Strona główna Kultura W Trzemżalu uczczą pamięć Jana Kilińskiego

W Trzemżalu uczczą pamięć Jana Kilińskiego

6364
26

Fundacja „Nasza Wieś” we współpracy ze Szkołą Podstawową w Trzemżalu realizuje projekt „Rodak z Trzemeszna – obrońca Warszawy”.

W ramach projektu przewiduje się między innymi zwiedzanie Izby Pamięci J. Kilińskiego, składanie kwiatów pod pomnikiem Pułkownika oraz przygotowanie wystawy.

Planowany jest także wyjazd do Warszawy, zwiedzanie stolicy, złożenie kwiatów pod pomnikiem naszego rodaka, jak również wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy zapraszają do świetlicy w Trzemżalu w dniu 18 czerwca o godzinie 16:30. Będzie okazja zwiedzić wystawę oraz obejrzeć przygotowany przez uczniów i ich nauczycieli okolicznościowy program artystyczny.

Projekt współfinansowany jest ze środków Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz gminy Trzemeszno w ramach konkursów w zakresie Kultury i dziedzictwa Narodowego.

26 KOMENTARZE

  • W tym roku sołtys Trzemeszna zakupił balon z wice sołtysem. Bujają się nim do marszałka – ale województwa. W grudniu planują kolejny kredyt – mam nadzieję, że latający dywan otrzymają w prezencie. Nic nie stracisz Kolego jak w roku przyszłm sołtys będzie chciał oddaćhołd Kilińskiemu w Krakowie – zabiorą Ciebie bo miejsca będzie moc. Teraz zadowol się wejściem po nowych schodach do Jana.

 1. musisz iść do jakiejś pracy np: pozbierać truskawki czy czereśnie i zarobić następnie pójść na PKP kupić bilet do Warszawy i wsiąść do pociągu i znajdziesz się w Warszawie -proste prawda
  Tak to działa inaczej chyba sie nie da

    • Zainteresowany, zastanów się co piszesz, kto i gdzie jeździ za darmo? Na naszym terenie zawsze znajdziesz powiązania rodzinne a to grzech? Informuję zawsze publicznie i każdy ma szansę się zgłosić do udziału tylko jak zawsze uwagi po czasie. Na kajaki czas się zgłaszać, gdzie jesteś? Ale później uwagi, że były a nic nie wiedziałeś! Informacje były na tablicach inf.facebooku wciąż ponawiam ale ty oczywiście nic nie wiesz.

   • Do „olek’, „anonim”,”zainteresowany”
    ….co przygotowałeś ? …..wyszukałeś informacje ,a może wykonałeś plakat, prace plastyczne i powiesz np. wiersz… co zrobiłeś ………NIC! Nadal zasłużyliście na wyjazd do Warszawy????? NIE!!!!! ,tylko boli was ,że jest nagroda!!!!!
    Trzeba się napracować, jak to zrobiła młodzież i dzieci z pedagogami…..tylko tyle i aż Tyle!!!!Informacje były tylko się nie czyta a szkoda.
    E. Mądra

     • Dobrze wiesz jak to działa więc czemu pytasz uczniów, którzy zawsze pracę swe wykonują społecznie i z zapałem.

     • Ton to ja sobie wypraszam zainteresowany- mój panie, bo gdyby nawet była jakaś gratyfikacja,to TY byś palcem też nie kiwnął, bo za mało.Zresztą u ciebie nie liczy się, że ktoś pojedzie zawiezie i załatwia wiele spraw bez wynagrodzenia ale, że za inne ważne i odpowiedzialne sprawy ktoś otrzymuje marne grosze to to już przeszkadza. Żałosny jesteś!

 2. dziwię sie ze urząd daje kase na projekty a w zarządzie sama rodzina można na świetlicy garstka ludzi pytam się dla kogo to przedstawienie

 3. Oj Agata, Agata brak wiedzy podstawowej o NGO.Ubolewanie o frekwencję to proszę kierować do mieszkańców. Dodam
  , że wszyscy mieszkańcy otrzymali zaproszenia.

  • , agata”, a gdzie ten kit, bo niebardzo rozumiem? Mącisz, bo nie jesteś z Trzemżala, bo gdyś była to zaproszenie byś widziała,ot tyle! Nawet te grosze cię bolą,bo dla ciebie sądzę to 100 zł. fortuna jest he, he!

 4. Przepraszam ,już nie chcę jechać na wycieczkę nie ma truskawek , a falą czegoś tam? nawet nie po Polsku W polskim słownictwie brak HATE Bym pojechał to by mnie żywcem zjedli 🙂 🙂 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here