Strona główna Różne Wyjaśnienie ws. zebrania w Lubiniu

Wyjaśnienie ws. zebrania w Lubiniu

2162
4

Wczoraj opublikowaliśmy nadesłaną informację na temat planowanego na dzisiaj zebrania w Lubiniu. Przed chwilą otrzymaliśmy w tej sprawie wyjaśnienie z Urzędu Miejskiego. Pismo – z upoważnienia burmistrza – podpisał Józef Tarnowski.

W nawiązaniu do informacji zamieszczonej na portalu trzemeszno24 info w dniu 16.06.2021 r. dot. planowanego na dzień 17.06.2021 r., zebrania we wsi Lubiń gm. Trzemeszno, uprzejmie informuję, że nieprawdą jest jakoby na terenie sołectwa Lubiń lub Wydartowo była planowana jakakolwiek lokalizacja ferm kurzych czy też ferm innych zwierząt.

Nie wiemy jakimi względami kierowała się osoba przekazująca taką informację, ale najprawdopodobniej wynika to po prostu z braku wiedzy w tym zakresie lub kompletnego niezrozumienia tej tematyki. Gmina Trzemeszno jest wprawdzie w trakcie sporządzania planów zagospodarowania przestrzennego, obejmującego między innymi w/w miejscowości, ale mają one przede wszystkim na celu umożliwić zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub zagrodową w obrębie terenów położonych w obszarze tzw. 10 h (dziesięciu wysokości) od występujących turbin wiatrowych.

W obecnej sytuacji prawnej (zgodnie z tzw. ustawą wiatrakową) nie ma możliwości załatwiania tych spraw w drodze wydania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy, a jedynie w drodze sporządzenia planów zagospodarowania przestrzennego. Plany te będą zatem przewidywać adaptację istniejących terenów (już zagospodarowanych) oraz wyznaczenie nowych (na indywidualnie wnioski mieszkańców) terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, zabudowy zagrodowej czy też usługowej, w ramach których będą mogły powstać także budynki inwentarskie (w ramach zabudowy zagrodowej), ale będą to małe obiekty do 50 DJP, które nie mają nic wspólnego z wielkopowierzchniowymi fermami inwentarskimi.

Obecnie nie ma jeszcze ostatecznej koncepcji tych planów. Koncepcja te będą sporządzone do końca czerwca br. i podane do publicznej wiadomości (na okres 14 dni). Wówczas to dopiero pojawią się konkretne propozycje rozwiązań, nad którymi będzie możliwa i jak najbardziej wskazana, publiczna dyskusja.

4 KOMENTARZE

  1. No i jak zwykle pan RR musi namieszać i dezinformować innych , chyba tylko po to aby zdenerwować uczciwą i pracowita panią sołtys i innych mieszkańców

  2. Odwołać go z funkcji lidera odnowy wsi! Tylko ta rodzina sieje ferment we wsi i wszystkim poczynaniom sołtysów robi pod górkę, wstyd. Teraz to my mieszkańcy oczekujemy wyjaśnień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj