Władza wysłuchała mieszkańców

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Mieszkańców ulic bezpośrednio przylegających do Szkoły Podstawowej nr 1 zaniepokoiły plany gminy w sprawie organizacji ruchu drogowego w tym rejonie. Według zamierzeń samorządu autobusy dowożące dzieci miały wjeżdżać w wąską uliczkę wzdłuż płotu szkoły, dojeżdżać do głównego wejścia i tam skręcać w lewo w kierunku ulicy Kopernika.

W tym celu planowano poszerzenie uliczki kosztem terenu szkoły. Mieszkańcy nie mogli zrozumieć, dlaczego duże pojazdy mają przemieszczać się wąskimi ulicami, tym bardziej, że ich ruch kolidowałby z ruchem pieszym, w szczególności dzieci dochodzących do szkoły od strony ulicy Kopernika.

Z tego powodu wystosowali petycję do władz gminy o zmianę tej decyzji. Sugerowali prostsze i bezpieczniejsze według nich rozwiązanie. Proponowali, aby utworzyć zatoczkę od strony istniejącego placu manewrowego. Wówczas autobusy mogłyby poruszać się tylko szeroką drogą łączącą się z ulicą Kopernika przy sklepie spożywczym.

Wczoraj odbyło się w tej sprawie zebranie mieszkańców z władzami samorządowymi. Już na wstępie burmistrz Krzysztof Dereziński oświadczył, że nie zamierza upierać się przy pierwotnym rozwiązaniu. Jak zaznaczył, najważniejsze jest w tym wypadku bezpieczeństwo dzieci. Poinformował, iż istnieje alternatywne rozwiązanie uwzględniające postulaty mieszkańców.

Przedstawił je Norbert Dombek z UM. Według tego pomysłu zatoczka autobusowa może powstać na terenie szkolnym od strony placu manewrowego. Za istniejącą w pobliżu stacją transformatorową planuje się utworzenie parkingu dla rodziców przywożących dzieci swoimi samochodami. Burmistrz zadeklarował też zamiar wybudowania chodnika przy jezdni prowadzącej od ulicy Kopernika do głównego wejścia do szkoły.

Przedstawiona propozycja spotkała się z pełnym uznaniem wszystkich obecnych. Były podziękowania, a nawet brawa. Zarówno mieszkańcy, jak i przedstawiciele samorządu podkreślali, że ważne jest w takich sytuacjach porozumienie.

Pewnym problemem natury formalnej jest kwestia przetargu, który został już rozstrzygnięty zgodnie z pierwotną koncepcją. Według samorządowców, jest to sprawa do rozwiązania, ponieważ oba warianty wymagają podobnych nakładów i istnieje możliwość realizacji nowej koncepcji w tych samych kosztach.

Trzeba to jednak zrobić tak, aby wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami. „Nie możemy zrobić sobie krzywdy, aby ktoś uprzejmie nie doniósł, bo to w naszym mieście jest taką codziennością, uprzejme donoszenie i to mnie trochę wyczula” – skomentował K. Dereziński.

37 Komentarze do Władza wysłuchała mieszkańców

ogloszenia
  1. Kuźwa napisał(a):

    Sam na Pena donosiłeś do prokuratury jak to żeś określił jako “wzorowy obywatel”. Szkoda słów. Nie pozdrawiam.

  2. Angelika napisał(a):

    Szkoda ,ze akuart my nie dostalismy zaproszenia na zebranie.Przeciez tu trzeba zrobic porzadek. Nie raz prosilam by cos ktos zrobil.Dojdzie do tragedii to dopiero cos zrobicie? do przedszkola codziennie sie spozniam przez to,ze auta zastawiaja mi wyjazd z podworka a zaznacze ,ze dojezdzamy do Mogilna

    • Mieszkaniec napisał(a):

      Może czas wyjechać na stałe do Mogilna.

    • Do Angelika napisał(a):

      POSTAWIC ZNAK ZAKAZ PARKOWANIA I TYLE DOKAD JEST TEREN PRYWATNY POZDRAWIAM CIEBIE WYSTARCZY WYJECHAC AUTEM WCZESNIEJ Z PODWORKA I NIKT NIE ZASTAWI BO NA ULICY NIE BEDZIE STAWAL.

  3. Daniel napisał(a):

    Panie Burmistrzu,przestań już Pan wygłaszać te sformułowania bo tej kompromitacji jest już dość.Bedziesz się teraz użalał nad sobą i próbował wzbudzać litość.To straszne gdzie ty miałeś dobro mieszkańców ?

  4. PYTANIE OD LUDU napisał(a):

    PANIE BURMISTRZU CZY TO PRAWDA Z TYM PRAWEM JAZDY ???

  5. Surfer napisał(a):

    Burmistrzowi do poprawnego funkcjonowania widać potrzebny jest dłuższy urolp…Brzemię urzędu zbyt ciężkie a tu jeszcze na ręce patrzą i donoszą.

  6. Punto napisał(a):

    A co tam na pierwszym zdjęciu widać? Punto bez kół? – Takie rzeczy?
    Ale jak??

  7. demo napisał(a):

    „Nie możemy zrobić sobie krzywdy, aby ktoś uprzejmie nie doniósł, bo to w naszym mieście jest taką codziennością, uprzejme donoszenie i to mnie trochę wyczula” – czasami lepiej nic nie mówić.

    • Marcin napisał(a):

      Wypowiedz ni z gruszki ni z pietruszki, niestety, typowa dla pana Burmistrza.

    • zawodowy kierowca napisał(a):

      To nie donoszenie a troska o gminę i o burmistrza też. a czy ktoś doniósł czy nie to nie jest takie ważne w porównaniu z tym co by mogło się stać. A stało się bardzo
      dobrze.
      ps! nie wiem czemu na mnie nikt nie donosi a stale jeżdżę

  8. tomek napisał(a):

    ciekawe jak dotarl nasz kochany burmistrz do pracy i w jakim stanie

  9. kwik napisał(a):

    Dyziu, wstydu nie masz bracie! Podaj się do dymisji wreszcie.

    • trzemesznianin54 napisał(a):

      masz rację że niema wstydu ja juz nie raz pisałem że nie ma wstydu honoru człowiek bez czci panie burmistrzu dośc tej hipokryzji i dośc brania kasy za nic jak pan możesz patrzc na swoje odbicie w lustrze jak spojrzec w twarz rodzinie

    • Do kwik napisał(a):

      W Trzemesznie nikt nie ma wstydu same chamstwo i nic wiecej.

  10. kto go do roboty wozi ? napisał(a):

    jak dziecko do przedszkola teraz zawoiezc i odebrac co za koles
    WSTYDU nie ma !

  11. MaciejW. napisał(a):

    Panie Burmistrzu,

    jeśli Pana wypowiedź ( o zgrozo ! ) dotyczy sytuacji w której policja złapała Pana pod wpływem alkoholu za kółkiem i tutaj rości Pan jakieś urojone pretensje – to przypominam Panu, że ta gmina to nie MELINA – żeby Pan takich argumentów używał w relacjach z mieszkańcami !

    • Obserwator napisał(a):

      Dokładnie, w punkt.

      Burmistrz jest wyczulony. Ktoś wykazał się wzorową postawą obywatelską, bo człowiek po alkoholu za kółkiem jest potencjalnym zabójcą i to nie jest żart, a ten ma pretensje…

      Ps. Zaskakujące jak to burmistrz teraz zaangażowany w sprawy mieszkańców, no no.

  12. xxxx napisał(a):

    A mowilam juz dawno ze zrobic wjazd na teren szkoly jest tylemiejsca ze chej no i dzieki wysluchano mnie.

  13. wyborca napisał(a):

    Skonczcie z tymi komentarzami bo sie nawet czytac nie chce wybory pokaza swoje i dopiero oczy otworzycie to strona bedzie sie gotowac a teraz r….e na klotke czepac to u siebie w domu bo u niektorych tez nie jest tak slodko kazdy nie patrzy na siebie bo jeden na drugiego tez szczeka jak pies.

    • On napisał(a):

      Dokładnie.zal wam że wszyscy na spotkaniu poparli to?popaprancy zgryzliwi.pzdr heh

    • wyborca czy kandydat to pisal? napisał(a):

      kto to tak pisze nieladnie w obronie pierwszego ? czyzby on sam ?

      • kolega napisał(a):

        oznaki flustracji brak kontroli nad głową przyjemności z .młodych lat brak odpowiedzialnosci to obraz człowieka który to pisze on nie masz szans na obrone jesteś w potrzasku osamotniony z swoją drogą przyszłość nikt ci ręki za chwilę nie poda bo nikomu jesteś niepotrzebny wstyd mi z Tobą się spotkać czy tego nie rozumiesz do widzenia……

    • frustracje, frustracje napisał(a):

      Skąd płynie rzeka tych frustracji? Jak myślicie? Dyziu, Ty myślisz, ze jeszcze kiedykolwiek wybory wygrasz? Przecież lada chwila okaże się, czy w ogóle startować będziesz mógł!

  14. 🐺🐏🐶 napisał(a):

    Mam pytanie czy długo ten czlowiek wytrzyma po ta rynną krytyki .osób piszących ze zrozumieniem dla jego czynu brak .dlaczego dokonuje pozwala na taką krytykę SWEJ OSOBY dalej rodziny jaki to ma sens . być burmistrzem aby dokonywali linczu w postaci wpisów f

  15. mieszkaniec napisał(a):

    na drugim zdjęciu widać, że ktoś posadził sobie żywopłot na drodze – ale tego chyba nikt nie zauważył.. na geodetę gmina również nie ma środków. zlikwidować pseudo chodnik od Kopernika do szkoły i zrobić chodnik — 50m kostki na to chyba gminie starczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado