Strona główna Różne Wpłaty radnych wsparły trzemeszeńskich ratowników

Wpłaty radnych wsparły trzemeszeńskich ratowników

1997
19

Zakończyła się zbiórka pieniędzy na wsparcie trzemeszeńskiej podstacji ratownictwa medycznego, zainaugurowana przez radnego Grzegorza Koperskiego. O inicjatywie pisaliśmy |TUTAJ|.

Za wpłaty podziękował w trakcie wczorajszej sesji Rady Miejskiej Rafał Lukstaedt, zastępca koordynatora pogotowia ratunkowego i pomocy doraźnej w Gnieźnie.

Jak mówił, wpłynęło siedem wpłat od trzemeszeńskich radnych na kwotę 4310 zł. W sumie za pośrednictwem portalu „Pomagam.pl” na wsparcie całego – gnieźnieńskiego pogotowia ratunkowego – zgromadzono ponad 12 tysięcy złotych od mieszkańców powiatu (i nie tylko).

R. Lukstaedt poinformował, iż do trzemeszeńskiej karetki zakupiono, za kwotę 5400 zł, moduł do teletransmisji. Umożliwia on wykonanie badania EKG i przesłanie jego wyniku, w czasie rzeczywistym, na oddział hemodynamiki.

Kardiolog może niezwłocznie powiedzieć nam, jakie podać leki i jak rozpocząć leczenie. W dzisiejszych czasach takie leczenie zaczyna się już bowiem w domu pacjenta, co zdecydowanie ratuje życie lub poprawia jego komfort” – mówił R. Lukstaedt.

Pozostałe środki ze zbiórki na „Pomagam.pl” trafiły na zakup drugiego, identycznego modułu do Gniezna, jak również na środki ochrony osobistej w walce z koronawirusem.

19 KOMENTARZE

 1. Ty Lukstaedt też jesteś cwaniaczkiem z galopującą megalomanią. Już byłeś wszędzie kierownikami i dyrektorami i burmisztrzami aż sie poznali na twojej wiedzy i kwalifikacjach. A teraz próbujesz swych sił i chcesz zapunktować i zdobyć szacunek w poważanej społecznie służbie medycznej.

  • Pokaż się z imienia i nazwiska „cwaniaczku” jak jesteś taki mądry. PAN Rafał robi dużo dobrego dla naszej gminy i won od niego!

   • Masz racje Slawomirze jeszcze sie taki nie urodzil zeby debilom nie dogodzil do roboty nie ale pierd…ic to ch cho …. sie nie zamyka zazdrosc zre zeby kazdy tyle robil co pan Rafal to by bylo dobrze pozdr wszystkich ratownikow medycznych

  • Na temat Rafała można mieć różne zdanie ale jeśli chodzi o jego obecne zajęcie czyli ratownictwo medyczne to tuja o dziwo się Rafał sprawdza i naprawdę dobrze robi tą robotę.

 2. Do Anonim z13:56 zazdroscisz Rafałowi że wszędzie potrafi się wspiąć i dąży uparcie do celu. Wszystko zawdzięcza sobie i rodzinie która go wspiera. On lubi nowe wyzwania😉 jak będziesz w potrzebował karetki pogotowia lub straży pożarnej (czego Ci nie życzę) to powiedz mu to osobiście a nie wypisujesz głupoty na forum anonimowo. Żebyś czasami nie musiał go przepraszać lub dziękować że ryzykował dla Ciebie zdrowie lub życie. Pozdrawiam

  • a byl tez taki w trzemesznie jegomość wysoko urodzony co to jak szedl do UM to psa wiazal do poreczy, wernisaze przy szampanie robil w Domu Kultury ze o wolontariacie nie wspomne az sie poznali …

  • Dziękujemy Rafałowi za podziękowanie. Gmina należy do bogatych gmin i takie 5 tysiączków to zaoszczędziła chociaż na nieuruchomieniu instytucji asystenta osoby niepełnosprawnej. 25 tysięcy euro ściska coby niemiaszka wesprzeć – a burmistrzuniu wreszcie przyznał się jak Mu na sierotach bez dostępu do internetu zależy. Ciekawe, że wraz ze swoim imiennikiem czychają na mój zgon?

 3. Takie mam pytanie kto jest odpowiedzialny za włączanie oświetlenia na ulicach bo bardzo stwarza to zagrorzenie dla pieszych chciałbym wiedzieć jak kiedyś ktoś kogoś potrąci przypadkie komu morzna założyć sprawe bo te oświetlenie powinno być w końcu płacimy za to podatki zgadza sie Radni.

 4. Niedawno, przed domem kultury, miała miejsce kolizja, której skutkiem jest plama po oleju silnikowym. Szpeci ona cały plac. Czy wreszcie odpowiednie służby usuną tę plamę. Myślę, że za sprzątanie powinna zapłacić firma ubezpieczeniowa z OC rozbitego pojazdu. No chyba, że nikomu nie zależy na zrobieniu z tym porządku? To chyba zadanie dla osoby w UM i Gm. która jest odpowiedzialna za ruch kołowy w naszym Trzemesznie.

  • pandemia jest na telefon tylko – jak pan powaznie i na prawde jest chory to karetka a jak pan tu pisze tzn ze pan wytrzyma az pandemia sie skonczy

   • Karetka to nie przychodnia na kółkach!!!Ratownicy muszą jeździć a lekarz powie że nie przyjmie pacjenta,na wizytę domową też nie pojedzie,bo pandemia,a kasę za każdego pacjenta bierze.Śmieszne to wszystko.Jak coś się dzieje poważnego to wielki lament , bo nie ma karetki,a gdzie jest ,na wizycie na którą powinien pojechać lekarz i wypisać receptę lub zmienić leki.

 5. No tylko 7 wpłat a radnych mamy 15 a i jeszcze burmistrzowie i sołtysi bo każdy z nich kasę bieże ,powinno wrucić jak było dawniej społecznie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here