Strona główna Różne Wymarzone obrączki są w zasięgu Waszych rąk. Podpowiadamy, jak je wybrać!

Wymarzone obrączki są w zasięgu Waszych rąk. Podpowiadamy, jak je wybrać!

1048
0

Wymiana obrączek to, zaraz po przysiędze, najważniejszy element ceremonii ślubnej. Ma on głębokie znaczenie symboliczne znane już z czasów starożytnych. W jego myśl obrączka oznacza nieskończoną miłość dwojga małżonków, a także zawiera w sobie obietnicę wierności i pielęgnowania uczucia aż po kres swoich dni. Trudno się zatem dziwić, że wiele par właśnie od nich rozpoczyna kompletowanie ślubnego asortymentu. Aby obrączki okazały się trafionym wyborem, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. W poniższym tekście zgromadziliśmy dla Was przydatne wskazówki.

Typ metalu jest bardzo istotny. Od niego zależy trwałość Waszych obrączek

Na samym początku postawmy sobie pytanie: z jakiego metalu powinny być wykonane nasze obrączki? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kruszców, zarówno tych szlachetnych: platyna, złoto i srebro, jak i zwykłych: tytanu, palladu czy karbonu. Decyzja o metalu na obrączki jest niezwykle ważna, gdyż to od niej zależy późniejsza trwałość krążków. Pary młode najczęściej wybierają złoto próby 585. Oznacza to, że w stopie znajduje się 58,5% złota, a reszta to metale nieszlachetne. W kruszcu próby 333 jest 33,3% złota, natomiast w tym o oznaczeniu 750 aż 75%. Wbrew pozorom najlepsza na obrączki jest próba środkowa – złoto to miękki metal, a więc podatny na uszkodzenia. Jednocześnie zbyt mała jego ilość w stopie może powodować, że obrączki zaczną śniedzieć i trzeba je będzie regularnie odnawiać u jubilera. Złote krążki o oznaczeniu 585 są więc optymalną opcją: zarówno dla przedślubnego budżetu, jak i wygody użytkowania.

Wybór koloru rodzi czasem wątpliwości. Kompromisem są obrączki z białego złota

Jeśli chodzi o barwę, to narzeczeni najchętniej wybierają klasyczne, żółte złoto oraz jego połączenia z białym i różowym kruszcem. Coraz większą popularnością cieszą się też obrączki z białego złota, a sklepy internetowe takie jak Eko-Karat powiększają swój asortyment właśnie o nie. Złoto to idealny materiał na ślubną biżuterię; srebro odznacza się dużo mniejszą trwałością, ale jest lubiane przez kobiety. Białe złoto okazuje się więc idealnym wyborem dla miłośniczek chłodnego blasku biżuterii: można je dopasować do posiadanych już w szkatułce kolczyków, naszyjników i bransoletek. Zdarza się też, że pierścionek zaręczynowy jest wykonany z białego złota, a wtedy obrączka z żółtego kruszcu nie do końca się do niego dopasuje. W grę wchodzi też wygląd złotych krążków. W ostatnich sezonach modne są połączenia kolorów obrączek, bogate zdobienia i kamienie szlachetne. Jeżeli jednak uwielbiacie klasykę i minimalizm, to ponadczasowe, proste, gładkie obrączki z białego złota obronią się same.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów: