Strona główna Polityka Wybory uzupełniające odbędą się w lipcu

Wybory uzupełniające odbędą się w lipcu

2122
16

Znana jest już data wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Trzemeszna, które muszą się odbyć z uwagi na wybór Kacpra Lipińskiego na burmistrza. Uzyskał on mandat radnego w okręgu wyborczym nr. 1.

Jak już pisaliśmy, w myśl art. 383§1 pkt 6, mandat radnego wygasa z chwilą wyboru go na burmistrza. W gminach liczących do 20.000 mieszkańców, w takich przypadkach, wojewoda zarządza wybory. Muszę się one odbyć w terminie 3 miesięcy od daty stwierdzenia wygaśnięcia mandatu.

„Wybory uzupełniające do RM Trzemeszna, zgodnie z zarządzeniem wojewody wielkopolskiego z dnia 7 maja 2024 r., odbędą się 14 lipca w okręgu wyborczym nr 1, który obejmuje ulice: Bolesława Chrobrego, 22 Stycznia 1863 r., skwer św. Jana Pawła II. W wyborach wybierany będzie jeden radny” – informuje Renata Pałucka z UM Trzemeszna.

Jak dodaje, zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnego będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Koninie, do dnia 20 maja w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Koninie, Aleje 1 Maja 7, w godzinach pracy, tj. od 7:30 do 15:30.

Kampania wyborcza będzie trwać do 12 lipca, natomiast głosowanie odbędzie się w lokalu wyborczym zlokalizowanym w Przedszkolu im. Misia Uszatka nr 2 w Trzemesznie, w godzinach od 7:00 do 21:00.

16 KOMENTARZE

 1. tak to jest jak ktos startuje wszedzie – same kłopoty juz nie oddam glosu na takie osoby ktore startuja to tu , to tam i jeszcze moze gdzies

  • nie na kasie tylko na uczciwosci ! tym co zalezalo na kasie startowali gdzie sie da ! nie widzisz ? czy moze jestes jednym z nich ?

   • Uczciwych ludzi szukasz ? Rozsmuce cie jest ich niewielu. Cwaniakow i wykorzystywaczy mnóstwo. Każdy kombinuje jak może byle się nie narobic

 2. bedzie, rozwijania skrzydel iserdecznosci burmistrzowi i zastepcy.panowie powolani na te stanowiska maja swietne predyspozycje.zycze owocnej pracy na rzecz mieszkancow idobrej wspolpracy. razem mozemy wiecej.zalosne ze stanowisko burmistrza nazywa ktos prymitywny korytem . to swiadczy o czlowieku ktory to napisal.nie zazdroscic tylko startowac. kazdy ma szanse, lecz trzeba miec kompetencje a niektorym ktorzy tak niewlasciwie sie wypowiadaja du……zo brakuje. na zdobywanie wiedzy nigdy nie jest za pozno. powodzeniaprosze o zapoznanie sie szanownego anonima .odwagi prosze sie przedstawic.

  • Jakie predyspozycje?
   Na plus wielki dla nowego Burmistrza zasługuje bycie praktycznie na każdych uroczystościach póki co. Fajnie się prezentuje, jest otwarty widać, dla ludzi. Reszta to zależy jak silne są układy. Obecny układ ludzi burmistrz i zastępca wydaje mi się ze nie będą kontynuacja tego co było. Burmistrz jeśli zrobi porządek z dostawaniem roboty po znajomościach zyska dozgonna wdzięczność mieszkańców. Nawet remondis mu wybacza. Takie jest moje zdanie.

   • Narazie nastąpiła najbardziej oczekiwana zmian, bo po prostu burmistrz JEST. A jak jest w miejscu pracy to za rok dwa zobaczymy jakie będą efekty tej pracy, a za 5 lat wystawimy ocenę przy urnie.

 3. Do anonima ,zatrzymaj takie mysli dla siebie.Madra osoba nie dzieli sie z otoczeniem swoja ocena innych ludzi, Mimo wszystko pozdrawiam serdecznie,prosze przyjac to jako rade, dobra rada nigdy nie jest zla, pra…….da????/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj