Strona główna Polityka Wybory w gminie Trzemeszno

Wybory w gminie Trzemeszno

7653
37

Państwowa Komisja Wyborcza podała wstępne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu, w tym z gminy Trzemeszno. Poniżej procentowe wyniki poszczególnych komitetów, w nawiasie liczba głosów.

PiS – 44,94% (2516)
KO – 18,50% (1036)
Lewica – 17,66% (989)
PSL – 9,73% (545)
Konfederacja – 8,13% (455)
Akcja Zawiedzionych Emerytów – 1,04% (58)

W wyborach do Senatu najwięcej głosów otrzymał Robert Gaweł (PiS) – 44,49%. Na Pawła Arndta (KO) zagłosowało 37,88% wyborców, na Michała Jurgę (Konfederacja) 11,28%, a na niezależnego kandydata Mirosława Piaseckiego 6,36%.

W całej gminie do urn udało się 5717 osób na 10884 uprawnionych, co dało frekwencję na poziomie 52,53%.

37 KOMENTARZE

 1. Społeczeństwo jest tak podzielone że niestety można powiedzieć że PiS przegrywając wygrało. PiS 2516 głosów a opozycja 3083. Opozycja niby zdobyła więcej głosów ale głosy zostały rozłożone.

   • I to jest własnie bolesne i nieuczciwe. Bo raczej jak w banku pewne jest że zaraz sie z Pisem dogadają. Tylko po co przed wyborami grali takich antypisowców? Wiele osób zagłosowało na nich bo sprzeciwiali sie rozdawnictwu i nakręcaniu inflacji. Teraz pewnie dostan stołeczki i zaraz ich zobaczymy z Jarkiem pod rękę.

    • To co maja iść z PO i SLD. Analityku jesteśmy na 15 miejscu w takiej sprawie jak zasiłki na dzieci . Niemcy płaca 3 razy więcej na dzieci niż 500+. Nie mowiac o innych krajach Europy w tym zarówno nowej jak i starej unii.Jeżeli tak ma wygladać tzw. rozdawnictwo ,język platformersów. To jestem za takim rozdawnictwem.

 2. No proszę w Trzemeznie też mamy 1036 zdrajcow Polsku. Nie jest wam wstyd ze zaglosowaliscie na znajdziecie mordy naszego narodu. Co za kretyn głosuje na PO zwaną dalej KO po tym co nam zrobili? W UE zamiast bronić własnego kraju, to się sprzedali za stołki ( pieniądze ) i woleli szkodzić własny kraju !!! To była zdrada narodu. Dziwię sie i mam zal o to do PiS że takie bydło jeszcze chodzi na wolności. Jak może być u nas dobrze jak politycy za pieniądze zrobią wszystko, A wy się dziwcie biednym obywatelom że głosowali na PiS za 500+ . Dobrze zrobili. Lepiej nie rządzą ci co spełniają obietnice wyborcze niż ci którzy kłamią, okradają i sprzedają własny kraj. Te 1036 ospby ktore glosowaly na KO pewnie znaly luki prawne jak można okradać i oszukiwać własny kraj. PiS to w końcu ukruciło i teraz protestują. Nie podoba się mieszkancą że więcej mandatów się dostaje. A ja wam powiem że za mało ludzie dostaja mandatów. Chodza i jezdza i parkują jak święte krowy Policja powinna co dziennie karać za parkowanie przy pasach kolo piekusia. Tam nic nie widać że wchodzi na pady pieszy, samochody które parkują przy pasach zasłaniają widoczność A o wypadek w takiej sytuacji nie jest trudno. Ciężko dojść kilkanaście metrów co? Pewnie zaraz znają się tacy że chce wprowadzić Państwo policyjne. Nie chodzi o to Aby karać chodzi o kulturę, jak ktoś jest normalny to zrozumie że jest zakaz i dla zasady nie złamie go. To samo się tyczy nadmiernej prędkości jest 90 to jedź te 90, pada deszcz, czy śnieg to zwolnij i jedź te 70 czy nawet 60, pomyśl że możesz nie dojechać jak będziesz jechał szybciej, tak dla zasady i bezpieczeństwa . Będziecie chodzić, parkować i jeździć normalnie to mandatu nikt nie dostanie, A co najważniejsze przeżyjesz kolejny dzień. Jak ktoś papiernicza i zginie to nie żałuję go ale pasażerów już mi żal bo debil się spieszył i zabił innych. Za male sa kary i dlatrgo wiara ma to w dupie.

  • Sprzedali za stołki w UE? Przynajmniej ktoś ich na tych stołkach chciał!! Twój PiS by nie dostał żadnego stanowiska, gdyby nie przypadało z urzędu, a i tak 2 razy musieli Wojciechowskiego przesłuchiwać i chyba z litości został tym komisarzem.
   Pozmieniałem w Twoim wpisie PO-KO z PiS i treść posta pasuje jak ulał także do Twej wybranki 😂😂.

 3. Do Abc,jestem jednym z „1036 zdrajców Polski”,”kretynem”.Ja też mam żal do Pis-u,że przez słowa swoich liderów,napędzili nienawiść do ludzi myślących inaczej,niż jedynie słuszna partia.”Takie bydło jeszcze chodzi na wolności’.Rozumiem,że to pisze człowiek,wyznający,jak lider jego partii,wartości chrześcijańskie i miłujący demokracje.M.in dlatego uważam,że należy odsunąć PiS od władzy,aby nie napędzać agresji w społeczeństwie.Pozdrawiam wszystkich nie głosujących na PiS(jest nas więcej:),a także tych,którzy na nich głosowali,ale dają innym wolność wyboru,bez obrażania.

  • Ja nikogo nie obrażam mowa miłości p. Schetyny cytuję ” strzasnać ze zdrowego drzewa pisowska szarańczę ” to piszę ja chłop folwarczny ,moher,debil ze średnim lub zawodowym a co może być gorsze wykształceniem podstawowym. Mowa miłości p. Schetyny i Platformy tak wyglada. Nie wspomnę o Jachirze i innych tekstach. Głosujacy na PIS to według PO idioci,którzy nie wiedza co robia. Posłuchaj elity aktorów i sędziów co sadza o wyborcach PIS.

   • Czy w moim komentarzu można znaleźć cytaty polityków z pierwszych stron gazet?Nie sądze,aby pod Abc ukrywał się Schetyna czy Stuhr.Odniosłem się do słów,w moim przekonaniu, jednego z mieszkańców gminy,może mojego sąsiada.Kaliber oskarżeń jest potężny.Nie zauważyłem,aby w komentarzach przeciwników „dobrej zmiany”było tyle agresji.Co do tzw.chłopa folwarcznego,może warto posłuchać całego wywiadu,a nie czerpać wiedze wyłącznie z TVP…

 4. Jeszcze chwilę i cały ” socjal +” się skończy- kryzys gospodarczy się zbliża. Zastanówcie się wszyscy wyborcy PIS co wówczas zostanie z obietnic z poprzednich wyborów… A rozdane i w dużym stopniu przejedzone „+” będziemy spłacać my wszyscy i nasze dzieci.

 5. Ja Sebastianie nie wchodziłbym w polemikę z ,, Abc ,, . Czy jest sens dyskusji z kimś dla którego największa wartością jest poniżania godność człowieka i jego prawa wyboru . Dla mnie ten sposób wyrażania swoich emocji jest obojętny tak jakby go nie było .

 6. Skoro ktoś broni i jest za PO to musi być durniem. Nie jestem zwolennikiem PiS i źle że mają teraz większość bo urosną w piórka i boję się że zaczną robic co chcą, ale na kogo tu głosować? Nie ma na kogo. Jeden z rozmówców ma rację większość jest przeciwko PiS , lecz przeciwko KO jest 3/4 Polski. Nadal nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie jeszcze na te PO głosuje? Zmienili nazwę na KO bo zrozumieli że za dużo zła wyrządzili dla Polski. Partie polityczne tak robią gdy wiedzą że nie mają szans na wygranie wyborów,, gdy naród się obudzi, dlatego jeszcze bardziej zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie są tak głupi? Zamiast pokazać temu PO/ KO że to nie przejdzie i wszyscy won to jeszcze na nich głosują to jest chore. Schetyna się śmiał wam w pysk cieszył się jak małe dziecko po wyborach bo zdawał sobie sprawę że ta zmiana na KO może to nie przejść i poleca z torbami na bruk. Pewnie sobie pomyślał dobrze że jeszcze w Polsce żyje ciemnota:) Gratuluję wyboru 🙂

  • Twoja kultura wypowiedzi, a raczej jej brak, pokazuje, jacy ludzie są za PiSem. Wielka szkoda, że ktoś tak nuedouczyny jak ty – Abc – ma prawo głosu. Oczywiście z premedytacją nie używam zwrotów grzecznosciowych (wyjaśniam bo pewnie nie zrozumiesz).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj