Strona główna Na sygnale Usunięto i zniszczono materiały wyborcze

Usunięto i zniszczono materiały wyborcze

3905
37

Wczoraj (15 kwietnia) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie przyjęli zawiadomienie, dotyczące usunięcia banerów wyborczych, rozwieszonych na terenie Kruchowa.

Jak przekazała nam rzeczniczka prasowa gnieźnieńskiej policji Anna Osińska, mieszkaniec naszego miasta złożył zawiadomienie o wykroczeniu z artykułu 67. Kodeksu Wykroczeń, tj. usunięciu trzech bannerów wyborczych jednego z kandydatów na burmistrza Trzemeszna, o wartości 115 złotych.

Skontaktowaliśmy się telefonicznie z oboma kandydatami. Wczorajsze zawiadomienie dotyczy banerów Jarosława Jatczaka, natomiast zdjęto i zniszczono też materiały Kacpra Lipińskiego (jeden baner w Kruchowie oraz kilkanaście plakatów na terenie miasta).

Postępowanie w sprawie wykroczenia z art. 67 KW prowadzą trzemeszeńscy policjanci. Za ten czyn grozi kara grzywny lub aresztu.

37 KOMENTARZE

 1. Wow, a ile grozi za jazdę szybsza niż przewidują przepisy? Albo audica wydająca jakieś odgłosy? Za parkowanie pod szkołą? Bo bombelek nie pójdzie na nóżkach?

 2. My jako mieszkańcy jesteśmy jeszcze świadomi jak głosować każdy ma swojego kandydata po co to niszczą każdy chce zmiany i idziemy Ku zmianie tylko są ludzie myślący niewłaściwie po trupach do koryta wybory rozstrzygną kto zasiądzie we fotelu burmistrza

 3. Poprzedni niewygodny był Pan P trzeba było zniszczyć a teraz niewygodny jest następny że policja tak się angażuje co w tym jest tylko jak była poprzednia kampania jeden drugiemu zrywał nie było głośno i nikt się nie zajmował o co tu chodzi

 4. Czy musi być zastępca burmistrza?
  Utworzenie w gminie stanowiska zastępcy wójta jest obligatoryjne. Ani wójt, ani rada gminy w drodze regulacji statutowej nie mogą z tego stanowiska zrezygnować. Niepowołanie zastępcy może otwierać drogę do zastosowania w stosunku do wójta przepisów o nadzorze (art. 96 ust.24 mar 2023).
  Podczas choroby wójta, burmistrza, prezydenta miasta, która trwa do 30 dni – funkcje te czasowo pełni zastępca. W gminach, w których powołano więcej niż jednego zastępcę – funkcje te pełni pierwszy zastępca.

  • Czyli zastępca musi być? Dobrze rozumiem?
   Pan Jakubiak pod postem pana Jatczaka uważa, że nie.
   Wszyscy chcą dobrze dla gminy, a ciągle tylko skupiają się na plotkach, gdybaniu, uszczypliwościach.
   Tak to widzę. Niestety, polityka.
   Życzę nam wszystkim, aby przyszły burmistrz spełnił nasze oczekiwania!

  • Zgodnie z prawem nie musi być zastępcy ale musi być wyznaczona osoba, która zastępuje burmistrza w przypadku nieobecności np. sekretarz itp. Wyborca skopiowałeś pierwszy lepszy tekst co ci wyskoczył w google. Prawdziwy z ciebie znawca samorządu. W Polsce jest wiele miast co nie mają zastępcy. Spore oszczędności dla gminy.

   • Szanowny Normalny wyborco . Jesteś po prostu niegrzeczny. Nie uważam się za znawcę samorządu i mam prawo korzystać z internetu i nie znać się na prawie.
    A oszczędności należy szukać we właściwych decyzjach burmistrza i uchwałach rady gminy. Akurat zastępca burmistrza to sensowne stanowisko, lepiej poukładać urzędników i podziękować tym mało kompetentnym, dbać o przedsiębiorców, żeby chcieli u nas podatki płacić. Od tego warto zacząć! To bardzo chwytliwe, że nie będzie zastępcy, ale czy to jest pierwszoplanowy problem? Przecież zbudowanie teamu, na którym można polegać, ufać i pracować dla naszej gminy to ważny aspekt dobrze funkcjonującego urzędu, nieprawda?
    I ” popłynę” twoim tekstem- skopiowałeś swoje pierwsze, lepsze emocje.
    Pozdrawiam cię normalnie 😉

 5. A dlaczego nie stoicie pod szkola i nie wypisujecie mandatów za parkowanie? Mieszkańcy w uszach tylko zium zium zium nie wiadomo już jak iść. A niby strefa zamieszkania

  • Stałem dziś przed pasami.3 auta przejechały 4 się zatrzymał prawidłowo.nawet taksowkarz nie zwolnił przed pasami.o czym to świadczy?mentalność Polska.za granicą niezauważalne takie zachowania.

   • Cóż.to dowodzi tylko jak nierozumne społeczeństwo mamy w gminie. Aut jest za dużo dlatego cieszy mnie bardzo że wejdzie podatek od spalinowek. Szkoda tylko że tak niski.

 6. A pana członkowie to z Koalicji Obywatelskiej już ws,ystko wiemy nie bezpartyjny także ludzie głosujcie z własnym sumieniem

 7. jesli kogos interesuje czym polska bedzie sie bronic w najblizszych latach w razie ewentualnego konfliktu to major wywiadu wyjasnia :

  film na Youtube : „Trupy z szafy Błaszczaka. Czołgów, dronów i myśliwców nie będzie. Major wywiadu Robert Cheda”

  z tego pospiechu pis zapomnial o kilku rzeczach istotnych

 8. Obawiam się jednego scenariusza : młody burmistrz , stare układy …
  Ciekawe o czym tak dziś dyskutowali w samochodzie KD z KL ? …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj