Strona główna Kultura V Parafialny Festyn Rodzinny

V Parafialny Festyn Rodzinny [GALERIA]

1402
32

O godzinie 15:00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie rozpoczął się V Parafialny Festyn Rodzinny. Podobnie jak w ubiegłych latach, tegoroczna edycja „Parafiady” przyciągnęła licznie mieszkańców naszej gminy.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której do wygrania był m.in. udział w pielgrzymce śladami św. Pawła do Grecji. Kolejki do stoisk z losami ustawiały się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem festynu. Należy zaznaczyć, że cały dochód z imprezy zostanie przekazany na wakacje dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Fanty na loterię zostały przekazane przez mieszkańców.

W ramach „Parafiady” zorganizowano przegląd piosenki religijnej. Eliminacje do konkursu odbyły się już wczoraj. Na festynie nie zabrakło dmuchanych zamków, licznych gier i zabaw oraz gastronomii. Przy odpowiednim stoisku chętne osoby mogły dokonać pomiaru ciśnienia krwi. Trzemeszeńscy Patrioci zorganizowali natomiast konkurs plastyczny w dwóch, nagradzanych kategoriach (uczniowie klas 1 – 3 oraz 4 – 6 szkół podstawowych).

Organizatorzy dzisiejszego festynu przewidzieli także koncert chrześcijańskiego zespołu „Allegria” oraz pokaz tańca z ogniem.

32 KOMENTARZE

 1. Festyn zorganizowany wzorowo pod każdym względem. Atrakcyjny, przemyślany, porządnie przebiegający. Miła niedziela dla dorosłych a dla dzieci piękna zabawa połączona z wychowaniem w duchu etosu rodziny. Klimat religiny wyważony bez nachalnego narzucania . Świetna parafiada.

 2. Parafia pokazała jak impreza może wyglądać. Dodam, że ksiądz proboszcz wie, że impreza dla społeczności powinna być i była na społecznym miejscu .Dziękuję, że nie zagnał nas na festyn do prywatnego właściciela.

 3. Festyn super sprawa, mogłoby wiecej byc fotek na stronie. A tak na serio to poraz kolejny pytam sie co z podworkiem Nivea?? No chyba ktos cos wie?? Na stronie Nivea jest napisane ze budowa lipiec ,sierpien. A u nas polowa wrzesnia i nic…..

  • Dalki, hmmm ciekawe gdzie tam jest podworko Nivea, z tego co wiem Osiniec w terminie lipiec sierpien, dostal jak w regulaminie. A my nie…. Wiec ktos niewywiazal sie z regulaminu albo my albo oni.

  • i Wiktoria i nagrodzona 1 miejscem były super.
   Inni występujący również pokazali talent .TAk jest w każdym konkursie ,że jest tylko jedno 1 miejsce. Mnie podobała się Wiktoria i Hania i wszyscy.

 4. Jeśli wszystko było O.K. to znaczy że panie od losów też spisały się na medal. Mogę i chcę jednak w tym miejscu oddzielnie Paniom milionkrotnie podziękować za trud i pracę na rzecz Trzemesznian. Zdjęcia nie zrobię Paniom ,ale i tak bez fotek wiemy, że były ładne. Pozdrawiam Panie i ślę ukłony dziękczynne.

 5. Festyn jak tu wszyscy piszą był pięknie zorganizowaną uroczystością.
  Oprócz pewnego zgrzytu na obrazie Festynu.(wg. mnie)
  Organizatorzy nie zdawali sobie zapewne sprawy jaki pasztet zgotują im trzemeszeńscy patryjoci. Pomijam to , że wzbudzają złe emocje i pasowali tam jak WÓŁ DO KARETY. Te ich starania, by się pokazać na nic się zdały, bo i tak patrzono na nich z ukosa. Konkursy, nagrody i tam takie różne owszem były,
  lecz i wygląd i miny patryjotuw nie wzbudzały sympatii a wręcz niechęć.
  Dzieci dawały się nabrać na ich „atrakcje”, ponieważ nie czują „BLUESA” i bardzo dobrze, że opaski na rękach młodych chłopców z niczym im się nie kojarzą.
  A teraz najważniejsze.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Chłopak w hełmie Werhmachtu snujący się gapowato po placu budził … nie napiszę co .Niedopatrzenie organizatorów na drugi rok, jak Bóg da, nie powinno się powtórzyć.
  A tak w ogóle to Festyn nad Festynami!

  • Nie zgadzam się 😉 akurat oni byli świetnym wzbogaceniem, a mundury wermachtu i powstania z którymi mnóstwo rodzin zrobiła sobie zdjęcia były świetnym dodatkiem, oby tak dalej patrioci 80 % społeczeństwa was popiera takie jednostki jak ta wyżej są nieliczne.

  • Patrioci piszę się przez „i” oraz bez „y” a Patriotów tak jak wcześniej ale przez „ó”. A poza tym zupełnie się z powyższą wypowiedzą nie zgadzam.

   • Jak nie pasował, to po co tam ten p a t r y j o t a był . Niemiecki hełm na …… głowie na porządnym parafialnym festynie to delikatnie mówiąc nieporozumienie.

 6. Hej koleś idź do proboszcza lub do patriotów i powiedz to, takiś kozak w Internecie? A czy będąc na festynie mówiłeś to komukolwiek z nich?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj