Strona główna Różne W Wymysłowie chcą ulic

W Wymysłowie chcą ulic

2793
6

Mieszkańcy działek zlokalizowanych w pobliżu Jeziora Wierzbiczańskiego w Wymysłowie mają dość bałaganu związanego z numeracją posesji. Numery są tam nadawane bez żadnej kolejności.

Zdarza się, że numer budynku na osiedlu przy jeziorze jest następującym po numerze nieruchomości w centrum wsi. Powoduje to poważne kłopoty w doręczaniu przesyłek przez firmy kurierskie, a co gorsze, utrudnia dotarcie wezwanych służb ratunkowych.

Stąd wniosek mieszkańców, przegłosowany na zebraniu wiejskim, aby teren ten podzielić na ulice, którym nadane zostaną nazwy związane tematycznie z lasem.

Burmistrz Krzysztof Dereziński przychylił się do wniosku i skierował do Rady Miejskiej projekt uchwały w tej sprawie. Nazwy ulic – Cisowa, Leśna, Kasztanowa, Klonowa, Sosnowa i Dębowa – zostały zaproponowane przez samych mieszkańców.

Głosowanie w tej sprawie miało odbyć się na najbliższej sesji. Na obradach połączonych komisji radni zdecydowali jednak, aby wstrzymać się z ostateczną decyzją w tej sprawie.

Radny Maciej Dalewski – na co dzień listonosz tego terenu – zwrócił uwagę, że niektóre nazwy pokrywają się z nazwami ulic w Trzemesznie. Biorąc pod uwagę fakt, iż obie miejscowości mają ten sam kod pocztowy, mogą następować pomyłki w doręczaniu listów i paczek.

Swoje wątpliwości zgłosiła też Renata Buzała. Według radnej, tworzenie na wsi ulic na wzór miejski nie jest najlepszym pomysłem. Sugerowała inne rozwiązania, np. podział na osiedla lub aleje.

Wczoraj byliśmy na miejscu, rozmawialiśmy z osobami zamieszkałymi w tym rejonie. Wszyscy byli zgodni, że na pewno problem wymaga rozwiązania. Oprócz całkowitej dowolności w numeracji zwracali uwagę na brak tabliczek wskazujących kierunek dojazdu do poszczególnych posesji. Te które są (znaleźliśmy zaledwie dwie) nie zawierają wszystkich numerów.

Spotkaliśmy się też z sugestią, aby nie wyznaczać ulic tylko pozostać przy nazwie Osiedle Letnie z jednoczesnym uporządkowaniem numeracji i wykonaniu czytelnego oznakowania.

Sprawa po ponownym zaopiniowaniu i zaproponowaniu nowych nazw przez sołectwo trafi prawdopodobnie pod obrady listopadowej sesji Rady Miejskiej.

6 KOMENTARZE

  1. Trudno o idealne rozwiązanie. Propozycja wprowadzenia nazw osiedli też nie jest najlepsza. Łatwo będzie pomylić „Wymysłowo 1” z „Wymysłowo, Osiedle Leśne 1”.

  2. Współczuć tylko pogotowiu straży i policji które mają dojechać do wymysłowa na dębową 7 ? To bliżej miat kaliny lubochni czy jeziora. Powinna być tablica schemat jak koło cmentarza w trzemesznie i niech bedą osiedla dębowe kasztanowe ze cztery albo południowe zachodnie itp. Bez rozdrabniania

  3. Czy ta Gmina naprawdę nie ma innych problemów ? Przenieście stolicę Gminy do Wymysłowa a Dyzia zróbcie Prezydentem Wymysłowa on „przychyli ” się do wszystkiego nawet najbardziej głupiego pomysłu. Rozwiązanie proste, uporządkować numerację i po kłopocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj