W Trzemżalu “uzależnieniom mówią nie”

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Fundacja “Nasza Wieś” z Trzemżala zorganizowała warsztaty profilaktyczne pt. “Uzależnieniom mówimy Nie”, przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Dwudniowe zajęcia przeprowadziły pracownice Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie “Parasolo” z Gniezna.

W pierwszym dniu odbyła się część profilaktyczno – teoretyczna. Poprzez zabawę, zajęcia plastyczne i konkursy tematyczne, uczestnicy uczyli się o wartościach, zasobach, rozpoznawaniu emocji, a także konsekwencjach swoich wyborów. W specjalnie zaplanowanych zabawach ćwiczyły komunikację i współdziałanie.

Dowiedziały się, jak radzić sobie z trudnościami, gdzie szukać pomocy, do czego, lub do jakich wartości się odwoływać w razie potrzeby.

Prowadzące zajęcia Joanna Wesołowska i Urszula Romanowska wysoko oceniły młodych uczestników zajęć. Podkreślały przy tym ogromną mądrość dzieci, które aktywnie uczestniczyły w warsztatach.

W drugim dniu odbył się konkurs plastyczny, nawiązujący również do tytułowej tematyki.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu “Można lepiej żyć”, na który fundacja “Nasza Wieś” otrzymała dofinansowanie z gminy ze środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień.

4 Komentarze do W Trzemżalu “uzależnieniom mówią nie”

ogloszenia
  1. mieszkaniecxx napisał(a):

    Dobra inicjatywa .

  2. Anonim napisał(a):

    Doprowadzicie do tego,że skrzyczeć dziecka nie będzie można bo oskarżą o przemoc,a wychowywanie bez stresowe już w niektórych przypadkach widać.

  3. Marcin napisał(a):

    Przeczytaj jeszcze raz. Pomalutku. Literka po literce. A potem napisz w którym miejscu przeczytałeś o bezstresowym wychowaniu lub to, że dziecka nie wolno skrzyczeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado