Strona główna Kultura Warsztaty z „Promykiem”

Warsztaty z „Promykiem”

1638
0

Po raz kolejny Stowarzyszenie „Promyk” zorganizowało warsztaty dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Uczestniczki spotykały się w trzemeszeńskim Domu Kultury raz w tygodniu, przez ponad dwa miesiące.

Pod okiem instruktorki Anetty Liszkowskiej panie poznawały tajniki decoupage’u i
scrapbookingu, tworząc kartki okolicznościowe i czekoladowniki.

Ponadto panie ozdabiały przedmioty drewniane – codziennego użytku – techniką serwetkową i transferami. W trakcie warsztatów uczestniczki uczyły się zwijać rurki z papieru i wyplatać koszyki z papierowej wikliny, a także tworzyły świąteczne stroiki z wykorzystaniem samodzielnie wyplecionych koszyczków.

Ozdobione tace, herbaciarki, szafki na klucze i inne przedmioty zaproszeni goście mogli podziwiać na wystawie, która odbyła się we wtorek 18 czerwca – na zakończenie warsztatów. Osobom zaangażowanym w prowadzenie zajęć – na czele z Heleną Strzelecką , prezesem „Promyka” – podziękował burmistrz Krzysztof Dereziński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka.

Projekt w większości był finansowany przez gminę, w ramach współpracy z organizacjami pożytku publicznego. W organizacji pomogli także pracownicy DK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here