Strona główna Różne Wsparcie dla uczniów z rodzin popegeerowskich

Wsparcie dla uczniów z rodzin popegeerowskich

3639
21

Gmina Trzemeszno otrzymała dofinansowanie na wsparcie uczniów z rodzin popegeerowskich.

Środki pochodzą ze skarbu państwa w ramach programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – finansowanym ze środków programu Polska Cyfrowa”.

Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiającym pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak nas poinformował wiceburmistrz Dariusz Jankowski, wniosek gminy przeszedł pozytywnie proces weryfikacji. W efekcie do trzemeszeńskiego urzędu wpłynie kwota 648.500 złotych. Wsparciem zostanie objętych 263 uczniów. Negatywnie – z uwagi na niespełnianie kryteriów – zaopiniowano 34 wnioski.

Niebawem zostanie podpisana umowa z instytucją wdrażającą program jaką jest w tym przypadku Centrum Projektów „Polska Cyfrowa”. Po jej podpisaniu gmina ogłosi przetarg na zakup sprzętu, który następnie trafi do uczniów.

21 KOMENTARZE

 1. Za prace się wsiąść. A nie dofinansowania! 500+ jest, jeszcze dofinansowania dla rodzin z pegeerow. Czy mi ktoś daje na fate kredytu na mieszkanie? Wszystkie podwyżki za te plusy wasze mnie obejmują. Dofinansowania k….. a
  Wykształcicie leni którym nie będzie się chciało pracować tylko dostawać dodatki

 2. Oj tam, oj tam. Każde kilka głosów dla partii rządzącej to cenna rzecz. A, że to z Twoich i moich pieniędzy… oj przepraszam, to ze skarbu państwa… 🙂

  • To akurat program – kolejny – który napędza polską gospodarkę. Ale jak wytłumaczyć komuś, kto bladego pojęcia nie ma ani o inflacji, ani poza polskimi mediami niczego innego nie ogląda, nie czyta w żadnym innym niż polski języku

 3. PGRy zlikwidowano 30 lat temu. A ci którzy tam pracowali, o ile jeszcze żyją to mają już wnuki i prawnuki. I im potrzebna jest pomoc? Teraz po 30 latach? No ale na mocy ustawy można wprowadzić największą nawet niedorzeczność.

 4. Pomysł genialny jak cały PiS. Proponuje iść dalej. Programem objąć wnuki, prawnuki itd byłych pracowników majątków rolnych czyli jak to się mówiło kiedyś, „spod pana”, a może i chłopów pańszczyźnianych. To naprawdę spora część dzisiejszego społeczeństwa.

 5. 648.500/263=2465,78 tymczasem w pełni sprawny komputer stacjonarny z myszką, klawiaturą i monitorem można kupić już za 200 zł. A jeśli komuś nie honor mieć taki tani to może kupić za 300. I laptopa w tej cenie również można kupić. Przecież dziecko które uczy się wordów i excelów nie potrzebuje komputera o parametrach jak dla NASA.
  A poza tym i tak komputer mają prawie wszyscy.

  • Panie Jankowski nie dopowiedziałeś tylko że wszystkie gminy które wnioskowały dostały dofinansowanie ,bo w samej końcówce Rząd RP obciął wcześniejsze limity ustalone w konkursie ogłoszonym na jeden komputer z 3.500 zł do 2.500 zł a na tablet z 1.500 zł do 1.000 zł i jest efekt wszyscy którzy spełnili wymogi formalne otrzymali , jest sukces ? wszystko gra, tylko co będzie z realizacją i za jaką kwotę uda się to wszystko zakupić

   • Niedługo będą się szczycić tym, że otrzymali część PIT-u i CIT-y czyli coś, co jest naliczane z automatu. Kiedy wszyscy otrzymują pieniądze to o jakim sukcesie on mówi? Dlaczego nie ma Trzemeszna na liście gmin z dofinansowaniem na drogi? Co jest przyczyną, że nie składany był wniosek?

 6. Kiedyś tych ludzi zostawiono na pastwę losu. Dziś, po wielu latach, ktoś wreszcie chce tym gestem choć symbolicznie wspomóc rodziny, potomków tych wyrzuconych poza margines społeczny. Że to kosztuje? Wie ktoś, co to jest VAT? I czym jest woda na młyn gospodarki? Wszystkim krytykom brakuje elementarnegoo wykształcenia (ekonomicznego, ale pewnie nie tylko), ale w typowym stylu „polactwa” zabierają głos jak w każdej innej dziedzinie, bo im się wydaje, że wszystko jest takie proste, a oni tak wspaniali, że już dawno wszystko pojęli i mogą się kompetentnie na każdy temat wypowiedzieć.

 7. Widzę że wypowiadają się osoby ktore nie mają pojęcia o ludzkich losach ludzi z PGR. Oni nie dostali zlotowki odprawy, ktoś powie ze dostali mieszkania. Totalna bzdura mieszkania budowane były z środków socjalnch. Chyba dość ponizania tych ludzi. To boli, po tylu latach dajcie im żyć. Zobaczcie ile dostali pracownicy spółdzielni.

 8. Ok, komputery dostaną dzieci niech będzie, ale podkreślić należy, że społeczność popegeerowska wcale nie została tak bardzo pokrzywdzona jak się wszystkim wydaje. To społeczność specyficzna, uważająca, że pracować nie trzeba – bo wszystko się im należy. Za czasów PGR pracowali i żyli ponad stan, biedy nie mieli, wszystko mieli zagwarantowane i podane na tacy, zero zmartwień, zero kłopotów. PGR dał mieszkania, które za śmieszne pieniądze mogli wykupić. PGR remontował, wymieniał żarówki w mieszkaniach. PGR płacił za prąd, woził dzieci do szkoły, przykłady można by mnożyć. Wynagrodzenia w owych czasach jak z kosmosu, co przekłada się na godne emerytury dzisiaj. Wielorakie stypendia w szkołach ponadpodstawowych, na studiach, dofinansowania do książek, odzieży itd… pytam się w jaki sposób Ci ludzie zostali pokrzywdzeni? W taki, że zlikwidowano PGR i tym ludziom nie chciało się iść do pracy? No nie chciało się im, bo pracy oni nie byli nauczeni. Kto by się nimi tak zaopiekował, kto by pozwolił w pracy nadużywać alkoholu, podkradać mienie, kto by spełnił ich żądania. Okrutna rzeczywistość, po tylu latach wspierać tą lewacką społeczność- no ale przecież im się to należy;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj