Strona główna Na sygnale Wyczuwalna woń gazu na trzemeszeńskim osiedlu

Wyczuwalna woń gazu na trzemeszeńskim osiedlu

784
3

9 czerwca w godzinach wieczornych strażacy z Trzemeszna i Gniezna otrzymali zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w jednym z bloków przy ul. 22 Stycznia. Na miejsce jako pierwszy dotarł zastęp z trzemeszeńskiej jednostki OSP. Specjalistycznie mierniki nie wykazały zagrożenia, a w bloku nie było instalacji gazowej.

W międzyczasie do strażaków napłynęły kolejne informacje o wyczuwalnym zapachu gazu, m.in. z bloków przy ul. Kościuszki 46A oraz Piastowskiej 12. Również i tam mundurowi nie odnotowali żadnego zagrożenia, jednak w powietrzu wyczuwali charakterystyczną woń gazu.

Jak poinformował mł. bryg. Bartosz Klich z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, strażacy zbadali najbliższe miejsca, w których przebiega instalacja gazowa. Także i tam mierniki nie wskazały niebezpieczeństwa. Działania na miejscu zostały zakończone.

Nie wiadomo co było przyczyną tego zdarzenia. B. Klich sygnalizuje, że w wielu przypadkach za wyczuwalną woń odpowiedzialne jest wylewanie resztek z butli, zawierających nawaniacz do gazu. „Taki zapach jest mocno wyczuwalny i może dezorientować” – komentuje B. Klich.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj