Strona główna Polityka W kwietniu i maju wybory sołtysów

W kwietniu i maju wybory sołtysów

1217
17

Już za półtora tygodnia rozpoczną się spotkania wyborcze w sołectwach gminy Trzemeszno, w trakcie których mieszkańcy wybiorą swoich sołtysów. Zebrania odbywać się będą niemal w każdy dzień roboczy od 13 kwietnia do 12 maja. Oprócz mieszkańców wezmą w nich udział przedstawiciele burmistrza, Rady Miejskiej Trzemeszna oraz protokolanci.

Spotkania odbędą się zgodnie z następującym harmonogramem w świetlicach wiejskich (za wyjątkiem Cytrynowa, gdzie głosowanie odbędzie się w mieszkaniu obecnego sołtysa):

13 kwietnia – Cytrynowo

14 kwietnia – Kamieniec

15 kwietnia – Duszno

16 kwietnia – Miaty

17 kwietnia – Gołąbki

20 kwietnia – Mijanowo

21 kwietnia – Grabowo

22 kwietnia – Miława

23 kwietnia – Jastrzębowo

24 kwietnia – Ostrowite 

27 kwietnia – Kruchowo

28 kwietnia – Popielewo

29 kwietnia – Kozłowo

30 kwietnia  – Szydłowo

4 maja – Ławki

5 maja – Trzemżal

6 maja – Lubiń

7 maja – Wymysłowo

8 maja – Niewolno

11 maja – Zieleń

12 maja – Wydartowo

Zaraz po zakończonych spotkaniach sołeckich mieszkańcy Trzemeszna wybiorą przewodniczących osiedli. Przewodniczący Osiedla nr 1 zostanie wybrany 13 maja w Przedszkolu nr 2, natomiast przewodniczący Osiedla nr 2 dzień później (14 maja) w Szkole Podstawowej nr 1.

Wszystkie wymienione wyżej spotkania rozpoczną się o godzinie 18.

17 KOMENTARZE

      • To co robią sołtysi, przewodniczący zarządu osiedli to zależy od ich samych tzn. od ich zaangażowania w to co robią. Mogą nie robić nic ale równie dobrze mogą poświęcać swój prywatny czas na problemy mieszkańców. Może gdyby liczniej uczestniczyli w zebraniach swoich siedli czy sołectw nie było by gadania że nic nie robią. Ale tak to jest jak jest zebranie to przyjdzie kilka osób ale do krytyki są wszyscy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj