Strona główna Na sygnale Uważajmy na oszustów!

Uważajmy na oszustów!

9289
11

Okradziona seniorka mieszka w Trzemesznie. Zawsze była bardzo ostrożna, nigdy nie otwierała drzwi nieznajomym. W jaki sposób dała się podejść?

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Seniorka w Trzemesznie wpuściła obcą kobietę podającą się za siostrzenicę sąsiadki do swojego mieszkania, aby mogła poczekać na swoją ciotkę.

W pewnym momencie ta poprosiła starszą panią o rozmienienie banknotu, tłumacząc, że musi oddać pieniądze ciotce. Właścicielka mieszkania dała się namówić i w ten sposób wskazała miejsce przechowywania swoich oszczędności. Po pewnym czasie obca kobieta wyszła z mieszkania. Seniorka dopiero wczoraj zorientowała się, że została okradziona. Złodziejka bez skrupułów ukradła ponad 10 tysięcy złotych.

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy pukając do seniorów bez żadnych skrupułów wykorzystują każdą okazję, aby zdobyć pieniądze. Podają się np. za „handlowca”, „pracownika wodociągów”, czy jak w tym przypadku za „siostrzenicę sąsiadki”.

Proszą najczęściej o rozmienienie pieniędzy, okazanie miejsca przechowywania cennych rzeczy, czy też oferują „pomoc” dotyczącą załatwienia spraw finansowych. Wpuszczeni do mieszkania, poprzez rozmowę i pozorną troskę o stan zdrowia seniorów, doprowadzają do tego, aby starsze osoby ujawniły miejsce przechowywania oszczędności.

Policjanci zalecają ostrożność przed wpuszczaniem do mieszkania osób nieznajomych, nawet jeżeli powołują się na jakąś ważną sprawę.

KPP w Gnieźnie

11 KOMENTARZE

  1. Ale jaja ludzie jeszcze trzymia tyle pieniedzy w domach? A gdzie była ta seniorka gdy ta kobieta wyciągał pieniądze,? Poszła do łazienki. Obcych nie wpuszcza się do domu.a już tym bardziej nie zostawia się ich samych. Teraz niech popisze się nasz monitoring. Złapać kobietę i dla przykładu ukarać tak aby już więcej nik się nie odważył tak postępować. W naszym kraju kary są za małe, bo złodziejaszków przybywa zamiast się zmniejszać.

  2. Sprawa nie ma związku z artykułem . Korzystam z okazji przekazu policyjnego . Co do cholery dzieje się w Trzemesznie . Dlaczego Policja , Burmistrz i Rada Miejska nie reagują na zabawy z petardami , sztucznymi ogniami niemal od rana do godzin wieczornych . Nie wiem czy część tutejszego społeczeństwa ma coś nie tak z głowami ? Czy ich świadomość zatrzymała się na poziomie człowieka pierwotnego ? Czym zajmuje się urzędnicy odpowiedzialni za ochronę środowiska . Rok roczne sytuacja powtarza się a osoby odpowiedzialne za ład i porządek publiczny jawnie zjawisko to olewają . Dlaczego inne miasta wydały zakaz używania środków pirotechnicznych w okresie poprzedzającym NOWY ROK a tu można wszystko łącznie z łamaniem prawa . Proszę sprawą zainteresować się niezwłocznie , gdyż nie jest to ani zabawne ani śmieszne !!!

    • pani sie nie buldoczy tak na forum tylko idzie do swojego burmistrza w godzinach kiedy przyjmuje petentow. czopki se pani wsadzi do ucha. Pani to chyba nauczycielka jest bo poznalrem po tym slowie ch…y

  3. Atak narzekaja seniorzy a tu popacz tysiaczki w domu oszczednosci jak tralalal jakas baba sie ucieszyla swieta bedzie miala na bogato ja chociaz nie jestem az taki stary nikogo nie wpuszczam po za prog i tyle .

  4. Jak mozecie pisac takie komentarze :/ co sie dzieje z ludzmi ze zero wspolczucia, ta starsza kobieta mogla odkladac te pieniadze kilka dobrych lat i sie nie musi nikomu tlumaczyc skad ma i dlaczego, sami zacznijcie odkladac a nie trwonic kase na prawo i lewo na byle co, zamiast zazdroscic ludziom ze potrafia oszczedzac Ciekawe czy jeden z drugim tak ochoczo by sie wypowiadal gdyby to dotyczylo swoich bliskich.

  5. a sprawdzic skad bylo to 10 tysia, kto wie co tam jeszcze ma skitrane. Jak sie wyda ze w trzemesznie tacy seniorzy to pelno wnuczkow zaraz zacznie dzwonic

    • 10 tys. zł to jakieś wielkie pieniądze? Każdy powinien mieć taką kwotę skitraną (w banku najlepiej) na zdarzenia losowe.

  6. Policja niech się weźmie za karty parkingowe niepełnosprawnych są osoby które tak wkładają starą kartę, żeby nie było widać, że jest przedawnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here