Strona główna Polityka Wybudują salę gimnastyczną

Wybudują salę gimnastyczną

1889
37

Urząd Miejski Trzemeszna ogłosił przetarg na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Kruchowie. Obiekt powstanie wraz z infrastrukturą, tj. z dwukondygnacyjnym łącznikiem z zapleczem socjalno – rekreacyjnym, szatnią, częścią magazynową i dydaktyczną. Otwarcie kopert odbędzie się 1 czerwca.

Zgodnie z ogłoszeniem o zamówieniu, sam budynek sali ma mieć 31,8 metrów długości, 20,61 m. szerokości oraz 10,15 m. wysokości. Obok niego zaplanowano parking dla samochodów osobowych, chodniki, utwardzenie terenu oraz montaż ławek i koszy na śmieci.

Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków finansowych budżetu gminy. Jej koszt zweryfikuje postępowanie przetargowe. Katarzyna Dziekańska z UM Trzemeszna informuje, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Szczegółowe informacje o przetargu (ogłoszenie, SIWZ) dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej |LINK|. Zakres przewidzianych prac obrazuje poniższa wizualizacja:

37 KOMENTARZE

 1. Dokładnie, dzieci z gimnazjum nie mają sali, wstyd panie burmistrzu. Może jak córka pana burmistrza pójdzie do gimnazjum to coś się zmieni……

 2. W końcu nasze dzieci będą mogły godnie i bezpiecznie korzystać z zajęć w-f i nie będzie podziału i różnic między miastem a wioska. dziękujemy Panu Burmistrzowi i Dyrektorowi Szkoły.

 3. Basenu w Trzemesznie nie będzie o czym już kilkakrotnie mówił burmistrz i ma racje bo takie obiekty są w pobliskim Mogilnie i Gnieźnie. Tylko po co teraz buduje się boiska w każdej wsi? Przecież takie obiekty są przy istniejących jeszcze szkołach. Jeden basen w gminie to za dużo a boisk aż tyle potrzeba???? Czy co trzy kilometry musi być boisko??? Nawet w małych miejscowościach z których tylko pięcioro dzieci chodzi do szkoły? Bo wątpliwe by to dorośli tak namiętnie chcieli grać w piłke. Gdyby naprawdę chcieli pograć to spotkaliby się na byle łące, godzinę pokopali i na 15 lat mieliby dosyć. Czy te boiska będą aż tak intensywnie użytkowane? Pola golfowego nie ma, boiska do baseballa nie ma, boiska do rugby nie ma, toru wyścigów konnych nie ma, toru formuły 1 nie ma i wielu innych rzeczy nie ma tak w gminie jak i w najbliższej okolicy i jakoś żyjemy i jakoś nikt nie mówi że trzeba je wybudować. Czy musi być aż tyle boisk???????

   • Tak Anonim myśli logicznie i zdaje sobie z tego sprawe tylko uważał że to jest tak podstawowa i jasna sprawa że nie trzeba o tym przypominać

 4. Mam nadzieje ze to nie przejdzie , garstka mieszkańców i sala gimnastyczna ?! Potrzebna tam sala jak świni -siodło !

 5. ilu uczniów jest w Kruchowie??? warto tam tak inwestować? a w Trzemesznie autobus wozi na wf na hale. Troszkę trzeba pomyśleć szanowny panie burmistrzu, mam nadzieje że radni się za to wezmą!!!

 6. Wreszcie dzieci i młodzież bedą mogły trenować, ćwiczyć na odpowiednim obiekcie, a nie na klitce. Brawo!!!!;-)

 7. chyba lepiej inwestować w swoje czyli gminne, niż przejmować zadania powiatu, które szumnie nazywają trzemeszeńską oświatą

 8. Jeszcze chwila i nie będzie dzieci w tym kraju . Czy nie warto zastanowić się nad tworzeniem miejsc pracy ? Jak wygląda rachunek ekonomiczny . Czy budżet gminy jest tak cholernie duzy . Co ze szkołami z pl. Kosowskiego ? Budynkiem na Mickiewicza i zapleczem technicznym na Wyszyńskiego . Czy w najbliższym czasie kompleks szkolny w Kruchowie będzie również pomnikiem ?

 9. Zaczynam odnosić wrażenie , że Pan P.P miał rację ,,brak kompetencji ,, dodam więcej brak systemowych rozwiązań . Poddawanie się polityce PO . Trzemeszno jest przeznaczone do zagłady . Polecam posłuchać ,,Nocy wampira ,,.

 10. Pamiętajcie wszystkie dzieci nasze są i mają prawo do równego traktowania a każda inwestycja w gminie jest mile widziana.proszę o zakończenie tej nagonki typu wszystko źle

 11. Oczywiście że się przyda, tylko jako rodzic dziecka z gimnazjum i kończącego szkołę podstawową obawiam się o losy gimnazjum, czy starczy pieniędzy na wykupienie budynków? co dalej ze szkołami? Kruchowo ma szkołe,a w Trzemesznie los Gimnazjum raczej nie jest jasno określony.

 12. A czy zawsze najważniejsze jest miasto? Jest inwestycja, a tutaj oczywiście wylały się żale, pretensje, ludzie zastanówcie się!!!

 13. Ile dzieci jest w gimnazjum w Kruchowie a ile w Trzemesznie…. Liczby mówią same za siebie. Dla garstki dzieci robi się duże inwestycje a duża szkoła nie ma sali.Nie wiem kto podejmuje takie decyzje, ale chyba tu nie chodzi o dobro dzieci a o jakąś prywate. Cieszę się że dzieci z Kruchowa będą miały lepiej ale martwię się też o inne. A niektórzy widza tylko czubek swojego nosa (piszę tu do wsi kruchowo z małej litery – rozumiem że uczeń lub były uczeń Gimnazjum w Kruchowie)

 14. Hmmm – dzieci coraz mniej sie rodzi ze względu na ubożenie społeczeństwa i brak perspektyw, a będzie jeszcze gorzej, to i szkól tyle nie potrzeba, a tymbardziej sali gimnastycznych w tak małej wiosce. Lepiej niech burmistrz zajmię sie tym gdzie mają się uczyć uczniowe Szkoły Zawodowej a nie jak takie klitki wałesają się razem z licealistami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj