodzenia. W ogóle zejdź na jezdnię, nie zużywaj chodników. Proponuję też nie włączać lamp. Będzie i oszczędniej i eko. Inwestorze ba medal, do dzieła!

  6. Tak samo na Wojciecha namalowali linie ciagla i tak samochody stoja czy ten znak poziomy cos oznacza co nato sluzby prawa jezdza i nie widza jakna zakazie ktos stanal to mandat a kawalek dalej gdzie ciagla to juz mozna

  7. Pojawiły się też w Trzemesznie nowe znaki „Strefa zamieszkania”.
    A to oznacza, że:
    – W strefach zamieszkania obowiązuje zakaz postoju w miejscach, które nie są do tego specjalnie przeznaczone. Kierowcy mogą unieruchomić swoje pojazdy tylko na wyznaczonych do tego miejscach parkingowych.
    – W tej strefie pojazdy i zespoły pojazdów mogą poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h. Jest to spowodowane swobodami przyznawanymi osobom przemieszczającym się pieszo, które w strefie zamieszkania mogą poruszać się po całej szerokości drogi. Przy jeździe z wyższą prędkością spowodowanie groźnego w skutkach wypadku z udziałem pieszego byłoby o wiele bardziej prawdopodobne.
    – Kierowcy przemieszczający się po strefie zamieszkania muszą pamiętać o specyficznych dla niej równorzędnych skrzyżowaniach. Oznacza to, że mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony. Funkcjonuje tu zatem tak zwana “zasada prawej ręki”.
    – Co ważne, znajdujące się w strefach zamieszkania progi zwalniające nie muszą tu być opatrzone znakiem pionowym. Przepisy mówią o tym, że takie znaki nie są wymagane, jeśli dozwolona prędkość jazdy wynosi 30 km/h lub mniej. Kierowcy powinni więc zwrócić szczególną uwagę na jezdnię, aby nie zostać niemile zaskoczonymi nagłym wjechaniem na próg zwalniający.
    – Przy wyjeżdżaniu ze strefy zamieszkania muszą pamiętać o jeszcze jednej rzeczy: o tym, że w ten sposób włączają się do ruchu. W związku z tym kierowcy wyjeżdżający ze strefy zamieszkania muszą ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu już poruszającym się po drodze. Z tego powodu warto, aby uważnie obserwowali znaki drogowe i nie przeoczyli znaku D-41. Nieświadomy wyjazd ze strefy zamieszkania na drogę, na której nie funkcjonuje już “zasada prawej ręki” może zakończyć się kolizją lub wypadkiem.

    Żródło: https://mubi.pl/poradniki/strefa-zamieszkania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj