Strona główna Kultura W walce z cukrzycą ważna jest rodzina

W walce z cukrzycą ważna jest rodzina

3519
2

Dzisiaj – 14 listopada – obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji w restauracji Czeremcha spotkali się członkowie trzemeszeńskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem „Cukrzyca: Chroń swoją rodzinę”.

Spotkanie prowadził prezes koła Kazimierz Szymański. Okolicznościowy wykład wygłosił dr Tadeusz Dereziński. W swoim wystąpieniu nawiązał do hasła przyświecającego spotkaniu. Mówił między innymi o roli osób najbliższych dla chorych. Zwracał uwagę na mobilizację do leczenia, wspieranie w chorobie, a także wytrwałości jaka niezbędna jest w leczeniu tej podstępnej choroby.

Spotkanie było też okazją do wyróżnienia osób zasłużonych w walce z cukrzycą. Srebrny medal „Za zwycięstwo nad cukrzycą” otrzymali – Teresa Szeliska i Leszek Piekut.

Złotą odznakę „Zasłużony dla Polskiego Związku Diabetyków” otrzymał Andrzej Leśniewski.

Nie zapomniano też o jubilatach, członkach koła. Życzenia od zarządu otrzymały – Aurelia Wańkowicz i Stanisława Winkiel (80 lat) oraz Marianna Gabryszewska (75 lat). Życzenia od gnieźnieńskiego koła diabetyków przekazała zebranym Barbara Kaczmarek.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj