Strona główna Wyróżnione Voltana Energy ceni tradycję i wysoką jakość

Voltana Energy ceni tradycję i wysoką jakość

2541
0

Specjaliści z branży fotowoltaicznej wskazują, że w Lugano w Szwajcarii działa jeszcze najstarszy system fotowoltaiczny, który podłączono do sieci w Europie, w 1982 roku. Jest on systematycznie badany pod kątem uszkodzeń oraz wydajności. Swissolar – szwajcarskie stowarzyszenie energetyki słonecznej udostępnia dane według, których wciąż wysoką wydajnością charakteryzują się również inne, wiele lat pracujące instalacje PV, uruchomione w latach 80. i 90. XX wieku. Na tym choćby przykładzie widzimy istotną zaletę paneli słonecznych – trwałość. Technologia wciąż idzie do przodu i obecnie tworzy się fotowoltaikę o dużo lepszej sprawności i dłuższej wydajności, niż w latach osiemdziesiątych. Nie bez przesady mówi się, że panele fotowoltaiczne to inwestycja w przyszłość, która zwraca się po kilku latach.

Trwałość instalacji fotowoltaicznej zależy: od producenta, jakości dobranych produktów, wykorzystanych materiałów, trafnych obliczeń na etapie projektowania instalacji oraz odpowiedniego montażu, a ponadto warunków atmosferycznych. Dla firmy Voltana Energy właśnie jakość i trwałość są priorytetem. W rankingu „Gazety Wyborczej” z 25 grudnia 2020 roku wśród dwudziestu pięciu najlepszych firm fotowoltaicznych w Polsce pod numerem jeden znalazł się partner strategiczny Voltana Energy – firma Solektro, która rozwija się w zawrotnym tempie. Przyznający nominację docenili przede wszystkim wartości, jakimi kieruje się marka, czyli transparentność, jakość i terminowość.

Przemysł fotowoltaiczny nieustannie rozwija się. Popyt na tę świetną metodę zachęca do szeroko rozwiniętych badań naukowych. Szacuje się, że panele fotowoltaiczne produkowane aktualnie będą działały nawet przez 40-50 lat. Specjaliści wskazują, że instalacje fotowoltaiczne swoją niezawodność zawdzięczają prostocie wykonania. Nie ma tu skomplikowanych mechanizmów, komputerów czy systemów ulegających degradacji, jak na przykład w przypadku pralek, czy chłodziarek. To nie sprzęt elektromechaniczny, o którym mówi się obecnie, że ma krótką żywotność. W panelach nie ma delikatnych części, które mogłyby być narażone na zniszczenia czy awarie.

Prosta konstrukcja sprawia również, że łatwe jest także użytkowanie instalacji fotowoltaicznych – są bowiem bezobsługowe i dobrze wykonane, nie wymagają napraw lub czyszczenia. Jest jednak pewien niuans, na który specjaliści Voltana Energy zwracają uwagę. Istotna jest jakość falowników, które zmieniają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Gwarancja na nie wynosi około 5 lat, jednak niektóre firmy ją przedłużają. Prawidłowo dobrany inwerter fotowoltaiczny powinien działać nawet 35 lat. Voltana Energy korzysta z najlepszych produktów. Generalnie Voltana Energy jest firmą czułą na technologię najwyższej generacji. Wybiera tylko produkty dobrej jakości, na które z czystym sumieniem może dać gwarancję na wiele lat.

Na trwałość i efektywność paneli słonecznych mogą mieć wpływ warunki atmosferyczne. Dlatego ważna w procesie instalacji jest także praca wcześniejsza – przygotowanie dobrego projektu montażu. Voltana Energy została stworzona przez ludzi z doświadczeniem i pasją. Tworzą ją ludzie, którzy robią to, co lubią. Znają się na tym. Czują misję i powołanie. Wspierają naturę. Firma stawia na satysfakcję klientów, bo to najlepsza reklama. W każdym momencie: od projektu, obliczeń, sugestii, dotacji, realizacji, kontroli – Voltana Energy jest z Państwem. To firma rzetelna i dokładna. Także elastyczna.

Projektanci wychodzą poza schematy, proponując rozwiązania idealne, biorąc pod uwagę: zacienienie, położenie, spad dachu i czynniki indywidualne Państwa posesji. Na co więc projektanci zwracają uwagę oprócz czynników technicznych?

Na przykład:

– Fotowoltaika jest tak zaprojektowana, aby znieść typowe burze i grad. Warto w przypadku terenów narażonych gradobiciem dodatkowo się zabezpieczyć.
– Należy zaproponować taki układ, aby panele nie zostały zatopione w zamarzającej wodzie, gdy warunki pogodowe są niestabilne i śnieg zamarza lub roztapia się. Sam śnieg spada z paneli słonecznych pod wpływem promieni słonecznych. Istnieją jednak pewne zagrożenia podczas roztopów.
– Ważne jest usytuowanie i wybranie miejsca. Niezwykle gorące dni i wysokie temperatury, charakteryzując się także znaczną intensywnością promieniowania UV, mogą mieć wpływać na zużycie systemu.

Warto natomiast podkreślić, że po zamontowaniu paneli na dachu, nie musimy przejmować się ich czyszczeniem. Przy odpowiednim nachyleniu instalacji, deszcze zapewniają potrzebne oczyszczanie. Inaczej wygląda to jednak w przypadku fotowoltaiki gruntowej. Musimy pamiętać, że aby uzyskać największą efektywność instalacji, moduły nie mogą być brudzone ziemią, odpadami, czy błotem. Voltana Energy stawia tu na dobry projekt instalacji.

Fotowoltaika jest jedną z coraz bardziej popularnych inwestycji w ostatnich latach. Polega na pobieraniu energii z promieni słonecznych przez panele fotowoltaiczne, które za pomocą paneli inwertera przekształcane są w prąd zmienny. Ten czerpiemy z domowych gniazdek.

Z roku na rok koszty utrzymania gospodarstwa domowego rosną i trudno to w jakikolwiek sposób ominąć. Coraz więcej płacimy za ogrzewanie, prąd, jedzenie i inne dobra, bez których nie bylibyśmy w stanie funkcjonować nawet na minimalnym poziomie. Na szczęście rośnie na świecie świadomość możliwości korzystania z naturalnych źródeł energii w postaci fotowoltaiki. I to jest osiągniecie techniczne, z którego naprawdę warto skorzystać. Voltana Energy poleca Państwu inwestycję, która szybko się zwraca, a korzyści wynikające z wyboru tego rozwiązania są niewspółmiernie wyższe, niż jednorazowo poniesione koszty. Inwestujemy w instalację fotowoltaiczną raz i stajemy się niezależni pod względem pobierania prądu. Instalacja paneli fotowoltaicznych Voltana Energy przynosi duże korzyści finansowe. Uzyskane oszczędności przez dwadzieścia pięć lat korzystania z instalacji, aż trzykrotnie przewyższają koszty inwestycji.

Dzięki instalacji cieszymy się z niskich rachunków za prąd oraz z uniezależnienia się od wzrostu cen prądu na rynku. Proszę pomyśleć o takiej analogii. Pilnie płacąc rachunki za prąd i uważając na jego niepotrzebne zużycie – jesteście Państwo w stanie zakończyć cykl rozliczeniowy na zero, z nieco niższym rachunkiem. Ale nic ponadto. To tak, jak z wynajmowanym mieszkaniem. Płacimy nieraz znaczne kwoty, z miesiąca na miesiąc, ale nawet po kilku latach – jesteśmy w tym samym punkcie. Biorąc kredyt i kupując własne mieszkanie, płacimy podobnie, ale przychodzi taki czas, że świetnie zyskujemy na inwestycji. W pierwszym przypadku płacimy, aby odhaczyć dany miesiąc, bez perspektywy. W drugim, planujemy długoterminową inwestycję na przyszłość. Wszystko, co zapłacimy, jest do przodu, idzie na nasze konto. Podobnie jest właśnie z panelami słonecznymi. Własna farma fotowoltaiczna pozwoli realnie zaoszczędzić po spłacie inwestycji, a nie tylko wychodzić w opłatach za prąd na zero.