Strona główna Różne Wniosek o progi zwalniające na ul. Wyszyńskiego

Wniosek o progi zwalniające na ul. Wyszyńskiego

4335
56

Zamontowanie progów zwalniających na ulicy Wyszyńskiego zaproponował na ostatniej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Benedykt Nitka.

Jak zauważył, kierujący pojazdami często przekraczają tam dopuszczalną prędkość, co może doprowadzić do wypadku. Dzieje się tak, mimo prowadzonych tam kontroli prędkości przez policję.

W rozmowie z nami przewodniczący dodał, że w tej sprawie zwracali się do niego mieszkańcy ulic przylegających do ul. Wyszyńskiego. Twierdzą oni, iż mają czasem problem, aby wjechać na główną drogę z uwagi na pojazdy poruszające się po niej z nadmierną prędkością.

Wniosek ten został wysłany do Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie, który jest zarządcą tej drogi. Zapytaliśmy o zdanie w tej sprawie Stanisława Dolacińskiego, dyrektora PZD. Jak nas poinformował, wniosek ten jeszcze do niego nie dotarł.

Wstępnie jednak może powiedzieć, że jest sceptycznie nastawiony do tej propozycji. Nie praktykuje się montowania progów zwalniających na drogach przelotowych, a do takich z pewnością zalicza się ul. Wyszyńskiego. Po otrzymaniu wniosku propozycja będzie jednak przeanalizowana przez osoby zajmujące się organizacją ruchu, a następnie zostanie udzielona oficjalna odpowiedź.

56 KOMENTARZE

 1. czwartek, 31.03.2022r., godzina ok 7:48, ul.Piastowska w kierunku ul. Toruńskiej, strefa zamieszkania, PRÓG ZWALNIAJACY i co?????
  jełop w Fordzie kombi musi wyprzedzić prawidłowo poruszających się w w/w warunkach.

  Wniosek

  nic nie jest w stanie wygrać z głupota ludzką i nic glupoty ludzkiej nie powstrzyma przed zrobieniem glupoty

  • Oczywiście masz rację a na nadmierną prędkość policja niech łapie bo ja jeszcze tam policji nie spotkałem ani na wsiach ich nie widać od czasu jak mamy covid bo wtedy kontrolowali kwarantanne no ale teraz można chyba częściej kontrolować.

 2. A może by tak zamiast progów zwalniających Referendum Zwalniające przewodniczącego rady?
  Czy wy radni naprawdę niewidzicie nieudolności z jaką ten człowiek prowadzi sesję? Schowacie głowę w piasek i będziecie udawać, że nie ma problemu, żeby tylko dotrwać do końca kadencji, byle tylko co miesiąc dieta wpływała?

  I jeszcze odnośnie dziurawych ulic
  https://www.o2.pl/informacje/soltys-z-lubelszczyzny-nie-wytrzymal-taki-baner-postawil-przy-drodze-6752583452625440a

  PS. Argument, że to pojazdy poruszające się z nadmierną prędkością utrudniają włączenie się do ruchu jest nielogiczny. Utrudnieniem może być natężenie ruchu na tej ulicy. Pojazd poruszający się z dużą prędkością chyba przejedzie szybciej przez skrzyżowanie niż żółw potrzebujący na pokonanie 1 metra kilka minut.

  • Panie Nitka zgłoszony przez tego pana wniosek świadczy jak ten człowiek dostrzega hierarchię pilnych spraw jakie należy w tej gminie rozwiązać a której on absolutnie nie rozwiązał,podaj się dymisji to będzie jedyną rozsądną i logiczna decyzja

 3. Drogi panie Nitka Rudki sie klaniaja czekaja za progiem zwalniajacym kolo przystanku tam dopiero jest amerykanka od torow ile sie da i od krzyza do torow ile fabryka dala na tym odcinku to masakra i jeszcze na trzeciego czekamy i to priorytet tam wywrotki ze zwirem od switu do zmierzchu na czas ile sie da

 4. Przewodniczący twierdzi, że prosili go o to mieszkańcy przyległych ulic. Czy możemy poznać ich nazwiska? Chyba nie wstydzą się swoich genialnych pomysłów?

 5. Na takiej drodze tylko fotoradar albo odcinkowy pomiar prędkości 🛣️. Panie Nitka proszę zacząć myśleć trochę więcej mózgiem a nie gadać jakieś głupoty. Lepiej zastanowić się nad progiem zwalniającym na ul. Dąbrowskiego koło szkoły i przedszkola.

  • Wystarczyło pomilczeć, ale ten człowiek nie potrafi. Wystarczy obejrzeć sesje i tam przewodniczący każdemu przerywa , nawet zaproszonym gościom, bo musi swoje „mądrości” wtrącić.

  • Pan przewodniczący jeszcze zaproponuje progi na dk 15 bo tam też przekraczają prędkość i to znacznie więcej niż na Wyszyńskiego.

 6. Ja akurat tam mieszkam i nie mam najmniejszych problemów by wjechać z bocznej na Wyszyńskiego. W mojej ocenie nawet ograniczenie do 50 to błąd. Jeszcze trochę to kierowcy będą za wszystko odpowiadac…..za inflację też…. Lepiej się zajmijcie tymi dziurami w nawierzchni ulic naszego miasta….To dopiero jest zagrozenie…. Ale co tam….To nikomu nie przeszkadza….. Proponuję napiętnować wszystkich kierowców…..Po przekroczeniu granic tego „wspaniałego” miasta niech wysiadają z aut i je pchają. Będzie wolno i bezpiecznie….K…..a

 7. Proponuje postawić fotoradar i progi zwalniające i żeby Policja stała 24 h i wszyscy będą zadowoleni każdy by chciał po swojemu i wszyscy mądrzy w dzisiejszych czasach a tak naprawdę znikoma część jest.

 8. Cały urząd i wszyscy pracownicy to jeden wielki próg zwalniający dla mieszkańców miasta i gminy .
  Chcesz coś załatwić bez znajomości to czekasz miesiącami za decyzja , dofinansowanie jakiej do inwestycji ,kolejne miesiące lub hasło że to jest nie do załatwienia
  Tu już na prawdę nie ma innych problemów ?

 9. Wniosek do Pani Wiśniewskiej, radnej z tego obszaru. Proszę o złożenie wniosku o zamontowanie dwóch fotoradarów na ulicy Wyszyńskiego.

 10. Na terenie miasta i zabudowań które są usytuowane blisko drogi a wręcz przy drodze ograniczenie prędkości do 30 km/h i tam gdzie nie pomaga wstawić progi i zwiększyć kontrole policyjna być może to nauczy kultury jazdy pojazdem

 11. Oczywiście. Ograniczenie do 30 km/h, fotoradar na każdej ulicy i oczywiście progi zwalniające co 200 metrów. Ciekaw jestem czy ci, którzy mają takie pomysły, siedzieli chociaż raz za kierownicą auta, a jeśli tak, czy byli nim dalej niż w Mogilnie.

  • To się przejedź po świecie. Ale tym cywilizowanym i kulturalnym. Twój pomysł jest w rzeczywistości bardzo słuszny – Polaka trzeba batem uczyć przyzwoitości, a nawet znacznie więcej. Tylko taką szkołę pojmie, zrozumie i nauczy się.

 12. Na szczęście drogi gminne są tak dziurawe i nierówne, to żadnych progów nie trzeba. Jaka oszczędność. Niestety brak chodników przy ruchliwych drogach to dopiero dramat.

 13. Akurat jestem mieszkańcem ul. Wyszyńskiego i muszę napisać, że również mieszkańcy przyległych ulic przekraczają dozwolone prędkości. Zacznijmy od siebie ! Jest takie szczególne Audi i nie jest ono jedyne.

 14. Prośba do Radnej Pani Wiśniewskiej, przy wjeździe na ulicę Sportową jest znak dotyczący wagi samochodów. Jak można zauważyć bardzo często i bardzo szybko jeżdżą tam auta powyżej tej wagi, bez założonych plandek. Hałas, trzęsące się szklanki, brudne okna i tumany kurzu. Jest to osiedle domków jednorodzinnych, a nie trasa do wywozu odpadów. O ile rekultywacja składowiska została zakończona (była informacja, że z tego powodu będzie większe natężenie ruchu), tak tiry jeżdżą cały czas, niekoniecznie z obowiązującą tam prędkością.

  • To i ja do prośby się przyłączę . Proszę ustawić znak zakaz postoju na ulicy Sportowej w obrębie skrzyżowania z ul. Czarnieckiego . Właściciel jednej z posesji, parkuje swój pojazd, przy samym skrzyżowaniu i ogranicza to widoczność dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Czarnieckiego. Albo policja niech mandaty mu sypie ,bo pojazd stoi w odległości mniejszej niż 10m od skrzyżowania.

   • Tak weźcie ten komentarz pod uwagę bo na sportowej mają budynki prywatne i podwórka wielkie a oni na ulicy stoją samochodami to są czyste kpiny i nie idzie normalnie przejechać a ul są pajstwowe a nie ich samowolka zróbcie coś z tym bo będę pisał wyżej jak z wami nie idzie się dogadać bo ten pan i ma rację

  • Najważniejsze, że burmistrzuniu środki zewnętrzne pozyskuje i inne zadania nimi łata. Niech świadczą otym fakcie pieniążki pozyskane „przeciw działaniu wykluczeniu cyfrowemu”. Pozatym nieładnie jest panie burmistrzu oszukiwać niepełnosprawnych z dostępności AOON. W ubr. niedałeś mi poznać drogi do starostwa, przejściabespiecznego na drógi peron trzemeszeńskiego dworca. Zauważyłem, że zajęć kulturalnych w mieście Trzemeszno niema – ale w takim poznaniu są. Basenu w mieście niema ale w poznaniu basen jest. Do teatru też można dojechać – ale jak z tamtąd wrmócić panie burmistrzu – jeśli Pański asystent w soboty i niedziele jest nieczynny? Jak Pan traktuje osoby niepełnosprawne otoczywszy się specjalistami z ROPS?

 15. Jeśli progi będą montowane to zapraszam na ulicę Przemysłowa w Trzemesznie. Na remont ulicy gdzie są dziury nie mówiąc o chodniku gdzie jest krzywy,dziurawy

 16. Wieś Łubowo będzie rozbudowywać węzeł na drodze ekspresowej s5 aby zapewnić dojazd do terenów produkcyjnych. Wójt Lozowski pozyskał około 10 milionów dofinansowania na ten cel. Co w tym czasie robi Trzemeszno? Wnioskuje o… progi zwalniające. Żenada.pl i Wiocha.pl

 17. Powariowali, na trasie która przebiega przez Trzemeszno w stronę Orchowa i całego powiatu słupeckiego. Jest zawsze tam świadomość że często stoi policja i to wystarczy. Nikt aż tyle tam nie leci, nie ma przejść dla pieszych.

  • Leci, leci, a piesi też muszą przejść z chodnika do ulic przylegających. Fotoradar (ukryty!) co 500 metrów i bardzo wysokie mandaty!

   • Ale na tej ulicy nie ma przejść dla pieszych więc Na Polaka bat, to będą patrole z suszarką i mandat także dla każdego kto przekracza jezdnię w niedozwolonym miejscu😅😅

 18. Na ul orchowskiej przy poprawczaku kiedyś się zdarzy tragedia jak stówa jadą od strony parku a nikt tego nie widzi a na tej ul bardzo dużo dzieci przechodzi z przedszkola na spacery z gimnazjum i dużo dzieci zamieszkałych a oni zapierniczają weźmie się Pan burmistrz Krzysztof Derezijski za postawienie tych progów zwalniających proszę o tym pomyśleć to idzie z wszystkich podatników pieniędzy a chcemy mieć wszyscy bezpieczne dzieci a nie jeżdżą jak Kubica na torze pozdrawiam wszystkich…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj