Wandale upodobali sobie pomost?

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Pisaliśmy niedawno o dewastacji elementów nowego pomostu na przystani przy Jeziorze Popielewskim. W sobotę wandale ponownie dali o sobie znać. Tym razem nie ujdzie im to płazem.

Patrolujący jezioro i okolice strażnicy Społecznej Straży Rybackiej zauważyli na pomoście ogień.

Okazało się, że dwaj młodzi mężczyźni postanowili rozpalić tam ognisko. Dodajmy – pomost wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego. Na skutek interwencji strażników nie doszło do większych uszkodzeń, na pomoście pozostał jednak trwały ślad po ogniu.

O zaistniałej sytuacji została już powiadomiona policja, która podejmie w tej sprawie przewidziane prawem czynności.

31 Komentarze do Wandale upodobali sobie pomost?

ogloszenia
 1. obserwator napisał(a):

  Co za ludzie:/ szkoda gadać. Patologia!!! Tyle pieniędzy wydano na ten pomost, przyjdzie banda i wszystko psuje:(. Karać, karać i jeszcze raz karać.

 2. .M napisał(a):

  Powinni dostać mandat i 300 godzin z miotłą w komunalce do odrobienia! Nic nie można w tym mieście zrobić, nic. Za ładnie? To zamiast skwerów poligony porobić, bo co się ktoś postara, trochę lepiej wygląda to wszystko to inny idiota popsuje!

 3. jano napisał(a):

  Bezwzględnie karać i ujawniać nazwiska!!!!!!!

 4. Ona25 napisał(a):

  Nic nie może być już ładnego i przydatnego w naszym mieście. Co zrobią to te „obiboki „ zniszczą. Nie maja co robić to niech się do pracy wezmą. Miasto coś zrobi , a taki przyjdzie i rozwala , a później wielce się wypowiada ze nic się nie dzieje w tym Trzemesznie. A po co coś robić ? Skoro i tak albo się pobiją albo zniszczą. Nie potrafią nic uszanować… brak słów.

 5. NIE OBIBOK napisał(a):

  NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY NIE ZNISZCZONO PRZYCHODNI PO ZWOLNONYM BUDYNKU. RATOWAĆ TRZEBA TO MIEJSCE ABY LUDZI RATOWAĆ.

  • Anonim napisał(a):

   Ktos już wcześniej pisał, żeby zrobic tam muzeum i to jest rewelacyjny pomysł! Zburzyć wszystkie ścianki działowe i zrobić Muzeum Trzemeszna…

 6. Leon napisał(a):

  A tamten pomost był taki ładny a ten uroku niema.

 7. Spacerowicz. napisał(a):

  Chodzę na spacer z psem w okolice pomostu i jak widzę młodzież z piwem papierosami niektóre spuszcza głowę bo myślałem ze ich nie poznam zadaje sobie py tanie gdzie rodzice są wtedy bo dla mnie 13 czy 14 latka którego nie ma w domu około 22 to wina rodziców takie dzieci wypija piwo i są wielcy i pokazują co to nie oni i skutki tego są takie wandalizmu.wystarczy przejść kolo siłowni i jest kamera a obok młodzież trawa piwko i hajlajt …

 8. Anonim napisał(a):

  Oczywiście to wina tylko rodziców.Myślę,że bardzo wysokie mandaty(kilku tysięczne) by szybko sprawę załatwiły.Kilka lat temu trzynastoletni rzekomo kibic,co robił na drugim końcu dużego miasta w nocy,to co matka nie wiedziała,że łóżko puste.

 9. Anonim napisał(a):

  Na siłowni spotyka się tzw”element”.Dziewczyny może 15latki z papierosem i piwkiem-po co te kamery???Chłopaki symulujący ćwiczenia,tylko po to,żeby włączyć ogłuszajązą i męczącą muzykę.Leżą i siedzą na chodniku aż strach przejść.A policja…?Nic!!!

 10. Anonim napisał(a):

  Ale są też ludzie, którzy ćwiczą. Nawet codziennie. I cieszą się z siłowni tej.

  • Anonim napisał(a):

   Sam chętnie ćwiczę.Ale jak przychodzi ta grupa młodych ludzi ze swoją głośną muzyką wolę odejść.

 11. Ania napisał(a):

  Ludzie ludzie rewitalizacja PL. Wojciecha jeszcze nie skonczona a juz obsrywana przez psy posadzone rosliny lada dzien uschna obszczywane przez wielkie psiska prosimy zajac sie tym .

  • nb x napisał(a):

   Działki obornikiem też nie użyźniaj bo warzywka ci uschną…

   • Do nb x napisał(a):

    Za wpuszczanie psa w kwiaty karac karac i jeszcze raz karac tepcza wszystko i niszcza po co to bylo robic wstawic tabliczki ‘SRALNIA DLA PSOW I TYLE WLASCICIELE WSTYDU NIE MAJA ZALOZYC KAMERE I MANDATY WLEPIAC MOZE SIE NAUCZA CZYSTOSCI.

 12. Marek W napisał(a):

  Dlaczego burmistrz nic nie zrobi aby młodzież miała możliwość wylądować energię brak klubów zainteresowania a czy ktoś wpadł na pomysł żeby porozmawiać o zainteresowaniach dac możliwość rozwoju organizacji po prostu okazać że nie sa pozostawieni sami sobie a burmistrz daje kase na imprezy w Mjjanowo Ostrowite kamienica kruchowo kielbaski i […] wie co a młodzież co ma robić modlic się za burmistrza aby dostał mały wyrok tu jest problem poważny z radnymi wladzą a nie z młodzieżą im należy wskazać co moga oczekiwac od władzy a wy co zrobiliście w tym kierunku członkowie rady gminy-radni-? Kluby sportowe tak ale to nie to brazylijska mentalność kluczem jest rozmawiać i pozwolic dcydowac uczyc opowiedzialnosci aby poczuli ze sa potrzebni ponawie rzadzacy .

  • Do Marka W napisał(a):

   Wandalizm nie jest jedynie domeną młodzieży . Po 30 roku życia do osiągnięcia wieku sędziwego problem nie dewaluuje się . Przybiera on różne formy od tych bezmyślnych , pospolitych , namacalnych po złożone , przemyślane o zabarwieniu psychologicznym , aspołecznym , oddziałującym destruktywnie na sferę psychiki człowieka . Problem wandalizmu nie można traktować jednostkowo przepisując go jedynie młodzieży . Wszelkie działania pod wpływem emocji problemu wandalizmu nie rozwiążą .

   • MW napisał(a):

    Kolego każdy czlowiek ma rozum lepszy lub gorszy.Dlatego nad tym gorszym należy popracować ,rodzice szkoła średnia zawodowa społeczne ośrodki co zrobiono w trzemesznie ?.Dlatego napisałem podałem przyczny pewnie że jeden się rozbuja ale pewna grupa zrozumiei podejmnie współpracę .

    • Do MW napisał(a):

     W wielkim skrócie .
     Wandalowie to grupa plemion wschodniogermańskich zamieszkująca przed Wielką wędrówką ludów Europy Środkowej . Badania archeologiczne potwierdzają , że Wandalowie zamieszkiwali ziemie Wielkopolski , Kujaw , Dolnego i Górnego Śląska , Świętokrzyskiego i Mazowsza . Z badań genetycznych wynika , że ludność z okresu epoki Rzymskiej miały genotyp identyczny lub podobny do współczesnej populacji ludności Polski .
     Wandalizm pozostaje zakodowaną częścią naszego DNA i jest czymś ,,normalnym,,. W niektórych przypadkach owy genotyp działa jak N! . Jedyną skuteczną metodą walki to dalsze prace nad rozwojem inżynierii genetycznej . Wyodrębnienia z Naszego DNA niepożądanej części i zastąpienia jej prawidłową z Naszego punktu widzenia . Wszelkie inne działania to półśrodki nie zawsze skuteczne i racjonalne . Jak Pan widzi nie jest to sprawa prosta chociażby taka jak pstryknięcie palcem . Pozdro .

 13. LaLa napisał(a):

  Jakiekolwiek kluby czy parki nic by nie dało młodzież nie zawsze ma kasę na wstępy , tu powinna policja zadziałać i mandaty powinny się sypać ale policji to wogóle nie widać a młodzież robi co chce …Tez boli ze jak cos jest zrobione to wandale zniszczą..

  • Anonim napisał(a):

   Prosze panią kasę ma bo pije piwo a karanie nie jest edukacja dlatego należy wskazać ze nie piwo a spedzanie czasu zgodnie z prawem kultura obyczaje

  • tere fere napisał(a):

   Policja nic nie zrobi ,tyle razy było zgloszenie żeby się zajeli tymi nierobami co siedza na ławeczkach koło przedszkola i co i nic a oni tam stale siedza i piwko spijaja wstyd ,wstyd i jeszcze raz wstyd…..

 14. piotr b polska napisał(a):

  pisac po nazwiskah […]

 15. Anonim napisał(a):

  A na KILIŃSKIM TO PIJĄ NA ŁAWKACH I SIKAJĄ POD DRZEWA WSTYD ! ! !

 16. Anonim napisał(a):

  Za małe kary są w Polsce,jak taki debil by miał zapłacić trzykrotną wartość by nie psuł.

 17. co dalej napisał(a):

  czy kolejnym krokiem bedzie podpalenie łodzi zacumowanej do boji ?

 18. Gość napisał(a):

  Karać karać I jeszcze raz karać niech płacą za wszystko z nawiązką

 19. Do Pana Marka W napisał(a):

  Kończąc Naszą wymianę poglądów muszę Panu w jednej sprawie przyznać rację . Działania tutejszej Władzy podobnie jak krajowej to typowy WANDALIZM POLITYCZNY . Zgadzam się w słusznym stwierdzeniu o konieczności kształcenia i edukacji . Myślę , że ogół Naszej populacji stanowi znakomitsza jej część , która nie będzie obracać w perzynę tego co udało się osiągnąć dla dobra ludzkości .
  Pozdro .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado