Strona główna Polityka Wybory już w tę niedzielę

Wybory już w tę niedzielę

2384
16

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Trzemeszna. Do urn pójdą mieszkańcy okręgu wyborczego nr 1, czyli ulic Chrobrego i 22 Stycznia 1863 r.

Wybory zostaną przeprowadzone z uwagi na wybór Kacpra Lipińskiego na burmistrza, który uzyskał mandat w w/w. okręgu. Jak już pisaliśmy, w myśl art. 383§1 pkt 6, mandat radnego wygasa z chwilą wyboru go na burmistrza. W gminach liczących do 20.000 mieszkańców, w takich przypadkach, wojewoda zarządza wybory.

Głosowanie odbędzie się w lokalu wyborczym zlokalizowanym w Przedszkolu im. Misia Uszatka nr 2 w Trzemesznie, w godzinach od 7:00 do 21:00.

Wybierać będziemy wśród następujących kandydatów:

 • Łukasz Kachniarz (KWW Forum Samorządowe)
 • Tobiasz Bartkowski (KWW Nasze Miasto)
 • Magdalena Krzyżaniak-Świątek (KWW Magdaleny Krzyżaniak-Świątek)
 • Renata Wendowski (KWW Renaty Wendowski)
 • Sebastian Kwieciński (KWW Sebastiana Kwiecińskiego Dla Was – z Wami)
 • Marcin Kulczak (KWW Marcina Kulczaka)
 • Adrian Kiliński (KWW Adriana Kilińskiego)

Szczegółowe informacje i komunikaty dostępne są na stronie internetowej BIP |LINK|.

16 KOMENTARZE

 1. Magda Krzyżaniak to najbardziej doświadczona osoba samorządowo z tego grona. Może dużo zdziałać, zawsze wyważony i bezstronny glos.

 2. Oczekujmy od radnego:empati,odpowiedzialnosci, komunikacji ,UCZCIWOSCI,umiejetnosci motywacji samodyscypliny i samodzielnosci,odpornosci na stres szczegolnie w Trzemesznie.poz

 3. „Radni gmin mających poniżej 15 tys. mieszkańców mogą otrzymywać diety, których łączna wysokość nie może przekroczyć 50 proc. maksymalnej stawki. W tym roku oznacza to kwotę 2 147,31 zł”- o to chodzi.

 4. A ciekawe czy nowy Burmistrz i radni skończą ten skajpark jaki ma być z prawdziwego zdarzenia Ps Ogrodzenie chodniki wiazd nowy od orchowskiej ulicy na stadion piaskowy i schody do ulicy parkowej i z tymi drzewami sosiejkami porządek i niech Ci nowi radni zrobią z tym porządek bo też będę glosowal na nich i na nowego Burmistrz głosowałem ale efektuw na stadionie i kolo parku baba nie widać tylko penerstwo jest na skajpark!!!!!!! A policji zero pomyscie nad tym porządek. Pozdrawiam

 5. Jeden kandydat coś robi, jeden kandydat wytyka zawody, jeden kandydat krytykuje innego, jeden nie robi nic, itd. Polecam poczytać te ich plakaty bo można wybrać uczciwe osoby. Ja wiem kto będzie najlepszy i zagłosuje na Niegojuz niedługo !

 6. w kwestii nie związanej z wyborami, czy jest szansa żeby wykarczować gałęzie na chodniku al. Odzyskania Niepodległości w drodze na dworzec PKP, tam niedługo nie będzie można przejść, w czym tkwi problem?

 7. I gałęzie są od wieży ciśnień do parku baba !!też jest już ciężko przechodzić. Proszę o reakcje Burmistrza i radnych których dziś wybierzemy i żeby były efekty radnych by było widać A nie co miesiąc kasa tylko!!!!Działajcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj