Strona główna Kultura Warsztaty językowe „Level Up” w ZSOiZ

Warsztaty językowe „Level Up” w ZSOiZ

1351
44

W dniach od 11 do 15 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie gościli dwaj przedstawiciele największej międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC – 23 letni Gian Marco Nadalini z Gwatemali oraz 20 letni Ismail Bouhallaf z Maroko.

W czasie tygodniowych warsztatów prowadzonych przez gości uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Obsługi Turystycznej mieli okazję zapoznać się z faktami dotyczącymi lokalizacji, tradycji oraz kultur Gwatemali i Maroka, a także aktywnie uczestniczyć w przygotowanych dla nich zadaniach, ćwicząc posługiwanie się językiem angielskim, zarówno w czasie zabaw językowych jak i poważnych debat. Zaproszenie na spotkanie ze studentami przyjęły również wszystkie klasy trzemeszeńskiego gimnazjum.

Miłym akcentem tego tygodnia były zorganizowane w czwartkowe popołudnie warsztaty muzyczne, gdzie zarówno uczniowie ZSOiZ w Trzemesznie, jak i studenci AIESEC, mogli popisać się umiejętnością gry na gitarze, śpiewu w kilku różnych językach oraz tańca. Pytani o to, co zaliczyliby do największych atutów Polski, goście ZSOiZ zgodnie odpowiadają, że są pod ogromnym wrażeniem polskiej gościnności, oraz że bardzo smakują im potrawy kuchni polskiej.

Na czas pobytu w Trzemesznie studenci zamieszkali u rodzin goszczących, tj. u państwa Hapońskich, rodziców Dominiki z klasy III a oraz państwa Kierujów, rodziców Jakuba z klasy II a.

Dodajmy, że w poprzednich latach, w ramach współpracy z AIESEC, trzemeszeńskie szkoły średnie gościły studentów z Brazylii, Japonii, Wietnamu oraz Australii. Nauczycielem koordynującym warsztaty jest Beata Szymańska.

44 KOMENTARZE

 1. i ta pseudo mówiąca i ucząca po angielsku z lewej oczywiscie musiala sie wepchnąć.szkoda ze młodzież naucza kobieta bez wykształcenia kierunkowego

 2. Pani Beata Szymańska to wspaniała nauczycielka. I basta.
  Głupi” Poligot „chciał się zapewne nazwać” poliglotą”, ale jest głupi.
  A Pani Beata niech mnie nie wkurza i nie odpowiada na zaczepki jakiegoś głuptasa. Omijać go łukiem prostym.
  Jest tu tyle możliwości do dyskusji, gdzie chętnie poznałabym stanowisko mojej byłej, mądrej Nauczycielki, a pani milczy.
  Niech Pani rozmawia z mądrymi, a głos Poligota traktuje jako znak naszych czasów -internet przygarnia wszystkich i wypluje wszystko na wszystkich.
  Ale my jesteśmy ponad to! Kto jak nie Pani uczyła nas tolerancji.
  Języka angielskiego właśnie Pani mnie nauczyła.
  Dziękuję i pozdrawiam.

 3. dobrze by bylo, gdyby ww osoba miała wykształcenie kierunkowe. Filologiem to X osoba nie jest, No chyba, ze od momentu, jak zaczęła uczyć (bez wykształcenia) zrobiła jakies studia zaoczne.
  Mój syn rowniez mial lekcje z panią x i niestety, woli gadac o wszystkim i niczym, gdy poszedł na studia mial straszne zaległości.
  Nie atakuje x osoby, marże tylko by kadra nauczycielska nauczała a do tego trzeba byc przygotowanym odpowiednio a potem brac sie do nauczania innych. Pozdrawiam (ja ukończyłam filologie germańska, romańska i skandawistyke, mam prawo zwracać uwagę by młodzież nauczała wykwalifikowana kadra a nie pseudo).

  • Widocznie syn kiepsko się uczył jak miał zaległości… zamiast gadać o wszystkim i niczym mógł zadawać pytania z tego czego nie rozumiał. Od tych ukończonych kierunków za wysoko chyba zadzierasz nosa – po tym co wypisujesz widać że trochę rozumu z niektórych komórek odebrało.

   • Poligotowi nie pomogłaby żadna polonistka. On ma dużo z rycerza. Brawo Pani Beato, dzięki za to, że uczy Pani i nie jest Pani nudna na lekcji.

  • Nie jestem tak „uczony” jak ty ale czy możesz mi wytłumaczyć jak się piszę poprawnie, skandynawistyka czy jak ty napisałaś „skandawistyka”? Mam dziwne wrażenie że kończyłaś właśnie skandawistykę i chcesz swoimi komentarzami zrobić tutaj skandal i to ci się udało 🙂

 4. Ciekawe dlaczego na fotce nie miałoby być osoby, która to wszystko zorganizowała, przygotowała? Ale jak widać są różne metody leczenia swoich kompleksów. Poligot ma akurat taki.

 5. Byc moze pani x zmieniła podejście do swej pracy i nie chwali sie, ze nie musi uczyć, bo za godzinę korepetycji bierze 50 zł. Tego nie wiem. Haron widac, ze studia nie były twoja mocna strona, wyjaśnij moze co ma polonistyka do logiki? 🙂 albo lepiej nie wyjaśniaj 🙂 jedzcie po mnie jak najgorzej w komentarzach, tylko nie zapomnijcie wspomnieć, jak to ludzie potrafią obrażać w necie, jacy sa podli. Nie pomyślcie, ze jesteście wlasnie jednymi z nich ha ha ha przecież bronicie słusznej sprawy ha ha ha

  • No i pokazałeś swoją mądrość sam sobie zaprzeczając. Bierze 50 zl czy dają jej 50 zł? Jeśli tyle jej płacą to znaczy, że ma uznanie i wyrobiona markę. A tobie żółć pęka.

  • Ty naprawdę taki głupi jesteś, czy tylko takiego durnia udajesz? W pierwszym poście obrzuciłeś kobietę gównem, a teraz płaczesz, że jadą po tobie. A pojechałeś, bo synuś miał zaległości. Pisząc to narobiłeś tyle błędów, że głowa boli. teraz rozumiesz aluzję o polonistce, czy mam Ci to narysować.

 6. Amelia, jestes tak głupia, ze specjalnie dla ciebie napisze to jasno, jak krowie na rowie.
  Amelia, rola nauczyciela jest nauczać, nie z uśmieszkiem na twarzy wygłaszać, ze nauczyciel nie musi uczyć, bo udziela korepetycji za ktore dostaje 50zl. Amelia wiem, ze wiedzę nie kazdy lubi przyswajać tak jak masz to ty, ale sa tacy którzy naprawdę lubią zdobywać wiedzę i chcą sie uczyć. Nie wiem ile z tego zrozumiałaś. Czy w ogóle cokolwiek.

 7. Jakby nic się nie działo, byłoby źle, bo nic nie robią. A jak zrobią- to się przywalicie do czegoś innego. Byleby komuś pojechać, taka mentalność Wasza.

 8. Haron, przedstaw te „tyle” błędów 🙂 i objaśnij. Synuś zaległości nie mial. Sadzisz, ze ktos po automatyce i robotyce nie lubił chłonąc wiedzy? xD
  Nie znasz prawdy ale kłamstwem próbujesz ja zabić. Dlaczego sugerujesz ze mój syn nie uważał na lekcji?dlaczego przyjmujesz mojej wersji?masz problem ze zrozumieniem doświadczeń, których sam nie byłeś świadkiem?na wzór cos „nie bylem świadkiem, cos podobnego nie miało miejsce”?takich płytkich horyzontów myślowych nie zazdroszczę. Zachęcam do pogłębiania wiedzy Haron. To poszerza horyzonty myslowe

 9. Błędy odmienionych wyrazów wynikają z tego, ze pisze z telefonu. Smartfon posiada funkcje SLOWNIK, ktorej jak wiesz Haron, nie mozna wyłączyć. Choć nie jestem pewna, czy wiesz xD pozdrawiam wszystkich

 10. Dziś wykształcenie i papierek nie zawsze idzie w parze z kulturą i wiedzą. (Wyjaśnienie: Nie trzeba być nauczycielem po studiach, żeby mieć coś wartościowego w głowie. A nawet wykształcony nauczyciel z dziesięcioma papierkami w kieszeni nie gwarantuje wysokiego poziomu nauczania.) A widzę, że przeważają tutaj głosy pozytywne. To takie podsumowanie do tej dyskusji.
  Zgubiliśmy główne przesłanie tego artykułu. Brawo młodzież.

 11. Brawo. 21postow. Brawo cała rzesza młodzieży.
  Widocznie masz starego smartfona. W nowych nie ma takiej możliwości. Swoją droga, w przeprowadzonej kilka lat temu ankiecie jak młodzież ocenia nauczycieli, pani x zdobyła 1 miejsce. Szkoda ze jako najgorszy nauczyciel. Pani x wie o co chodzi. Reszta niekoniecznie.

 12. czasem pokora dla ucznia, szkoły, rodzica, pracy pokona niedociągnięcia, ktore może są, a może ich nie ma…nie wiem tego…jedno natomiast moge powiedzieć…pozostawanie pod wiecznym wrażeniem samej siebie jest raczej nie do przyjęcia…

 13. Jeszcze nie słyszałam zeby nauczyciel bez wykształcenia nauczał. Takie rzeczy tylko w trzemesznie. Nauczam potem sie dokształcam. Brawo. Tym postem kończę rozmowe bo nie warto rozmawiać dalej.

 14. Rozumiem ze A nie przeszkadzałoby gdyby jej/jego dzieci nauczał nauczyciel bez wykształcenia. Lekarz bez wykształcenia gdyby pana/panią leczył tez by to nie przeszkadzało? 🙂

  • Poliglot- Pani x z tego co mi wiadomo ma wykształcenie kierunkowe. nieważne kiedy je zrobiła. Zaczęła nauczać w szkole i poczuła się zobligowana do ukończenia filologii i tak tez uczyniła. jak uczy w szkole nie wiem,bo nie uczyła mnie ani nikogo z moich znajomych. Bliska mi osoba chodziła wiele lat temu na korki do tej pani i była bardzo zadowolona ze sposobu w jaki przekazywała wiedzę.
   Porażką jest natomiast fakt,ze w SP nr 1 angielskiego uczą osoby, które pracują już w tym zawodzie wiele lat i nadal nie maja ukończonej filologii.

 15. W Zespole Szkół było coś fajnego , młodzież miała okazję poznać nieznane, doskonalić język angielski i zabawić się. Przyjemne z pożytecznym. Extra.

 16. Szanowni Państwo, w oczekiwaniu na kolejne rewelacje od osoby o nicku Poliglot, pozwolę sobie oświadczyć, co następuje:
  1. Przyjmuję do wiadomości, że dyskutant(ka) Poliglot nie ocenia mojego dorobku zawodowego pozytywnie – ma do tego prawo
  2. Przyjmuję do wiadomości, iż postanowił(a) się swoją opinią na mój temat z Państwem podzielić – również ma do tego prawo
  3. Fakt, że – dla udramatyzowania swojej historii – dyskutant(ka) posługuje się szeregiem argumentów, w których mija się z prawdą w sposób zasadniczy, jest dla mnie absolutnie niedopuszczalny, narusza moje dobre imię, szkaluje instytucję publiczną, dla której pracuję, oraz – co oczywiste – niekorzystnie wpływa na postrzeganie mnie przez uczniów oraz ich rodziców.

  Ciąg zarzutów formułowanych wobec mnie zdaje się nie mieć końca. Złożone przeze mnie wczoraj oświadczenie zostało przez Poliglota zignorowane. Rozczaruję osoby oczekujące tutaj „walki w kisielu” – to nie portal trzemeszno24 jest właściwym miejscem do rozstrzygania sytuacji, w których dochodzi do pomówienia czy też zniesławienia. Oczywiste jest, że nie będę ze spokojem przyjmować kolejnych i kolejnych wiader pomyj wylewanych na mnie publicznie – pozwólcie jednak Państwo, że sprawę tę rozstrzygnę poza portalem t24.

  Kimkolwiek jesteś, drogi/a Poliglot, jest mi niezwykle przykro, że, jeśli dobrze rozumiem, od lat nosisz ogromny i niezwykle intensywny uraz związany z moją osobą. Przypuszczam, że to musi pochłaniać sporo energii.

  „Chleba i igrzysk” żądano już w starożytności. Zdaje się, że od wczoraj na tym portalu, i zasadniczo wbrew swojej woli, jestem obiektem takiej oto rozrywki dla trzemeszeńskich internautów. Dziękuję wszystkim tym, którzy zechcieli stanowić opozycję wobec wypowiedzi Poliglota(y).

  • Czy z tych filmików wynika jakie wykształcenie ma Pani Beata? Bo chyba to był główny Pana zarzut, teraz próbuje Pan sprowadzić dyskusje na inne tory.

  • Wolność słowa a nie wolność obrażania i szydzenia z innych. Nie znam Pani Szymańskiej i nie znam osoby podpisującej się jako Poligot. Jednak uważam że Poligot w swoich komentarzach obraża innych a to już nie jest ani ładne ani kulturalne co sądzę nie przystoi osobie za którą uważa się Poligot. Uważam że Pani Szymańska powinna wykorzystać inne narzędzia aby ukrócić obrażanie swojej osoby. Może jakiś mały proces o zniesławienie powstrzymał by innych przed podobnym zachowaniem na tym portalu.

   • Ja też nieznam osobiście pani Beaty, ale zdążyłem się osobiście przekonać jak jest zdolna i chętna nieść pomoc gdzie inne źródła zawiodły. Realizacja pomysłu była świetna! Niech każdy z nas spróbuje zrealizować się tak jak pani Beata, to będziemy najaktywniejszą gminą może nawet w województwie.

 17. Taka juz istota instytucji publicznych,podlegają one ocenie. Prosze SP1 nie krytykować bo zaraz sprawę wytoczą panu/pani. Prosze milczeć.

 18. Poliglot! Wolność słowa to wspaniała rzecz – ale i wielka odpowiedzialność. Jeśli masz dowody – kontynuuj igrzyska. Jeśli nie masz – nie mów fałszywego świadectwa.

 19. Uciekam z kraju. Portki sie zatrzęsły. Skoro nawymyślałem niby, to w czym problem? Co za miasto. Wracam do krajów wysokorozwiniętych. Powodzenia wam zycze.

  • I dobrze bo ludzi twojego pokroju Polsce nie potrzeba. Kolejny rodzic, który ma wygórowane zdanie o swoim dziecku. Co za różnica jaki kierunek syn czy tam córka kończył? Teraz wszystko można kupić. Masz prawo do krytyki bo w Polsce kraju rozwiniętym jest wolność słowa; ale do kłamstwa, rzucania oszczerstw nie ma prawa. Zajmij się człowieku swoim życiem bo twoje wypowiedzi są po prostu śmieszne.

  • Raz piszesz „nie jestem pewna” innym razem „skoro nawymyślałem” to w końcu kto pisze? Kobieta, mężczyzna a może obojnak?

 20. Cytat za Poligot: „ukończyłam filologie germańska, romańska i skandawistyke”.

  Taki(a) obeznany(a) w językach, a nie umie własnemu dziecku pomóc w języku angielskim, skoro ono nie radzi sobie na lekcjach z panią Szymańską???

  Na koniec dodam: To, że komentarze pisze ktoś za pomocą telefonu, a nie klawiatury komputera, nie zwalnia od poszanowania języka polskiego i dbania o poprawność językową. Tak się Poligot troszczy o edukację dziecka, a samemu daje przykład całkowitej ignorancji poprawnej polszczyzny. Wstyd.

 21. Ludzie, Poligot po prostu bredzi bez sensu! To nie kwestia poprawnej polszczyzny, złego słownictwa ,czy odmiany.
  Poligot nawet koło tych spraw nie leżał.
  On pisze bez ładu i składu. To „chiński uczony z żółtymi papierami”, a internauci odnoszą się do tych bzdur nad bzdurami, jakby było do czego i kogo.
  On nie jest partnerem do polemiki.

 22. Brawo, Pani Beato, niech Pani nie zwraca uwagi na frustratów i niech Pani dalej prowadzi lekcje w miłej atmosferze. Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj