Strona główna Różne Wigilijne spotkanie mieszkańców

Wigilijne spotkanie mieszkańców

4058
12

Burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka zapraszają mieszkańców miasta i gminy na pierwsze w Trzemesznie spotkanie wigilijne.

Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 15 grudnia w godzinach 10.00 – 12.00 na skwerze Hipolita Cegielskiego. Rozpocznie je okolicznościowy występ dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka.

Będzie okazja spotkać się z burmistrzem i radnymi, a przy okazji skosztować przygotowanych potraw.

Być może nie będzie ich jak tradycja każe 12, ale w końcu stara mądrość mówi, że „mniej ważne co na stole, ważniejsze kto przy stole”.

Zachęcamy do udziału.

12 KOMENTARZE

 1. Panowie Przewodniczący Rady i Burmistrz ja jak zapraszam gości to przyjmuje ich w domu według starepolskiego myślenia „Gość w dom, Bóg w dom” czyli szanuje ich i ugaszczam w domu a nie na podwórzu czy przy bloku albo na klepisku. Wy natomiast nie wiem według jakiej tradycji zapraszacie i chcecie ugościć przy stole mówiąc cyt…,”stara mądrość mówi, że „mniej ważne co na stole, ważniejsze kto przy stole”. Jeśli chodzi o Święta Bożonarodzeniowe TO TEN STÓŁ, odgrywa bardzo ważną rolę, dla NAS POLAKÓW o tym powinien pamiętać Dobry Gospodarz Domu.No niestety takie to nasze Polskie Tradycje, o tym należy pamiętać chcąc ugościć osoby zaproszone.

  • Żal mi ludzi, którzy nie potrafią z niczego czerpać radości. Najpierw rusz d… sprzed telewizora i przyjdź. Popróbuj potraw, porozmawiaj z ludźmi, złóż im życzenia, uśmiechaj się chociaż w tym okresie, bo czytając Twój wpis odnoszę wrażenie ,że masz z tym problem na co dzień.
   Inna sprawa, czy powinno sie organizować wigilie przed wigilią. No, ale co zrobić? To już taka nasza ogólnopolska, nowa, świecka tradycja.

  • Krytykujesz a i tak przyjdziesz. wiec zamknij juz jezyk z takim jadem. Bo w innych Polskch miastach jest taka wigilua u nikt nie narzeka. A jak Tobie nie pasuje taka impreza to zamulcz i nie odzywaj sie więcej.

 2. cyt….,”Być może nie będzie ich jak tradycja każe 12.”
  Czemu nie będzie 12 potraw, czyżby nasz Gmina była taka biedna. To Szanowni Mieszkańcy przed świętam w końcu JAK stara mądrość mówi należy się pomóc biednym i zróbmy zrzutkę, każdy coś tam da i nie będzie tak ubogo, styknie na te 12 potraw. NO TO DO DZIEŁA !!!!!!!!!!!!

  • A gdzie napisano, ze to jest tylko dla biednych? Ideą jest samo spotkanie mieszkańców, a nie nażarcie się. Potrawy to tylko symbol. Ale niektórym ciągle mało…

 3. Do Marcin, co ty gadasz to aż taka bieda w Naszej Gminie, że jak piszesz cyt….” Potrawy to tylko symbol.” NO, co ty zamiast żarcia będą same atrapy, TO wolontariusz maiał rację, ruszamy d…y i robimy zrzutę na Świąteczny STÓŁ GMINNY. Do Roboty Ludziska, trzeba pomóc rządzącym, żeby nie było SZOPKI!!!!!!!!!!! oj, oj, oj

 4. Do Anonim, co tak cię wzięło, wyluzuj idą święta jak wiesz, ale Ktoś tu chyba trafił w czyjś słaby punkt i ma rację z tą Szopką, ale dlaczego tak się pultoczesz daj na luz, przecież starczy jedzenia dla ciebie i TO NAPEWNO. ho, ho,ho

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here