Strona główna Polityka W sporze o przetarg – racja gminy

W sporze o przetarg – racja gminy

11649
29

4 stycznia pisaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na sprzątanie miasta. Wygrała go spółka Remondis Aqua pomimo tego, że zaproponowała nieco wyższą cenę niż konkurencyjna firma Eko – Grunt z Gniezna. Według Gminy, Eko – Grunt był zobowiązany do uzupełnienia dokumentów, ale nie zrobił tego w wymaganym terminie.

Z taką decyzją nie zgadzał się właściciel firmy Jan Tomaszewski i złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta przyznała rację Gminie, tym samym stwierdzając, że uzupełnienie materiałów wpłynęło za późno.

Na ostatnim posiedzeniu komisji Rady Miejskiej burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował o rozstrzygnięciu KIO. Wspomniał też, że w tej sprawie pełnomocnikiem Eko – Gruntu był Paweł Piechowiak.

Pan Paweł Piechowiak, który za nasze pieniądze wykształcił się z zamówień publicznych, a przeciwko Gminie wystąpił w Warszawie, niestety nie wykazał się tam tym, co miał w swoim haśle wyborczym czyli wiarygodnością i kompetencją. Tego tam nie było” – skomentował burmistrz.

29 KOMENTARZE

 1. Tak czy inaczej wiarygodność ekipy z Dąbrowskiego jest tak nadszarpnięta , że jeden aczkolwiek zastanawiający epizod nie czyni ,,jaskółki,, .
  Któż to niedawno mówił o odgrywaniu się ? Złote usta dla Burmistrza !!!

 2. Pan Piechowiak niby taki fachowiec jak sam się określał i określali go inni a firma Tomaszewskiego dzięki panu Piechowiakowi nie dość że przegrała z gminą to jeszcze musi zapłacić 10 tyś. kosztów. A swoją drogą to Piechowiak ma tupet. Dokształcał się na koszt gminy dla której chciał jak najlepiej w wyborach ale jak przyszło co do czego to pognał do firmy Tomczaka żeby dołożyć gminie ale po raz kolejny się nie udało. Dobrze że taki „fachowiec” nie pracuje już w naszej gminie.

 3. Szkoda ze P Tomaszewski przegrał spór z niekompetentna władzą
  teraz jak juz wygraliscie czas sie zabrac za porządki posprzątac ulice z smieci papierkow
  uruchomic ta słynna zamiatarke
  ciekawe tylko co zrobicie jak bedzie sie kurzyc i bedą donosy na policje
  najlepiej to by było gdyby cała ta ekipa począwszy od burmistrza ,wice ,pana tomczaka wzieła sie za miotły i zaczeła juz sprzątac
  a tak nawiasem P Janie bedziemy pilnowac jak remondis sprząta i czy zamiata mechanicznie i ile razy
  Panie tomczak czas by opróznic kosze pełne smieci wes sie pan za robote

  • Może sam się człowieku złapiesz za miotłę a nie tylko krytykować, bo jak widzę bardzo dobrze to Panu wychodzi. Jak się nie podoba to droga wolna, płakać nie będziemy.

  • Ona zamiast krytykowac to zapoznaj sie z jednym podstawowym faktem placami zajmowała sie firma nie z gniezna tylko z łubowa a to jest róznica
   jesli nie jestes w temacie nie zabieraj głosu

 4. Dokształcil sie i co z tego, swoje obowiązki wypełniał bardzo dobrze.to burmistrz chcial sie pozbyc dobrego pracownika i sie pozbyl.teraz sie dziwi nie wiadomo czemu?bez jaj.to wolny czlowiek, moze robic co chce.tak jak burmistrz robi co chce z publiczną kasą, i co mu zrobicie? Nic….

 5. Jak miał Trzemeszno. Remodnis to przynajmniej byl porządek teraz juz widac efekty smietniki naprawiane a nie worki na śmieci pozawieszane

  • do ONA
   i co tak chwaliłas remondis i co
   kosze pelne
   papiery na ulicach ,placach
   totalny bałagan i syf
   czyzbys była na usługach towarzystwa remondis ze wypisujesz bzdury i ich chwalisz
   miej odwage sie przyznac ze jestes jedną z nich

 6. Nikt nie odwołuje się nie mając racji . Jak załatwiane są sprawy doskonale wiadomo . Nie będę tu przytaczał przykładów bo ani to miejsce ani czas .
  Wszystkie niejasne sprawy powoli zostaną wyjaśniane . Zaczęto tymczasem od góry . Sprawiedliwość niebawem dotrze do nas .

 7. Nie tylko firma powinna dbać o porządek ale mieszkacy również papierki śmieci z nikad się nie biorą „.zadbaj koło siebie ” .a będzie lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj