Strona główna Różne W Niewolnie wyrósł maszt

W Niewolnie wyrósł maszt

11453
18

Wielu Czytelników zastanawia się z pewnością, jakie przeznaczenie ma wybudowany niedawno – tuż za przejazdem kolejowym w Niewolnie – maszt. Okazuje się, że jest to inwestycja prowadzona przez PKP Linie Kolejowe S.A.

Jak nas poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego spółki, budowany maszt to element wdrażanego przy liniach kolejowych w całym kraju systemu GSM-R (Global System for Mobile Communication Railways). Ma on usprawnić wymianę informacji pomiędzy personelem kolejowym, a także zapewnić transmisję danych dla bezpiecznego prowadzenia ruchu pociągów.

Obiekty radiowe będą działać na tej samej zasadzie co stacje bazowe telefonii komórkowej, jednak bez wykorzystania technologii UMTS i LTE. Wysokość obiektu wraz z iglicą odgromową to 40 metrów.

Z uwagi na fakt, że tego typu inwestycje budzą często niepokój mieszkańców, również naszej gminy (pisaliśmy o tym |TUTAJ|), zapytaliśmy o ewentualne oddziaływanie instalacji na ludzi i środowisko.

System jest całkowicie bezpieczny i nie będzie w jakikolwiek sposób negatywnie oddziaływać na okolicznych mieszkańców. Proszę zauważyć, że będzie on wykorzystywany jedynie przez PLK, zatem planowanie radiowe jest przeprowadzone w taki sposób, by pokryć sygnałem radiowym przede wszystkim szlaki kolejowe, a nie okoliczne tereny (jak w przypadku telefonii komórkowej). Natężenie pola elektromagnetycznego musi spełniać obowiązujące normy. Przed oddaniem do użytku systemu przeprowadzone zostaną pomiary kontrolne przez powołane do tego instytucje państwowe” – zapewnia rzecznik.

Inwestycja realizowana jest na podstawie pozwolenia wydanego przez wojewodę. Władze naszej gminy nie były informowane o zamierzeniach inwestora, nie wydawały też w tej sprawie żadnej opinii.

18 KOMENTARZE

 1. Paroc jak paroc od zawsze truł i truć bedzie na potęgę !!!! Ale ten słodki zapach na przeciwko stacji Orlen ….. Hmmmm to jest dopiero zagadka.

 2. Tak atak nic nie szkodzi wysypiska śmieci co mnożą się w gminie Trzemeszno i zatruwają wody gruntowe, żwirownie co niszczą studnie w naszej gminie bo zaburzają gospodarkę wodną, kominy nie trują maszty telefonii komórkowej a nowotworów coraz więcej
  nic nam nie szkodzi a chorób coraz więcej
  ludzie czas zacząć myśleć jak tak dalej pójdzie to mózgi nam się zaczną gotować o pól elektromagnetycznych a od powietrza jakie jest w trzemesznie podusimy się

 3. Eeee co tam . Najbardziej niebezpieczne pod względem utraty zdrowia są maszty radia MARYJA . Nasilenie i tym samym zwielokrotnienie się niebezpiecznych fal następuje podczas
  nadawania PiSowskiej retoryki .

 4. Nikt i nic nie może konkurować z racjami PiSomani sprowadzającymi się do absurdu intelektualnego ! W tym miejscu pojawia się przykład dziecinnego ,, kontrargumentu,, bo ktoś , bo coś … . Tylko , że przy władzy niestety pozostaje PiS i uzależnione od niego polityczne media , wprowadzające chaos i tendencyjne działania . Mało rozgarnięty ,,naród,, kupi wszystkie bzdety !
  Pozdro i więcej luziku 🙂

 5. Przy wladzy byla PO i bylo cicho po cichutku sprzedawali nas ze wszystkiego jeszcze 4lata ich rzadu to juz nawet po Polsku bysmy nie rozmawiali wszystko sprzedawali sprzedawczyki ale niestety xxI wiek ludzie gapami nie sa karmieni i lud nie kupi byle gowna a PISomani to takze Polacy a wiecie ile w Sejmie parlamentarzystow jest Polakow jeden na piec i jak moga rzadzic jak zagraniczni wszystko blokuja np. jak taki Smiszek w PE co on moze wiedziec o Polsce chyba jak sie gacie pierze itd, itp.

 6. Paroc,fale radiowe,niedlugo fotovoltanica,krochmalnia itp….dlugo by tu wymieniać! Coraz więcej nowotworów,tyle trucizny w takim małym miasteczku..to do niczego dobrego nie doprowadza!!!

 7. A może by tak zacząć od siebie : lepiej się odżywiać, nie palić papierosów , mniej spożywać alkoholu i trochę więcej sportu uprawiać , a nie tylko narzekać . Właśnie widzę jak wszyscy nasi mieszkańcy są tacy eko , tylko ciekawe dlaczego z kominów domów tak śmierdzi i tyle śmieci jest wokół nas a o segregacji śmieci to już nie wspomnę …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj