Strona główna Kultura Wakacje z trzemeszeńskim Domem Kultury

Wakacje z trzemeszeńskim Domem Kultury

930
8

Na początku lipca Dom Kultury w Trzemesznie zorganizował zajęcia, w których uczestniczyło 36 dzieci. Wśród atrakcji znalazł się między innymi wyjazd do Poznania, gdzie uczestnicy zwiedzili ZOO, skorzystali także z przejazdu kolejką Maltanką. W gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo” pod Żninem odwiedzili stadninę koni oraz uczestniczyli w grach i zabawach.

Szczególnym powodzeniem cieszył się labirynt w kukurydzy, w którym należało odnaleźć hasło niezbędne do wyboru prawidłowej drogi.

Na miejscu dzieci miały okazje przekonać się, że zdjęcia można robić nie tylko aparatem cyfrowym czy telefonem, ale także o wiele prostszymi urządzeniami. Służyły temu zajęcia w fotografii otworkowej. Młodzi adepci fotografii wykonali aparaty z pudełek po butach, a następnie pod okiem instruktora wywołali w ciemni zrobione nimi zdjęcia.

Nie były to jedyne formy wypoczynku dzieci sfinansowane przez gminę. W ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi, trzemeszeński samorząd przeznaczył ponad 22000 złotych na organizację zajęć w różnych formach. O ich efektach poinformujemy niebawem.

(fot. DK w Trzemesznie)

8 KOMENTARZE

  1. Bardzo, podoba mi się taka praca, coś fajnego dla ludzi. Ten Dom Kultury jak widzę stara się jak może, uciągnąć ten wózek z kulturą nie jest łatwo. Wiem coś o tym i doceniam wysiłek wszystkich pracowników.

    • Racja, ja też chodzę do Domu K i wiem jak jest . witek na pewno tam nie zagląda. Do tego dobrego dokładam też bibliotekę i czytelnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj