Strona główna Na sygnale Wybuch gazu w Kruchowie

Wybuch gazu w Kruchowie

18205
25

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło dzisiaj – około godziny 12:30 – w Kruchowie. Z nieznanych jak dotąd przyczyn w jednym z mieszkań wybuchł gaz.

Na miejsce skierowano liczne zastępy straży pożarnej z Trzemeszna, Gniezna, Kruchowa, Poznania, Mogilna, Kwieciszewa, Wylatowa i Gębic.

Lokator mieszkania, w którym doszło do eksplozji, odniósł poważne obrażenia. Zadysponowano do niego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z bloku ewakuowano wszystkich 46 obecnych w tym czasie mieszkańców. Znaleźli oni tymczasowe schronienie w świetlicy wiejskiej.

Jak nas poinformował obecny na miejscu burmistrz Krzysztof Dereziński, wszyscy mieszkańcy zadeklarowali, że w razie potrzeby mają zabezpieczone zastępcze miejsca schronienia. Mieszkańców ewakuowano decyzją obecnych na miejscu służb.

Ostateczna decyzja, ile mieszkań będzie musiało być opuszczonych należeć będzie do nadzoru budowlanego, którego przedstawiciele dotarli niedawno na miejsce. Maja oni ocenić, na ile uszkodzenia budynku zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, naruszona bowiem została dość znacznie jego konstrukcja.

K. Dereziński powiedział nam też, iż zaraz po opublikowaniu przez nas pierwszej informacji o wybuchu otrzymywał telefony od osób, które deklarowały bezinteresowne wynajęcie posiadanych lokali na potrzeby osób ewakuowanych.

Ustaliliśmy, że osobą poszkodowaną jest 77 letni, zamieszkujący samotnie mężczyzna. Od jego najbliższych sąsiadów dowiedzieliśmy się, iż usłyszeli potężny huk. Gdy wybiegli na korytarz zobaczyli uszkodzone drzwi i palącego się mężczyznę, który wzywał pomocy. Ugasili płonąca na nim odzież.

Jeden z sąsiadów wyrzucił przez okno butlę gazową. Była nieuszkodzona, nie można więc mówić o jej wybuchu. Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia instalacji, ulotnienia się znacznych ilości gazu, a następnie jego wybuchu.

Wybuch był tak silny, że elementy okien leżały kilkadziesiąt metrów od domu, a kawałki szkła również na pobliskiej drodze.

Aktualizacja 17:50: Wszyscy ewakuowani lokatorzy mogą już wrócić do swoich mieszkań – poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

25 KOMENTARZE

      • Przykre to co się stało ! Człowiek stracił życie ! Wydaje się kupę kasy na akcje ratownicze a na szpitale spada klęska ! Brak odpowiednich kadr , sprzętu specjalistycznego .Do akcji ratowniczych kieruje się multum wozów i ratowników medycznych po kursach z wiedzą na poziomie ,, wiedzy szamana ,, !!! Klęska totalna !

  1. Brawo służby ratownicze 👍👍👍. Szybka interwencja. Dobrze że pozostałym lokatorom nic się nie stało. A panu szybkiego powrotu do zdrowia. Gaz z tym nie ma żartów. A na głupie komentarze nie ma tutaj miejsca. Ludzie wstyd. Zanim napiszecie pomyślcie trochę. Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w podobnej sytuacji.

  2. Brak słów na niektórych komentujących co z was za ludzie,siedzieliscie sobie w ciepłych domkach A tam ludzie musieli szybko opuścić swoje mieszkania i szukać schronienia dla siebie i swoich dzieci o cierpieniu Pana z tego mieszkania nawet nie wspomnę.zero empatii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj