Strona główna Polityka Wybrano pierwszych sołtysów

Wybrano pierwszych sołtysów

1226
26

Pierwszy tydzień wyborczych zebrań sołeckich za nami. W ubiegłym tygodniu sołtysów i przewodniczących rad sołeckich wybierano w Cytrynowie, Kamieńcu, Dusznie, Miatach i Gołąbkach, a wczoraj w Mijanowie. W każdym ze spotkań udział wzięli mieszkańcy, przedstawiciele burmistrza i Rady Miejskiej oraz protokolanci.

Wyniki wyborów:

1. Sołectwo Cytrynowo

Sołtys: Jerzy Kaptur

Przewodnicząca Rady Sołeckiej: Małgorzata Kozanecka

2. Sołectwo Kamieniec

Sołtys: Tomasz Szafrański

Przewodniczący Rady Sołeckiej: Tomasz Szafrański

3. Sołectwo Duszno

Sołtys: Tadeusz Sobecki

Przewodnicząca Rady Sołeckiej: Ewa Kostka

4. Sołectwo Miaty

Sołtys: Jadwiga Przybysz

Przewodnicząca Rady Sołeckiej: Patrycja Przybysz

5. Sołectwo Gołąbki

Sołtys: Wiesław Pokorski

Przewodniczący Rady Sołeckiej: Zbigniew Karasiewicz 

6. Sołectwo Mijanowo

Sołtys: Marek Michalak

Przewodniczący Rady Sołeckiej: Marek Michalak

Jak wynika z powyższego zestawienia, niektóra sołectwa zadecydowały o tym, że funkcję sołtysa i przewodniczącego Rady Sołeckiej pełnić będzie ta sama osoba. W tym tygodniu czekają nas jeszcze 4 spotkania, w sołectwach Grabowo, Miława, Jastrzębowo i Ostrowite.

26 KOMENTARZE

 1. Klan Michalaków-tatuś i synuś- burmistrz się umacnia,co jeszcze będzie wykonane w tej miejscowości-konieczność budowy chodnika od posesji do świetlicy.Radni tylko zabezpieczcie wkład własny -dla innych świetlic bardziej potrzebujących tego nie ma,mimo przyznanych środków unijnych na te zadania.Gdzie działa Komisja Rewizyjna -Panie Matelski -co ty na to ?

 2. Sołtys i rada sołecka nie powinni być dłużej jak dwie kadencje,bo tworzą się na wsiach kliki,robi coś czy nie robi głosy zawsze poszuka.

  • A kto chce być w tych czasach sołtysem, ja sie pytam ? To naprawdę niewdzięczna rola „chłopca na posyłki” a i tak nie obejdzie sie bez krytykowania obojętnie co by się zrobiło.

   • Jak by nie chciał to by podziękował,nic na siłę.Przyjdż na wybory to zobaczysz nawet analfabetę ciągną na zebranie i głos za niego kreślą na siebie.

 3. Lipin i Osiniec nas przegonił! Ratunku! Czy wszyscy co słyszeli w niedzielę apel po mszy zagłosowali i nadal głosują? Mamy szansę!

 4. Nadal głosuje i nie spocznę póki nie wygramy! 15 głosów dziennie. Nie zraża mnie ani konieczność potwierdzenia człowieczeństwa, ani dzienny limit 10 głosów na urządzenie (10 PC + 5 tablet) 🙂 Pozdrawiam

 5. To jest jedna z tych szans kiedy możemy pokazać, że nie tylko potrafimy krytykować i narzekać. Wystarczy tak mało, mały głos dziennie i nasze trzemeszeńskie dzieciaki i wszystkie maluchy z okolic będą cieszyć się z nowoczesnego placu zabaw. Wystarczy wejść na http://www.nivea.pl/podworko i po wyszukaniu naszej lokalizacji (obecnie 20 pozycja) oddać głos potwierdzając go adresem email. Z każdego urządzenia można oddać nawet 10 głosów dziennie. Każdy głos jest teraz ważny. GŁOSUJEMY!!

 6. ja głosuję na 20 skrzynek . Uffffff. Zachęcam do tego samego. Można się wyrobić. Głosujmy mocno. jeszcze tylko parę dni.

   • Jeżeli do końca kwietnia będziemy w pierwszej 20 to budują podwórko u nas. Pierwsza tura konkursu trwa do końca kwietnia a 2 tura do końca maja.

    • Wydaje mi się że przy tej intensywności głosowania, którą mamy nie uda nam się utrzymać w pierwszej 20. Zbliżają się do nas miasta z dużą liczbą ludności, więc trzeba wziąć się ostro do roboty.
     Komu nie chce zakładać się skrzynek można skorzystać z chwilowych skrzynek e-mailowych.

 7. Panie redaktorze a moze coś na temat wyborów sołtysa w solectwie Ostrowite i powyborczym pobiciu mieszkańca przez jedną z rodzin? Co to tam się dzieje w tej wiosce…….

  • Tego akurat pana to powinno sie pisać ,,mieszkańca”, naprawdę w cudzysłowiu bo to jednostka, a w zasadzie razem z tatą są to jednostki wybitnie aspołeczne.

 8. Ci panowie nie są a społeczni tyko klan byłego sołtysa ciekawie czy będzie się zrzucal na adwokata bo kasa na czterech 3p0 ty to nie starczy a w kasę ma bo Niemcy przegrali

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj