Strona główna Różne Wycięto 28 drzew. Sprawę bada policja.

Wycięto 28 drzew. Sprawę bada policja.

7246
38
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

W miniony czwartek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie przyjęli zawiadomienie o wycięciu 28 drzew, znajdujących się w pasie drogowym przy ul.Wyszyńskiego.

Policję zawiadomił pracownik Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie, szacując straty na kwotę 30 tysięcy złotych.

Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji poinformowała nas, iż na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Postępowanie w tej sprawie trwa.

Jak przekazał nam Ryszard Ochramowicz z PZD, były to klony o obwodach pnia od 50 do 110 cm. Rosły m.in. na poboczu jezdni, które w tym miejscu sięga od 7 do 10 metrów.

38 KOMENTARZE

 1. no ale 30 patoli te knieje byly warte ???? to jak by tak burmiszcze opi…i wszystkie drzewa w gminie to bysmy mieli tu raj za ten piniondz z wycinki

 2. Bardzo smutne 🙁 kiedy w końcu ludzie w Trzemesznie zrozumieją, że drzewa to:
  1) ochrona przed upałami w lecie – w cieniu 25 stopni, w słońcu 40 stopni – mniej płacicie za klimatyzację; działanie dużego klonu w gorące, letnie popołudnie można przyrównać do wydajności 5 klimatyzatorów pracujących 24 h.
  2) ochrona przed wiatrami – huragan nie porwie Wam dachu z domu, jeśli macie wokół nasadzenia
  3) ochrona przed chłodem – mniej płacicie za ogrzewanie, jeśli nie hula Wam w mieszkaniu wiatr
  4) produkcja tlenu do oddychania dla ludzi (1 drzewo – tlen dla 1 człowieka)
  5) siedliska zwierząt, w tym ptaków, które zjadają komary i inne insekty uciążliwe dla człowieka
  6) umocnienie terenu korzeniami – ziemia nie ulega erozji, nie będzie lawiny błotnej podczas intensywnego deszczu
  7) ochrona przed śniegiem – nie trzeba tak często odśnieżać terenu z drzewami
  8) wyciszenie – chronią ludzi przed hałasem
  9) pochłanianie CO2, więc ochrona klimatu przed ociepleniem i katastrofami z nim związanymi – powodziami i huraganami
  10) uspokojenie i wyciszenie – patrzenie na drzewa działa korzystnie na psychikę ludzi
  To mało?

 3. Dzień dobry,
  brak słów dla takiego barbarzyństwa!
  Czy aby nie ma tu związku z bezsensowną nonszalancką i po porostu bezmyślną( szczególnie w najbardziej zatrutej gminie województwa) polityką władz MiG, która w majestacie prawa wycina co tylko się da:
  -lipy w Niewolnie ( pod ścieżkę rowerowa, która nie powstała)
  -kilkadziesiąt drzew pod drogę do browaru (która z pewnością nigdy nie powstanie)
  -lipy przy alei Niepodległości
  I najnowsza „aktywność”: jesiony wyniosłe przy alei Szymańskiego- wspaniałe, pamiętające dwudziestolecie międzywojenne okazy chroniące przed wiatrem, letnim skwarem i zimową zadymką. Izolujące mieszkańców od hałasu i spalin drogi krajowej i zanieczyszczeń Paroca, tworzące naturalne umocnienie skarpy terenu ostro opadającego ku jezioru, z systemem korzeniowym zatrzymującym opady i chroniącym przed podmywaniem.
  Ci którzy sto lat temu sadzili te piękne drzewa- z myślą o ich urodzie i praktycznych funkcjach, przewracają się w grobach…
  Jakim prawem- bezmyślny wnioskodawca i równie „rozgarnięci” urzędnicy podnieśli rękę na to trzemeszeńskie dziedzictwo? Dobro wspólne nas wszystkich?
  Zgroza!
  Mariusz Nyka

 4. A policjanci nie przyjeli zgłoszenia,, iż na tej samej ulicy koło cmentarza zestawy z naczepami obcinają gałazki drzew ,co za przeproszeniem wtargają na ulicę i nikt tego nie obcina od wieków Strach tam jechać aby auta nie porysować

  • W Trzemżalu skręcając na Ostrowite krzaki sięgają do połowy drogi i tego drogowcy nie widzą a jak ktoś wytnie to będzie szarpany .

 5. Dobre tak bez pozwolenia knieje to knieje ale takie grube jak na zdjeciach to naprawde samowolka jesli wszyscy tak beda robic to nie bedziemy mieli czym oddychac chyba ludzie sami wykanczaja srodowisko

 6. Powiatowy zarząd dróg niech się zajmie drogami w gminie. Wybudowanie Orchowskie ma nasypy ziemi przy drodze, nikt nie dba o pobocza dróg.

 7. A na parkingu .kolo Parku Baba.na tej skarpie.od stadionu piaskowego. I w kolo. Stadion piaskowy.tez nie ma komu .z gminy .puścić ludzi by uporządkowali te drzewa samosiejki. I porobili też. Codniki i drogę do stadionu piaskowego..w czynię społecznym.jak to było na cmentarzu. Żydowskim zrobione.niedawno.pomyscie nad tym.radni.i ludzie. Odpowiedzialni.z gminy.czekam na efekty.pozdrawiam.

 8. Co tu za mądrzy ludzie się wypowiadają. Nie doczytaliście, że drzewa rosły w pasie drogowym? Jeśli zarządca drogi ich nie wyciął i było to bez jego zgody to ktoś te drzewa po prostu skradł. Gdyby zrobiono to komuś na jego prywatnym terenie to by było dopiero larum. Ale na gruncie publicznym to juz można robić co się chce?

   • A do kogo nalezy utrzymanie drog chyba do powiatu dopiero jak cos sie stanie to loczy wszyskim wyleca nawykaszanie poboczy nima kasy na obcinanie galezi nima kasy na utrzymanie chodnikow ktore naleza o zadbanie do powiatu nima kasy a na co jest na premie i nagrody pytam i sie wk….m

 9. A studzienka nie zabezpieczona na przeciwko sklepu sporzywczego w tym samym budynku gdzie mieści się bar fortuna dzwoniłem do urzędu w Trzemesznie informowałem i nic z tym nie zrobiono

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj