Strona główna Polityka Wybory w Szydłowie sprawdzi prokurator?

Wybory w Szydłowie sprawdzi prokurator?

4620
17

Nieoczekiwanego obrotu nabrała sprawa protestu mieszkańców dotyczącego wyborów sołeckich w Szydłowie. Przypomnijmy, że 33 osoby złożyły pismo do Rady Miejskiej, w którym domagają się unieważnienia wyborów sołtysa i rady sołeckiej.

W piśmie tym wskazali na nieprawidłowości do jakich miało dojść w trakcie zebrania.
Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Powołana w tej sprawie komisja doraźna Rady Miejskiej stwierdziła, że istnieje podejrzenie zaistnienia przestępstwa polegającego na sfałszowaniu wyborów. Według komisji niektóre z podpisów na liście głosujących mogły zostać sfałszowane.

Co ciekawe, komisja ma wątpliwości także co do autentyczności niektórych podpisów pod złożonym protestem. Stąd wniosek, aby sprawę skierować do prokuratury. Na wczorajszych obradach połączonych komisji RM pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały w tej sprawie.

Nikt z radnych nie był przeciw, od głosu wstrzymali się tylko Rafał Nawrocki i Piotr Kołodziejczak.

17 KOMENTARZE

 1. Może i zostały podpisane za małżonków za ich zgodą także nikt nie podrobił podpisu za kogoś,a po drugie jeśli tu zostało zfauszowane to na wyborach sołtysa również bo tak też podpisali się za innych inne osoby i czy radni też będą mieli sprawę w prokuraturze czy zostanie zamiecione pod dywan to ?Pozdrawiam

  • No i sama niepotrzebniee sie pani wkopałaś. „podpisane za małżonków za ich zgodą” to niestety ale w tym przypadku to samo co podrobić. A wybory to nie to samo co podpisanie odbioru listu poleconego u listonosza.

  • Sądząc po języku wypowiedzi to pisze ten komentarz sama pani sołtys. Ale tak czy siak wygląda na to ,że podpisy podrabialiście. Przestępstwo z artykułu 270 § 1 w kodeksie karnym
   Zgodnie z treścią tego przepisu: kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
   Tyle w temacie.
   List polecony dla małżonka przy odbiorze podpisujemy własnym nazwiskiem jako osoba faktycznie go odbierająca. Tutaj natomiast prawdopodobnie odbyło się masowe podrabianie podpisów. Trochę to śmieszne, bo to tylko wybory na sołtysa.

 2. No i bardzo dobrze, że będą konsekwencje wyciągnięte za takie czyny. Może właśnie takie podrobione podpisy zaważyły na wynikach wyborów do PE .
  Wszystkie osoby biorące udział w naszych sołeckich wyborach powinny być sprawdzone, przesłuchane i porównane podpisy. Dość już fałszu.

 3. Ciekawe co zrobia z pracownikami gminy za podpisy na liście przy wyborach ,również jeden za drugiego się podpisywał … I to czuwali urzednicy którzy obeznani są z prawem!

 4. A pani sołtys lepiej niech za siebie przeprasza a nie za kogoś ,sama nie jest aniołem i dzieci z placu zabaw w Szydłowie wygania jak by była tam boginią . Patrzmy najpierw na siebie a później na innych Pani sołtys idealna!!!!

  • Gorąca prośba do żony pana na skuterku – proszę poinstruować męża aby jeżdżąc po sołectwie nie obgadywał mieszkańców.
   Pierdusowanie na innych wraca ze zdwojoną siłą.

 5. Jestem bardzo ciekawa rozstrzygnięcia tej sprawy- oby sprawiedliwość wygra a ci co podpisywali za kogoś poniosły odpowiedzialność

 6. Podobno p.sołtys to zwolenniczka zagorzała p.derezińskiego i byłej skarbnik KOCIEMBY,by się skichała na ich widok,czas na zmianę w tym sołectwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here