Strona główna Różne Wigilię spędzą we własnym domu

Wigilię spędzą we własnym domu

5683
8

W listopadzie 2018 roku w Wydartowie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Spłonął dom zamieszkały przez ośmioosobową rodzinę. Natychmiast po naszej informacji odezwało się wiele osób, które deklarowały swoją pomoc dla poszkodowanych.

Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy, pojawili się darczyńcy, ofiarujący niezbędne artykuły i sprzęty wyposażenia mieszkania. Początkowo władze gminy zapewniły pogorzelcom schronienie w świetlicy wiejskiej. Po pewnym czasie mogli oni się przenieść do mieszkania w alumnacie, które bezpłatnie udostępniła trzemeszeńska parafia.

Trzy dni przed wigilią odwiedziliśmy poszkodowaną rodzinę w ich nowym domu. Jak się dowiedzieliśmy, znaczna część środków na budowę pochodziła z wpłat w ramach zbiórki publicznej. Spora kwota wpłynęła za pośrednictwem internetu, organizowano też zbiórki wśród mieszkańców Wydartowa i innych sołectw, a także w szkołach. Wpłacającymi były osoby nie tylko z naszej gminy, ale także z różnych stron kraju. Pomocy w wykonawstwie niektórych robót udzieliła spółka Remondis Aqua Trzemeszno, w której zatrudniony jest poszkodowany.

Część środków pochodziła z ubezpieczenia, chociaż w tym wypadku zakład ubezpieczeń nie był zbyt skory do wypłaty. Konieczna była pomoc prawników. Pozostała suma to pieniądze poszkodowanych, w tym kredyt.

Niestety, jak mówi stare przysłowie, nieszczęścia chodzą parami. W czasie gdy trwała odbudowa budynku, ojca rodziny dopadła choroba, przez którą ma poważne problemy z poruszaniem się. Tym bardziej nie mógł sam wykonywać jakichkolwiek prac. Nieoceniona okazała się w tym wypadku pomoc wielu znajomych i rodziny.

Dziś, niedawni pogorzelcy, zasiądą do wigilijnej kolacji w swoim nowym domu. Jak nam powiedzieli, są z tego powodu bardzo szczęśliwi. Pragną za naszym pośrednictwem podziękować wszystkim, którzy wsparli ich w jakikolwiek sposób. Ważna była wszelka pomoc, każda wpłacona suma i przekazane przedmioty codziennego użytku.

Ciesząc się z możliwości świętowania u siebie, życzą wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

8 KOMENTARZE

  1. Zakłady ubezpieczeń nie były i nigdy nie będą skore do wypłaty odszkodowań. Działają one by przynosić zysk co jest sprzeczne z wypłatami odszkodowań. Wszelkie ubezpieczenia a tym bardziej ubezpieczenia obowiązkowe są jawnym oszustwem mającym na celu wyciągnięcie od ludzi pieniędzy, by przynosić zyski firmie. Może już czas skończyć z tym.

      • A co ma praca wykonywana wspólnego z ubezpieczeniami? Ubezpieczalnie działają tak, aby systematycznie otrzymywać wpłaty, natomiast jeśli chodzi k wypłatę środków, to jest z tym spory problem. Natomiast gdy weźmie się prawnika, okazuje się, ze ubezpieczenie powinno być jak najbardziej wypłacone. Problem jest tej natury, ze do wypłaty należnego ubezpieczenia nierzadko trzeba z ubezpieczycielem walczyć. A powinno być wypłacone bez tego. Zazwyczaj jest tak, ze tragedia goni tragedie. Spalony dom, potem walka z firma ubezpieczająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj