Strona główna Różne Wiata i toi-toi na przystanku autobusowym

Wiata i toi-toi na przystanku autobusowym

5997
37

W ostatnim czasie na przystanku autobusowym pojawiła się wiata dla pasażerów oraz toaleta przenośna typu toi-toi. Jednocześnie zamknięte zostały poczekalnia i funkcjonujący tam dotychczas szalet publiczny.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim, czy są to rozwiązania tymczasowe, czy stałe, oraz jaka jest ich przyczyna.

Pod koniec 2022 r. podjęto decyzję o zakupie wiaty autobusowej, która ma obsługiwać podróżnych korzystających z komunikacji PKS-u i chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jest dogodne miejsce na usytuowanie, więc spełni ona swoją funkcję i zagospodaruje wolną przestrzeń. Poczekalnia PKS-u nie funkcjonowała od dłuższego czasu i nie spełniała swojej roli.

Kierując się względami ekonomicznymi zdecydowano również o zamknięciu szaletu miejskiego. W sąsiedztwie budynku usytuowano toaletę przenośną, która jest ogólnodostępna i daje możliwość korzystania całodobowego. Pomieszczenie po poczekalni PKS-u wymaga gruntownego remontu. Nie chcę się teraz wypowiadać, co do przeznaczenia, może być ono przeznaczone zarówno na działalność komercyjną, jak i na poszerzenie bazy Urzędu Miejskiego. Decyzja będzie rozpatrywana także w kontekście remontu budynku, przy ul. Mickiewicza 33 na potrzeby Urzędu Miejskiego. Koszt zakupu wiaty wraz z montażem wyniósł 14.731,65 zł” – odpowiedział zastępca burmistrza Dariusz Jankowski.

37 KOMENTARZE

 1. To tanio, mogliście ze dwie kupić. Zróbcie tam coś fajnego, na przykład jakas cześć urzędu. Jakbyście mogli jeszcze jakieś stanowisko dodatkowe zrobić? I tak doliczyć się ich jie możecie więc jedno więcej? Różnica jakas? Acha mogę być głównym pilnującym wiaty, specjalista od przestrzegania zasad korzystania z mienia kupionego za publiczne pieniądze.
  Maciek z T

  • Genialne. Super wytłumaczenie, godne najlepszego urzędnika. Jeden czy dwóch uzależnionych ludzi zdecydowało o zamknięciu poczekalni, z której korzystały setki ludzi. Brawo za „odważną” decyzję.

 2. No Trzemeszno nadąża za postępem.Dobrze, ze zima jest łagodna bo w przeciwnym razie oddawany mocz natychmiast zmienialby stan skupienia na sopel Jestem ciekawy kiedy pojawią się buldozery i ciągniki z plugami aby to miasto zaorać.

  • Juz jeżdżą beczkowozy, betoniary. Idziesz chodnikiem z dzieciakami a tu wyskakuje betoniary. Można? Mozna. Kto o zdrowych zmysłach pozwala na takie rzeczy? poczekalnia dla osób uzależnionych od alkoholu byla do korzystania przez ładnych parę lat. Ulice nie dość że w beznadziejnym stanie to doszły do tego ciężkie auta. Jak będzie Ci się chciało sikać to do toi toia. Czysto ładnie estetycznie. Bezpiecznie. Syfa nie złapiesz.

 3. Po co robić remont przy ulicy Mickiewicza 33. Dokupc jeszcze kilka wiat i toi-toiow, przenieść Urząd Miasta w plener. Miejsca jest dosyć.

  • Czekam na to dzieło tysiąclecia jakim niewątpliwie będzie kolejny bo 3 już projekt na budynek po zawodówce. Nic nie jest zrobione a już około ćwierć banieczki poszło na koncepcje. Czy będzie to koncepcja zza biurka bez konsultacji z mieszkańcami?

 4. Przypomnę coś. W czasach uważanych za słusznie minione, poczekalnia była o wiele większa, w środku znajdował się kiosk Ruchu. Jakoś nie przypominam sobie, żeby była noclegownią dla ludzi z marginesu, chociaż tacy wtedy również byli. Potem, za „demokracji” zmniejszono ją znacznie na rzecz powierzchni biurowej. Teraz zlikwidowano całkowicie. Czyli tendencja odwrotna niż byśmy sie spodziewali. Nie chcę być złym prorokiem, ale za chwilę może okazać się, że również wiata „nie spełnia swojej roli”.

  • Ale to było kiedys. Dziś mamy nowych urzędników nowa władze.
   Tamci odpowiadają za tamte czasy co za obecne. Ważne że wszyscy zadowoleni, dziexi rosną, wakacje są. Wszyscy zdrowi i szczęśliwi.
   A kto w tym urzędzie jaka robotę wykonuje to widac właśnie na zdjęciach. Widac kompetencje i potrzebę tyłu urzędników. Miasto kwitnie, pięknieje można by rzec.

 5. Ciekawe co na to radni. Nie mają nic przeciwko takim genialnym rozwiązaniom? No chyba, że z braku innych uznają ten kibelek i wiatę za sztandarowe inwestycje tej kadencji. Oczywiście oprócz podniesienia diet.

 6. Spojrzałem na ilość komentarzy pod artykułem o zwykłej, niezwykłej wiacie i o kibelku i oniemiałem Ilość komentarzy na taki zwykły temat bije na łeb Ludzie nie macie co robić? Śnieg pada od czasu do czasu weźcie dzieci idźcie ulepić bałwana albo weźcie te dzieci na sanki Albo jedźcie do lasu – tam też jest fajnie Natura jest piękna Pochodzicie , nawdychacie się świeżego powietrza , odpoczniecie psychicznie od zgiełku miasta Weźcie książkę do ręki Polecam literature faktu Książki nie zabijają – pożerają w całości Odpocznijcie od internetu Odpocznijcie od tej codziennej szarej rzeczywistości jaką dla niektórych stał się internet czy wiadomości telewizyjne Udawana , sztuczna, zakłamana rzeczywistość Życie takie fizyczne w kontakcie z przyrodą i drugim człowiekiem jest piękne i relaksujące Polecam

  • A kim Ty jesteś, że chcesz decydować o czym mamy pisać a o czym nie? Jak widać też się tu udzielasz i nikt Ci nie mówi o tym pisz , a o tym nie. Oczywiście sa większe problemy w tej gminie niż toi-toi . Jednak ta sprawa pokazuje właśnie , jak tu oczekiwać rozwiązania tych wielkich problemów jeśli nie można utrzymać tak newralgicznego obiektu jak poczekalnia na pekaesie.

  • Od zgiełku czego? Miasta?
   Ulepcie bałwana? Z czego? Z błota?
   Jedzcie do kasy? Może jeszcze napisz „idźcie na spacer nad jezioro”? Idzie przejść tam przy linii brzegowej? Chata na chacie?
   Odpocznijcie się szare rzeczywistości? Serii? Mamy wyjść oglądać błoto? Dziury w drogach? Toitoi? Może do lasu?
   Serio polecasz książkę wziąć do ręki? Literaturę faktu? A mogę czytać najnowsze publikacje naukowe? Czytam niestety co drugi dzień bo tak lubię, to dobrze czy już ch….owo?
   Relacje i życie z drugim człowiekiem jest piękne? Polecasz? O Ty mędrcu mądry Ty! Aż mam cie ochotę wytarmosic za policzki

   • Do głupich nie sieją —-. Żal mi ciebie skoro w lesie widzisz zamiast ciszy , spokoju i przede wszystkim piękna otaczającej nas przyrody tylko błoto A może zamiast mózgu masz już samo błoto które wylewa się z ciebie uszami , nosem a przede wszystkim oczami zalewając tobie wzrok To by tłumaczyło te twoje postrzeganie otaczającego świata przez pryzmat błota Czytając twój post śmiem twierdzić że twoje życie jest dyktowane internetową rzeczywistością kierowaną ilością lajków na aplikacjach społecznościowych Tam się czujesz zakładam taki fajny , boski i wogóle cool Zamykasz się w pokoju po pracy , włączasz komputer bo wiadomo reszta świata , reszta ludzi według ciebie to taki zbędny dodatek , rzecz nikomu niepotrzebna A książki według ciebie pewnie służą do palenia w piecu albo co gorsza służą do obtarcia tyłka w opisanym toi – toi Wychyl głowę przez okno a zobaczysz że istnieje świat , poprostu świat taka według mnie lepsza rzeczywistość, oczywiście lepsza od tej wirtualnej Powodzenia i miłego dnia życzę

    • Dlaczego życzysz miłego dnia komuś komu tak naprawdę nie życzysz wcale miłego dnia? Bo wcześniej go naobrazales? To taka forma pseudpinteligencji czy jak?

     • Takiej samej pseudointeligencji jak twoja . Ty jesteś Matka dumna czy Matka dumna która sama sobie daje znak pytania bo być może nie wie kim jest . To jesteś tą dumną Matką czy nie Ja wiem kim jestem i nie muszę sam siebie pytać . Także jak chcesz Matko błysnąć inteligencją to albo się zastanów co piszesz lub jak już coś napiszesz , przeczytajcie to uważnie i po przeanalizowaniu kliknij dodaj komentarz lub poproś kogoś o analizę tego co napisałaś Tobie bądź co bądź także życzę powodzenia i miłego dnia a w zasadzie o tej porze wypadałoby życzyć miłego wieczoru Ciebie też obraziłem , czy może uzmysłowiłem co nieco ?

    • Świat to ja mam 3 razy do roku, jak wyjeżdżam na urlop, do Azji, Ameryki. Tutaj mam toi toi, wiatę, błoto. I nie wiem, jakie leki Tobie przepisuje psychiatra, ale dobrze działają na ciebie. Widzisz coś co cię nie otacza.

     • Do Poz Podobno mi psychiatra przepisuje jakieś leki które rzekomo działają na mnie I kto to mówi ? Ktoś kto wie lepiej ode mnie co ja widzę. Jeśli wiesz lepiej takie rzeczy nawet nie znając mojej osoby to aż się boje zapytać jak mocne dawki przepisał tobie twój psychiatra Poza tym chwalenie się akurat w tym przypadku że gdzieś tam wyjeżdżasz do Azji, Ameryki nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia Gdzieś tam wyczytałem że ludzie którzy chwalą się takimi rzeczami to ludzie zakompleksieni , słabi , tacy niedowartościowani i w pewnym sensie cierpiący na kompleks niższości W sumie to wiesz co – podbuduje twoje ego Ale ty jesteś gość , taki światowiec Kurcze ja przy tobie jestem taki malutki z tymi moimi wyjazdami co najwyżej na obrzeża miasta Jak jadę do Gniezna raz do roku to muszę starannie zaplanować wyjazd gdzieś tak miesiąc naprzód A później to sąsiedzi i znajomi wysłuchują przez następne tygodnie o tym moim wypadzie Matko i córko Azja , Ameryka i to trzy razy w roku To nawet prezydent jakiegoś większego państwa nie może się z tobą równać. I jak tam ? Lepiej się czujesz ? Mam nadzieję że pomogłem ci w tym byciu lepszym od takiego szaraczka jak ja Bo cokolwiek bym tu nie napisał to mimo sarkazmu i ironii lubię ludziom pomóc Ale pewnie ty i tak wiesz lepiej ode mnie że tak nie jest.

 7. Urząd szuka inspektora do spraw turystyki i dziedzictwa kulturowego gminy!!!!!!!! Czyżby dla niego będzie przygotowywana powierzchnia po poczekalni? Czekających na autobus wygnać na mróz a wstawić kolejnego urzędnika. Co on będzie robił? Teraz to już na pewno się nie doliczą ilu ich tak jest.

  • a co tam do roboty – auto sluzbowe jechac w plener , zdjecia do albumu porobic – jeden pan juz korzystal z aparatu swietlicowego i ów aparat firmy Olimpus (Olek) zaginal w niewiadomych okolicznosciach i to w trzemesznie bylo pamietam … historia lubi sie powtarzac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj