Strona główna Kultura W Kole Gospodyń Wiejskich w Kruchowie cały czas aktywnie

W Kole Gospodyń Wiejskich w Kruchowie cały czas aktywnie

765
2

Panie z KGW w Kruchowie podsumowały działalność poprzedniego roku na zebraniu walnym, w którym udział wzięło 30 członkiń. Skrupulatnie podliczyły finanse ze składek – może niezbyt duże, ale niezwykle cenne dla organizacji społecznej. Wysoka frekwencja zebrania pozwoliła zaplanować kolejne wydarzenia na 2016 rok.

Przewodnicząca Maria Dłutkowska nie ma zamiaru odpuszczać, cały czas aktywizuje do działania na rzecz społeczności lokalnej i samych członkiń.

Pierwsze niezwykle miłe spotkanie w gronie 30 pań miało miejsce 10 marca z okazji Dnia Kobiet. Panie delektowały się smakołykami przygotowanymi przez koleżanki z ich grona. Sołtys Ryszard Dziel, Dyrektor Jarosław Majewski, przedstawiciele Rady Sołeckiej i druhowie OSP Kruchowo jako zaproszeni goście przekazali ciepłe życzenia oraz bukiety kwiatów na ręce Przewodniczącej KGW Marii Dłutkowskiej. Wszystkie panie otrzymały tulipany i słodkie upominki z rąk panów. Kobietki nie pozostały dłużne i odwdzięczyły się życzeniami i słodkościami z okazji Dnia Mężczyzny. Radości przez kilka godzin było co niemiara, bo taki był oczywiście cel zamierzony tego spotkania.

Aktywnie to nie znaczy tylko przy stole. Przez cały okres zimowy panie w Kruchowie spotykają się w każdy wtorek na godzinnym aerobiku dla poprawy kondycji fizycznej. Ćwiczenia są możliwe do wykonania przez każdą z Pań ale tylko w grupie, kiedy jest mobilizacja i motywacja.

Chętne pogłębiania swojej wiedzy ogrodniczej korzystają z corocznych wyjazdów na targi Gardenia do Poznania.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na Dzień Matki, ale na początku maja może się jeszcze zdarzyć wiele dobrego dla członkiń i społeczności lokalnej- mówi Maria Dłutkowska, która jest dumna ze swoich pań. Przewodnicząca cały czas podkreśla również ważność współpracy wszystkich organizacji w Sołectwie, bo zgoda zawsze buduje.

(KGW Kruchowo)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj